Hallgatók oldanak meg ipari problémákat a győri mérnöki versenyen

forrás: Prím Online, 2026. március 11. 09:59

Az ország valamennyi műszaki egyeteméről, sőt a határon túlról is várják a hallgatók jelentkezését a győri Széchenyi István Egyetem XVIII. Gépészeti Szakterületek Nemzetközi Hallgatói Konferenciájára. A közel két évtizedes múltra visszatekintő rendezvényen a résztvevők valós ipari problémákon dolgozhatnak, miközben lehetőségük nyílik megismerni egymást és a szakma képviselőit is. A regisztráció határideje március 13.

 

A kezdeményezés ötlete 2006-ban fogalmazódott meg a Széchenyi István Egyetem hallgatóiban, akik olyan eseményt szerettek volna létrehozni, ahol az ország műszaki felsőoktatásában tanuló fiatalok tapasztalatot cserélhetnek. A koncepció végül egy mérnöki verseny formájában valósult meg: a résztvevők véletlenszerűen kialakított csapatokban dolgoznak, és mindössze néhány nap alatt kell megoldást találniuk a vállalatok által felvetett összetett műszaki kihívásokra. A szakmai programot számos közösségi és szabadidős esemény egészíti ki.

 

 

A konferencia gyakorlatorientált tapasztalatot kínál a hallgatóknak, miközben a feladatokat biztosító cégek is profitálhatnak az eseményből: új ötleteket, innovatív megoldásokat és akár leendő munkatársakat is találhatnak. A rendezvény nemcsak betekintést ad valós ipari projektekbe, hanem kapcsolatot teremt a nyugat-dunántúli régió vállalatai és az ifjú mérnökjelöltek között. A cél, hogy a résztvevők olyan szakmai kapcsolatokat építsenek, amelyek későbbi pályafutásuk során is értékesnek bizonyulnak.

 

A Széchenyi István Egyetem campusán zajló esemény az évek során nemzetközivé vált: a hazai intézmények mellett egyre több, magyar nyelvű képzést kínáló határon túli egyetem hallgatói érkeznek Szlovákiából, Romániából és Szerbiából. Az idei újdonság, hogy a gépészmérnök, járműmérnök és mechatronikai mérnök szakok mellett már a villamosmérnök-hallgatók jelentkezését is várják.

 

A program a hagyományokhoz híven egy nagyszabású, nyilvános autóstalálkozóval indul április 12-én a győri campuson. Másnap kezdődnek a csapatok szakmai feladatai, a konferencia pedig április 15-én prezentációkkal és az eredmények kihirdetésével zárul. Jelentkezni március 13-ig lehet a regisztrációs űrlap kitöltésével.

 

 

English Summary

The Széchenyi István University in Győr is hosting the 18th International Student Conference on Mechanical Engineering Fields, welcoming participants from technical universities across Hungary and from Hungarian-language institutions abroad. During the event, students work in randomly formed teams to solve complex, real-world engineering problems provided by industry partners within a few days. The conference offers a practice-oriented learning experience while also creating opportunities for companies to discover innovative ideas and talented future engineers. Alongside the professional program, participants can build connections with fellow students and industry representatives. Registration for the event is open until March 13.

 

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Apple Pay-csalások: hat gyakori módszer, amire érdemes figyelni

2026. április 8. 10:27

Érintéses fizetés érkezett a Huawei okosórákra Európában

2026. április 7. 15:47

Innovációban a világ élvonalában: magyar éremeső az I-FEST2 versenyen

2026. március 30. 13:19

AI, robotika és jövőformáló trendek a Craft Conference-en

2026. március 24. 09:58