Még zöldebbek lehetnek épületeink a Schneider Electric és a One Click LCA együttműködésével
Az épületek fenntarthatósági és energiahatékonysági szempontok szerint történő utólagos átalakításával akár négyötödével is csökkenthetjük szén-dioxid-kibocsátásunkat. A Schneider Electric és a One Click LCA összefogásának köszönhetően a jövőben még pontosabban fel lehet majd mérni, hogyan hatnak a beavatkozások az épületek kibocsátására.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, valamint a One Click LCA, az építőipar és a gyártási szektor vezető fenntarthatósági szoftverplatformja partnerségi megállapodást kötöttek a villamos áramra történő átállással kapcsolatos környezeti értékelések pontosságának javítása érdekében. Mivel az épületek jelenleg globális szinten az energiához köthető szén-dioxid-kibocsátás 39 százalékáért felelősek, és 2050-ben a mai épületek fele még mindig használatban lesz, a Schneider Electric javaslata szerint a meglévő épületek utólagos, fenntarthatósági és energiahatékonysági szempontok alapján történő átalakítására kell összpontosítani, ami akár 83 százalékkal is csökkentheti az életciklusuk során megvalósuló szén-dioxid-kibocsátást.
A Schneider Electric és a One Click LCA közötti együttműködés egy olyan területre összpontosít, ami állandó kihívást jelent az építészeti, mérnöki és építőipari ágazat számára: a gépészeti, elektromos és vízvezeték-szerelési (mechanical, electrical, plumbing – MEP) környezeti adatok szolgáltatására. Ez a kezdeményezés lehetővé teszi a One Click LCA felhasználók számára, hogy hozzáférjenek a Schneider Electric termékeinek részletes adataihoz, ezáltal pontosabban tudják kiszámítani az épületek környezeti hatásait. Ez az első alkalom, hogy ilyen mértékben válnak hozzáférhetővé a gépészeti, elektromos és vízvezetékszerelési környezeti adatok.
„Az építőiparnak megbízható környezeti adatokra van szüksége a megalapozott döntések meghozatalához. Azzal, hogy a One Click LCA platformján keresztül nyilvánosan elérhetővé tesszük MEP-termékeink adatait, célunk, hogy új mércét állítsunk fel az átláthatóság terén az iparágban” – mondta el Sorouch Kheradmand, a Schneider Electric „Sustainability – Partners” részlegének globális vezetője.
„A gyártói MEP-termékadatokhoz való hozzáférés hiánya komoly gondot jelentett az épületek életciklus-értékelésében. Ez az első, ilyen jellegű partnerség a Schneider Electrickel fontos lépést jelent e hiányosság megszüntetése felé. Azzal, hogy részletes termékadatokat integrálunk a platformunkba, lehetővé tesszük az építészeti, mérnöki és építőipari vállalatok számára, hogy pontosabb környezeti hatásszámításokat végezzenek” – mutatott rá Panu Pasanen, a One Click LCA vezérigazgatója és alapítója.
A Schneider Electric és a One Click LCA együttműködése a következőket foglalja magában:
● A Schneider Electric környezetvédelmi termékadatainak integrálása a One Click LCA platformba.
● Kölcsönös képzés a környezeti hatásvizsgálat megkönnyítése érdekében a projektek korai szakaszában.
● A fenntartható épülettervezéshez szükséges termékválasztási képességek bővítése.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét a világ legfenntarthatóbban működő vállalata lett a Schneider Electric
- Új korszak kezdődik az energiahatékonyságban
- ABB együttműködés az energiahatékony jövőért
- A Boston Maratont szervező B.A.A. fenntarthatósági partnere lett a Schneider Electric
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Kiderült, mi alapján választanak villanymotort a vállalatok
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megalakult a Kyndryl Institute
A mai gyorsan fejlődő digitális gazdaságban a vezetők egyre komplexebb kihívásokkal szembesülnek, miközben a technológia folyamatosan változik. A The Kyndryl Institute célja, hogy változatos nézőpontokkal és cselekvésre ösztönző meglátásokkal támogassa a felsővezetőket a legfontosabb aktuális kérdésekben, mint például a mesterséges intelligencia hatásai, szabályozások, kibervédelem, IT-modernizáció és más kulcsfontosságú témák. Az iparági vezetők, start-up közösségek, civil társadalom és akadémiai szakértők bevonásával a The Kyndryl Institute azon dolgozik, hogy segítse a stratégiai döntéshozatalt és ösztönözze az innovációt világszerte.
Ismét a K&H lett Magyarország legjobb digitális bankja
A K&H Bank 2022 óta immár harmadik alkalommal nyerte el a "Magyarország legjobb digitális bankja" díjat, melyet a rangos brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review ítélt oda. Az indoklásban a szaklap a bank digitális innováció iránti elkötelezettségét és ügyfélközpontú banki megoldásait emeli ki. A K&H Csoport korábban kétszer is elnyerte a Euromoney „Legjobb digitális bank” címét, és a Mastercardtól is megkapta ezt az elismerést.
Hibrid mozdonyok a fenntartható vasút szolgálatában
A svájci központú Müller Technologie az ABB vontatási berendezéseit alkalmazza a régi dízelmozdonyok hibrid és felsővezetékes üzemmódra történő átalakítására. Az ABB technológiájának köszönhetően a mozdonyok három különböző hajtásmódot kínálnak, amely nagyobb rugalmasságot és hosszabb élettartamot biztosít, hogy megfeleljenek a környezetvédelmi előírásoknak. A nulla károsanyag-kibocsátású üzemmód különösen előnyös lesz munkaterületeken és alagutakban.