Új AI-technológia védi a felhasználókat a deepfake fenyegetésektől
A HONOR bemutatja úttörő AI Deepfake felismerő technológiáját, amely 2025 áprilisától világszerte elérhető lesz. Ez a csúcstechnológiás funkció újabb védelmi vonalat biztosít a felhasználók számára a deepfake-ek ellen. Az AI-alapú, valós idejű elemzés segítségével a rendszer azonnali figyelmeztetéseket küld a potenciális deepfake tartalmak észlelésekor.
Miközben a mesterséges intelligencia térnyerése csodálatos újításokat hozott, láthatatlan kihívásokat is előidézett, mint például a kifinomult deepfake-ek terjedése. Az Entrust Cybersecurity Institute jelentése szerint 2024-ben ötpercenként történik egy deepfake támadás. Ezeket a manipulált képeket, hangfelvételeket és videókat egyre nehezebb felismerni, a Deloitte 2024 Connected Consumer Study című tanulmány szerint a válaszadók 59%-a nehezen különbözteti meg az ember által készített és az AI által generált tartalmakat.
Bár a generatív mesterséges intelligenciát ismerők 84%-a szerint az ilyen tartalmakat címkézni kellene, a HONOR felismeri, hogy a proaktív észlelési intézkedések és az iparági együttműködés elengedhetetlen a stabil védelemhez. Az iparág vezetői is osztják ezt a nézetet, és olyan szervezetek, mint a Content Provenance and Authenticity (C2PA), technikai szabványokon dolgoznak a digitális tartalmak forrásának és előzményeinek igazolására.
Az emberközpontú innováció élvonalában álló HONOR proaktív lépéseket tett a felhasználók védelme érdekében az egyre elterjedtebbé váló deepfake fenyegetés ellen. A 2024-es IFA kiállításon bemutatott saját fejlesztésű AI Deepfake felismerő technológia az emberi szem számára gyakran láthatatlan, apró következetlenségeket elemzi, beleértve a pixel-szintű szintetikus tökéletlenségeket, a képkockák közötti folytonosságot, valamint az arcvonások és hajviselet következetességét. A manipulált tartalom észlelésekor azonnali figyelmeztetés jelenik meg, hogy megóvja a felhasználókat a deepfake potenciális veszélyeitől.
English Summary
HONOR's cutting-edge AI Deepfake detection technology, debuting at IFA 2024, will be available worldwide from April 2025. The technology uses real-time AI analysis to provide instant alerts for potential deepfake content, offering an added layer of protection for users. As deepfake attacks increase, HONOR emphasizes the need for proactive detection measures and industry collaboration to ensure robust defense.
Kapcsolódó cikkek
- A jövő tanítási módszerei már itt vannak
- Üzleti jövőkutatás: Az AI és a fenntarthatóság szerepe
- AI varázslat a Manchester United régi fényképein
- A mesterséges intelligencia szerepe a modern egészségügyben
- 2025 legfontosabb technológiai trendjei
- Arcfelismerés és adatvédelem: A Clearview AI legújabb botrányai
- Megszületett Anna, a társkeresőket segítő AI
- Ezek 2025 legfontosabb IT trendjei
- Úttörő adatkezelési megoldás az SAP és a Databricks partnerségében
- Mesterséges intelligencia komponálta a "futni mentem" plakátját
Biztonság és hatékonyság a Cloud NAS operációs rendszerben
A QNAP Systems, Inc. (QNAP) bemutatta a QuTScloud c5.2 verzióját, a legújabb frissítést a Cloud NAS operációs rendszerhez. Az új verzió bevezeti a Biztonsági központot, egy proaktív biztonsági alkalmazást, amely figyelemmel kíséri a Cloud NAS fájltevékenységeit, és védelmet nyújt a zsarolóvírusokkal szemben. Emellett a QuTScloud c5.2 jelentős optimalizálásokat kínál, egyszerűsítve a műveletek és a menedzsment folyamatát a gördülékenyebb felhasználói élmény érdekében.
Forradalmi kijelző-innováció az európai piacon
A TCL, a mobiltelefonok, tabletek és csatlakoztatott eszközök kijelző-innovációinak globális éllovasa, örömmel jelenti be, hogy az MWC 2025-ös eseményen bemutatott TCL NXTPAPER 11 Plus tablet mostantól Európában is elérhető.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.
Új felhőalapú NAS frissítés zsarolóvírus védelemmel
A QNAP Systems, Inc. (QNAP) bemutatta a QuTScloud c5.2 verzióját, a legújabb frissítést a Cloud NAS operációs rendszerhez. Az új verzió bevezeti a Biztonsági központot, egy proaktív biztonsági alkalmazást, amely figyelemmel kíséri a Cloud NAS fájltevékenységeit, és védelmet nyújt a zsarolóvírusokkal szemben. Emellett a QuTScloud c5.2 jelentős optimalizálásokat kínál, egyszerűsítve a műveletek és a menedzsment folyamatát a gördülékenyebb felhasználói élmény érdekében.
A digitális HR-technológiák térnyerése
Egy év alatt jelentős növekedés történt a HR technológiák iránti keresletben, nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában is. Bár első ránézésre ellentmondásosnak tűnhet, és sokan az elszemélytelenedés veszélyére figyelmeztetnek, a valóságban ezek a megoldások éppen hogy segítik az egyenlő jogérvényesítést és támogatják a dolgozók jogait. Emellett a munkahelyi környezet biztonságosabbá válik, és több figyelem jut a munkavállalókra.