Egy applikáció, ami forradalmasítja az e-autók töltését
A győri Széchenyi István Egyetem egyik kiemelt stratégiai célja, hogy aktívan hozzájáruljon a tudásalapú gazdaság fejlődéséhez. Ennek egyik fontos eszköze a startup vállalkozások támogatása. Az egyetem innovációs leányvállalata, az Uni Inno Zrt. ennek jegyében fektetett be az EV.analytica Kft.-be – egy olyan innovatív startupba, amely az elektromos járművek töltését szeretné egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni a felhasználók számára. A vállalkozás célja, hogy jelenlétét kiterjessze a nyugat-európai és az amerikai piacokra, ezért folyamatosan bővíti üzleti kapcsolatait és partnereit keresi.
Az EV.analytica három fiatal szakember – Németh András, Papp Zoltán és Simon Gergely – közös ötlete alapján jött létre. Közülük Papp és Simon a Széchenyi István Egyetemen szereztek mesterdiplomát járműmérnöki szakon. A startup célja, hogy az elektromos autózás világába is elhozza azt a kényelmet, amit a hagyományos autók tankolása jelent.
„Egyre többen közlekednek elektromos autóval, ám a töltésük még mindig körülményes. Csak Magyarországon közel húsz különböző szolgáltató működtet töltőpontokat – az E.ON-tól kezdve a Lidlön át az Aldiig –, és mindegyikhez külön applikáció, regisztráció és adatmegadás szükséges. Ráadásul ezek az alkalmazások gyakran nem felhasználóbarátok” – mondta Papp Zoltán. – „Mi egy olyan applikációt fejlesztünk, amely egyetlen felületen gyűjti össze a különféle e-mobilitási szolgáltatókat. Így az autósoknak elegendő lesz csak ezt az egy alkalmazást letölteniük, egyszer regisztrálniuk, és mindezt egy alacsony kényelmi díjért cserébe.”
Papp Zoltán, Németh András, és Simon Gergely, az EV.analytica alapítói – a startup vállalkozás célja az amerikai és a nyugat-európai piac meghódítása.
Simon Gergely hozzátette: az újdonság nem csupán a szolgáltatók integrálásában rejlik. A rendszer képes lesz a jármű rendszámának megadásával, annak műszaki adatait figyelembe véve töltőpontot ajánlani, útvonaltervezéssel együtt – és akár le is foglalja a töltőhelyet, így elkerülhető a sorban állás. „Ha valaki például a horvát tengerpartra indul, az alkalmazás javaslatot tesz arra, hol érdemes megállni tölteni. Beállítható, hogy hány százalékos töltöttséggel szeretnénk megérkezni, vagy olyan helyeket is választhatunk, ahol lehet vásárolni vagy étkezni a töltés alatt” – tette hozzá. A startup ambiciózus célokat tűzött ki: öt éven belül szeretnék lefedni egész Európát és Észak-Amerikát.
A startup mögött kockázatitőke-befektetők is megjelentek, többek között a Lunar Program Zrt. és a Septem Lute Kft., emellett a Széchenyi István Egyetem is tulajdonrészt szerzett benne. „Intézményünk célja, hogy aktívan támogassa a tudásalapú gazdasági növekedést, és ez az együttműködés remek példája az új szemléletű, üzleti alapú partnerségeknek” – emelte ki Dósa Gábor, az Uni Inno Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette: az egyetem már korábban is sikeresen vett részt hasonló projektben, amikor az ABZ Innovation Kft. drónfejlesztési tevékenységében – egy szakmai és egy pénzügyi partnerrel közösen – fontos szerepet vállalt, és végül jelentős profittal értékesítette tulajdonrészét. „Ez az együttműködés nemcsak üzletileg volt eredményes, hanem értékes tapasztalatokat is hozott számunkra arról, hogyan tud egy egyetem hatékonyan hozzájárulni piaci szereplők műszaki fejlesztéseihez” – mondta. Dósa kiemelte: az EV.analytica fejlesztését az egyetem Digitális Fejlesztési Központja is támogatja, többek között a háttérrendszer szerveroldali programozási feladataiban.
English Summary
EV.analytica, a Hungarian startup supported by Széchenyi István University and Uni Inno Zrt., aims to revolutionize electric vehicle charging with a user-friendly app that integrates multiple service providers. The solution simplifies charging, suggests and reserves optimal stations based on vehicle data and route, and is set to expand across Europe and North America.
Kapcsolódó cikkek
- A DEKRA száz éve a biztonság és a minőség szolgálatában
- Egy magyar drón forradalmasíthatja a permetezést – díjat kapott érte a Széchenyi Egyetem
- Innovatív jármű- és gyalogos-forgalommenedzsment alkalmazást fejlesztettek a Széchenyi-egyetemen
- Több száz EV-töltővel lendítenek egyet az olasz e-mobilitáson
- Erre is fel kell készülniük az e-járművásárlási támogatást igénylőknek
- OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
- A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
- Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől
- Közel félmillió e-töltőpontra is szüksége lehet Franciaországnak néhány éven belül
- Az ABB E-mobility a SMART márkájú villanyautót vásárlók otthonában kínál járműtöltési megoldást
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új név alatt folytatja a Continental autóipari ágazata: bemutatkozott az Aumovio
A Continental Csoport autóipari ágazata az Auto Shanghai kiállításon jelentette be új márkanevét: a jövőben önálló vállalatként Aumovio néven működik tovább. Az új név kifejezi a cég erős piaci jelenlétét, hagyományait és technológiai tapasztalatát, valamint azt a törekvést, hogy innovációval alakítsa a mobilitás jövőjét.
Continental: Jövőbe mutató megoldások az Auto Shanghai 2025-ön
A Continental az idei Auto Shanghai kiállításon a vezetés élményét és biztonságát új szintre emelő világítástechnikai fejlesztéseit állítja a középpontba. A technológiai vállalat széles skálájú járművilágítási megoldásokat mutat be: az alacsonyabb költségű rendszerektől – mint a Headlamp Control Module (HCM) Air – egészen a legmodernebb fejlesztésekig, mint például a lézeres vetítési technológiára épülő rendszerek (Laser-Based System, LBS), amelyek színes, nagy felbontású és mélységélességű képeket képesek kivetíteni a jármű környezetére.
Mi jön a fal után? – Automotive Summit 2025
Ezzel a provokatív kérdéssel indul 2025. május 21-én az Automotive Summit a MOL Campuson. A konferencia az autóipar jövőjét helyezi fókuszba, különös tekintettel arra, milyen szerepet tölthet be Magyarország a globális átalakulásban. A szakértők számos nézőpontból vizsgálják meg az iparág kihívásait és lehetőségeit – a mesterséges intelligencia autóértékesítésben betöltött szerepétől kezdve, az új autógyárak gazdasági hatásán át, egészen a CO₂-kibocsátás jövőjéig.
Egy applikáció, ami forradalmasítja az e-autók töltését
A győri Széchenyi István Egyetem egyik kiemelt stratégiai célja, hogy aktívan hozzájáruljon a tudásalapú gazdaság fejlődéséhez. Ennek egyik fontos eszköze a startup vállalkozások támogatása. Az egyetem innovációs leányvállalata, az Uni Inno Zrt. ennek jegyében fektetett be az EV.analytica Kft.-be – egy olyan innovatív startupba, amely az elektromos járművek töltését szeretné egyszerűbbé és kényelmesebbé tenni a felhasználók számára. A vállalkozás célja, hogy jelenlétét kiterjessze a nyugat-európai és az amerikai piacokra, ezért folyamatosan bővíti üzleti kapcsolatait és partnereit keresi.
A DEKRA száz éve a biztonság és a minőség szolgálatában
Idén ünnepli alapításának 100. évfordulóját a világ egyik legnagyobb független szakértői szervezete, a DEKRA, amely már több mint harminc éve van jelen Magyarországon is. A vállalat közel 48 ezer munkatársat foglalkoztat világszerte, mintegy 60 országban, és a legfrissebb pénzügyi adatok szerint bevételeit közel 5%-kal tudta növelni. A növekedéshez jelentős mértékben hozzájárult a magyarországi leányvállalat teljesítménye is, amelynek tevékenységét egy budapesti sajtótájékoztatón ismertették a cég hazai vezetői.