Az egyiptomi kormány kötelezte a szolgáltatókat, hogy állítsanak le minden internet-kapcsolatot
Egyiptomban már a zavargások kezdetén betiltották a Facebookot, a Twittert és más közösségi oldalakat, ám most a kormány gyakorlatilag teljesen elzárta az információs csapokat: az internet kapcsolatok nagy részét blokkolta. Mint James Cowie, a Renesys technológiai igazgatója elmondta, az egyiptomi kormány kötelezte a szolgáltatókat, hogy állítsanak le minden internet kapcsolatot.
Úgy tűnik, az Európai-Ázsiai optikai-szál útvonal még érintetlen, de az összes egyiptomi szolgáltató, cég, bank, iskola, követség és kormányirodák, amelyek a négy nagy egyiptomi ISP-hez kapcsolódtak, el vannak vágva a világtól. Közel 3500 Border Gateway Protocol útvonalat állítottak le. Egyetlen egyiptomi internet-cím sem elérhető. Több szerver működését is leállították.
Az internet-kapcsolatot csak nagyon kevés cég tudta megőrizni, egyike ezeknek a Noor Group, melynek még élő webcíme és 83 élő kapcsolata van a felhasználókkal.
Ez az első eset, hogy egy kormány ilyen mértékben lezárja az internetet a polgárai előtt.
Kapcsolódó cikkek
- Ötdekás a világháló
- Az internet maga a digitális vadnyugat
- És ismét lőn világosság
- Kínában lekapcsolták a netről Egyiptomot
- Az Amnesty International elitéli, hogy Vodafone engedelmeskedett az egyiptomi tiltásnak
- Az internet után a mobil is néma, mint szfinx
- Dmitrij Medvegyev: "nem lesz internet-cenzúra"
- 1, 2, 3 ... 4.294.967.296! Mi jön ezután az IP-címek világában?
- Az ENSZ az internet szabályozását mérlegelheti
- Pentagon: nincs rá bizonyíték, hogy Kína szándékosan térítette el az internetes adatforgalmat
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kiváló magyar eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Négy magyar diák képviselte hazánkat a szeptember 1-8. között Egyiptomban zajlott Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), ami a legrangosabb informatikai világverseny a középiskolás korosztály számára. A magyar fiatal tehetségek egy arany- és egy ezüstérmet szereztek, egyikük pedig dicséretben részesült. A diákolimpikonok a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében, az ELTE Informatikai Karának együttműködésével készültek fel a versenyre.
Új szelek fújnak a nagyvállalatoknál IT fronton
Habár az utóbbi években csökken a keresleti nyomás az IT munkaerőpiacon, a jó technológiai szakemberekre továbbra is egyre nagyobb szükség van. Ozorai Dénes, a K&H IT vezetője szerint ugyanis ma már szinte minden üzleti igény valamilyen IT megoldást kíván.
Nem féltik az állásukat a ChatGPT-től a magyar újság- és szövegírók
A mesterséges intelligencia hatékonyabbá és könnyebbé teszi a munkájukat, de a szakmájukat a következő években nem tartják teljesen helyettesíthetőnek vele – ez a megkérdezett magyar szövegírók és újságírók általános vélekedése a Corvinus egyetem friss kutatása szerint. A válaszadók önbizalma erős, alkalmazkodóképesebbnek tartják magukat másoknál a területükön.
Így segíti a BNPL az irodai működést
A vállalkozások folyamatosan keresik az olyan fizetési lehetőségeket, amelyek mellett tőkeerősek tudnak maradni. Az egyik legújabb fizetési modell a BNPL, amely már olyan termékcsoportokban is megoldást nyújt, mint az irodai nyomtatók. Akár már 50 ezer forint tőkével új eszközhöz juthatnak a legkisebb cégek is. A TechOffice konstrukciója abban is újdonságot jelent, hogy a részletfizetési lehetőséget a társaság önerőből biztosítja.