Robokaland-nap a szegedi Karolina Iskolában
Március 22-én különleges programot rendez a Karolina Iskola: Szegeden először lesz Robokaland-nap, ahol a gyerekek újrahasznosított elektronikai eszközökből alkothatnak. Az iskola diákjai számára nem ismeretlen a robotika világa, hiszen évek óta részt vesznek a First Lego League Magyarország programjában. A robotika és programozás már az órák részeként is jelen van, és jövőre elindítják a Lego We Do 2.0 programot alsó tagozatosok számára is.
A rendezvény során kézműveskedés, alkotás újrahasznosított elektronikai eszközökből, izgalmas kísérletek, technológiai bemutatók és játékos kihívások várják a résztvevőket. A 2025. március 22-i eseményt a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Karolina Digitális Manufaktúrája szervezi. A programra az iskola diákjain kívül bárki csatlakozhat, regisztrációval és a kis összegű részvételi díj befizetésével, és az elkészített alkotásokat haza is vihetik. A részletek az iskola weboldalán találhatók.
A Karolina Digitális Manufaktúra két éve indult, és azóta segíti a diákok fejlődését a robotika, programozás és mérnöki gondolkodás terén, óvodától egészen a pályaválasztásig. Az iskola a First Lego League programban is aktívan részt vesz, amely nemcsak robotépítésről szól, hanem kutatási projekteket is magában foglal. A diákoknak valós problémákra kell kreatív megoldásokat találniuk, és a karolinás csapat évről évre bejut a Challenge kategóriában az országos döntőbe.
Idén kísérleti jelleggel az egyik óvodai csoport is részt vesz a First Lego League Discovery programjában, ahol a gyerekek a víz alatti világot ismerhetik meg. A program rendkívül népszerű lett, ezért a jövőben az összes óvodai csoport számára elindítják ezt az élményt.
Jövőre elindítják a Lego We Do 2.0 programot is, amely alsó tagozatos diákok számára kínál lehetőséget a programozás alapjainak elsajátítására. A gyerekek a digitális kultúra órákon és szakkörökön foglalkozhatnak különböző projektek, például szállítórobotok vagy szélkerekek építésével.
A Karolina Iskola évről évre olyan projekteket valósít meg, amelyek a hulladékhasznosítást, a teremtett világ védelmét és a mérnöki tudományokat is érintik. Az iskolai projektek során a gyerekek kreativitásukat felhasználva alkothatnak, miközben digitáliskultúra-, technika- és fizikaórákon is részt vesznek. A Karolina digitáliskultúra-tanára, Csanki-Balogh Emese szerint ezek a projektek segítenek a kreativitás kibontakoztatásában, és a 3D tervezés, nyomtatás, valamint a kézműves tevékenységek is fontos szerepet kapnak.
English Summary
On March 22, Karolina School in Szeged will host its first-ever Robokaland Day, where children can create with recycled electronic materials. The event includes crafting, exciting experiments, tech demonstrations, and fun challenges. Open to students and the public, participants can take home their creations. Karolina School also integrates robotics and programming into its curriculum and will soon launch the Lego We Do 2.0 program for younger students.
Kapcsolódó cikkek
- Pályaválasztás a modern technológiák tükrében
- Nemzetközi terjeszkedést tervez a robotperifériák hazai szakértője
- A Samsung a Rainbow Robotics legnagyobb részvényeseként felgyorsítja a robotfejlesztést
- Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
- Az ARUBA Hackathon visszatért – 24 órás verseny a legjobb fejlesztők számára
- Robotika: a fejlődés új szakaszába léphet a műtőben
- Befektetőre talált a Megoldások a holnapért korábbi díjazottja
- A pénzügyileg legstabilabb vállalatok között a Robot System
- Az első magyar informatikatanár nevét veszi fel a programozási verseny
- Kiderült, hogy állnak a magyarok a robotokhoz
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így működteti a Lenovo a 2026-os vb technológiai gerincét
A Lenovo közel valós idejű, mesterséges intelligenciával támogatott infrastruktúra-platformot biztosít a 2026-os FIFA világbajnokság számára, amely a hagyományos kábeles és műholdas közvetítés mellett rendkívül alacsony késleltetésű IPTV (Internet Protocol Television) videóterjesztést, intelligens tartalomszolgáltatást, valamint a rendezvény ökoszisztémáján és működésén belüli, kritikus fontosságú döntéshozatalt is lehetővé tesz.
Ne hagyd otthon az éberséget: ezek a digitális hibák tönkretehetik a nyaralásod
Nyaralás idején sokan hajlamosak lazábban venni a biztonsági szokásaikat, pedig a digitális térben a szabadság nem jelent egyben védettséget is. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra hívja fel a figyelmet, hogy akár egy egyszerű hotelbejelentkezés vagy egy gondtalannak tűnő közösségi médiás bejegyzés is komoly adatvédelmi és pénzügyi kockázatokat hordozhat.
Ezekre költenek idén az apák napja előtt: látványosan átalakultak a trendek
Végleg a háttérbe szorulnak a sablonos apák napi ajándékok. A MediaMarkt tapasztalatai szerint június elején látványosan megemelkedik az érdeklődés a prémium használati tárgyak és technológiai eszközök iránt. A trend egyértelmű: a porfogó apróságok helyett a férfiak olyan megoldásokat keresnek, amelyek megkönnyítik a mindennapokat vagy valódi élményt nyújtanak.
Rendezettebb asztal, hatékonyabb munka: az AOC E4 válasza a modern irodák kihívásaira
Az AOC, a kijelzőtechnológiai piac egyik vezető szereplője, tovább erősíti elkötelezettségét a kis- és középvállalkozások (kkv-k) iránt az E4 monitorcsaláddal, amelyet a modern európai munkaállomások ideális megoldásaként pozicionál. A hibrid munkavégzés térnyerésével a monitor a professzionális produktivitás központi elemévé vált, ezért az E4 sorozat az ergonómia, a fenntarthatóság és a hosszú távú teljesítmény egyensúlyára épül.
A jövő technológiái kaptak elismerést a BME jubileumi díjátadóján
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem elismerte a tavalyi év legkiemelkedőbb innovációs és tudományos eredményeit. A Pro Progressio Alapítvány jubileumi, 30. évfordulós ünnepségén két innovációs projekt és két kiemelkedő tudományos publikáció részesült díjazásban. Az eseményen Horváth Péter tudománypolitikáért és innovációért felelős államtitkár is köszöntőt mondott.

