Az ABB mexikói gyártóüzeme két év alatt 80 százalékkal csökkentette a károsanyag-kibocsátást
A fenntartható gyártás iránti elkötelezettségével összhangban az ABB a mexikói Saltillóban található, terhelési központokat és biztonsági kapcsolókat gyártó üzeme az elmúlt két évben 80 százalékkal csökkentette a károsanyag-kibocsátást. A legfrissebb adatok azt mutatják, hogy a telephely szén-dioxid-egyenértékben számítva több mint 5200 tonnával csökkentette a károsanyag-kibocsátást a 2022-es bázisidőszakhoz képest.
• Az okosépület-technológia és a fotovoltaikus energia (PV) segítségével a 2022-es kiindulási szinthez képest CO2-egyenértékben számítva több mint 5200 tonnával tudták csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátást.
• A helyszíni megújuló energia-termelés és a zöldenergia-beszerzés integrálása révén javított energiahatékonyság ötödével csökkenti a villamosenergia-fogyasztást.
• A telephely a felhasznált víz több mint 60 százalékát és a keletkező hulladék 98 százalékát újrahasznosítja.
Az okosépület-technológia és a fotovoltaikus (PV) rendszer bevezetése jelentősen hozzájárult a szén-dioxid-kibocsátás mintegy 80 százalékos csökkentéséhez, köszönhetően a helyszínen napenergiából előállított villamos energiának, a zöldenergia-beszerzések integrálásának és az energiatermelékenység optimalizálásának.
Az üzem az ABB Ability Energy Manager intelligens energiagazdálkodási rendszerrel elemzi az energiafogyasztási mintákat, és valós időben azonosítja az energiafelhasználás optimalizálásának és a hatékonyság javításának módjait, az energiaigény ingadozásának függvényében. Az adatok elemzésén túl a rendszer több mint 1000 napelempanelt integrál a létesítmény energiarendszerébe. A panelek évente 980 MWh-t szolgáltatnak, ami az üzem energiaszükségletének körülbelül 10%-át fedezi, míg a fennmaradó áramigényt mexikói megújuló projektekből szerzik be nemzetközi megújulóenergia-tanúsítványokon (I-REC tanúsítványokon) keresztül. Az elektromos járművek (EV) töltésére szolgáló ABB Terra AC fali gyorstöltők telepítése tovább erősíti a telephely fenntartható közlekedés iránti elkötelezettségét.
Az ABB saltillói üzeme 2019-ben kezdte meg fenntarthatósági programját a “Clean Industry” tanúsítvány megszerzésével, amit 2020-ban mozgásérzékelők, LED-es világítás és külső napelemes világítás telepítése követett. Emellett a létesítmény tetőszerkezetébe tetőablakokat építettek be, amelyek kihasználják a napfényt, és a nappali műszakok alatt szükségtelenné teszik a világítást. A mesterséges megvilágítástól való függőség csökkentése mellett ez jelentős, évi közel 1800 MWh energiamegtakarítást eredményezett.
A víztakarékosság iránti elkötelezettség jegyében a felhasznált víz több mint 60 százalékát (3 760 m³) egy helyszíni szennyvíztisztító telepre vezetik. Az üzem a kezelt vizet kertészeti célra hasznosítja. Ezek az intézkedések hozzájárulnak a térség vízhiányának csökkentéséhez; az ABB Saltillo Coahuila államban található, amely Mexikó negyedik legsúlyosabb vízhiánnyal küzdő régiója.
Az ABB Energetika üzletághoz tartozó Smart Buildings divízió vezetője így nyilatkozott: „Saltillói üzemünk jó úton halad a „Mission to Zero” programunkban kitűzött célok elérése felé, ezáltal is bizonyítva elkötelezettségünket az erőforrás-tudatos és fenntartható jövő iránt. Helyi csapatunk fenntarthatósági törekvései jól példázzák, hogy az okosépületek miként segíthetik a költségmegtakarítási és a fenntarthatósági célok egyidejű elérését - mindezt úgy, hogy közben növelik lakóik biztonságát és kényelmét. A csökkentés nemcsak 947 otthon teljes évi villamosenergia-fogyasztását fedezi, de hozzájárul Coahuila államnak a regionális kibocsátások csökkentésére vonatkozó célkitűzéséhez is.”
Az ABB szigorú, tudományosan megalapozott, nettó nulla kibocsátási céljai összhangban állnak a Tudományos Alapú Célok kezdeményezés (Science Based Targets initiative/SBTi) Net-Zero szabványával, ami igazolja az ABB elkötelezettségét az alacsony szén-dioxid-kibocsátású társadalom megvalósítása, valamint az ügyfelekkel való együttműködés mellett a kibocsátások elkerülése és a megújuló energiaforrások növelése érdekében. Az ABB skálázható programja, a Mission to Zero, magában foglalja az energiatermelést, az energiagazdálkodást, valamint az ipari és kereskedelmi tevékenységekben alkalmazható épületautomatizálását is.
Kapcsolódó cikkek
- A Mercedes-Benz kecskeméti gyára elnyerte a CSR Hungary Díj fenntarthatósági elismerését
- Az ABB frissíti a Freelance folyamatirányító rendszerét
- Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
- A Samsung csatlakozik a Carbon Trusthoz
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
- Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport
- Az ABB felmérése szerint a legtöbb európai vállalat le akar válni a fosszilis tüzelőanyagokról
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.
Fiatalokkal erősíthet Európa: a Z generáció és az innováció lehet a jövő kulcsa
Fokozódik a globális verseny. A sikeres európai gazdaság egyik meghatározó eleme az erős innovációs ökoszisztéma és a tehetséges fiatalok képzésének támogatása. Az innovatív életforma, a hibázás kultúrája és az együttműködések fontossága is szóba került a „Z generáció – Az innovátorok új generációja” című konferencián, melyet az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja alkalmából rendeztek meg a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon.