The Daily: Rupert Murdoch bejelentette az első csak iPad-en megjelenő napilapot
Röviddel ezelőtt ért véget a New York-i Guggenheim Múzeumban megrendezett sajtótájékoztató, amelyen Rupert Murdoch bejelentette, hogy mától "jelenik meg" (vagyis - hiszen új fogalmakat kell tanulnunk: ma déltől (magyar idő szerint: 18 órától) tölthető le az Apple AppStore-jából) a világ első iPadre írott, iPadre szerkesztett napilapja, The Daily.
Rupert Murdoch az online is közvetített sajtótájékoztatón mindenek előtt Steve Jobs-nak mondott köszönetet azért a fantasztikus lehetőségért, amit az iPad megteremt. Tanulságos volt nézni, hogy miközben a Murdochnál jóval fiatalabb szerkesztők és kiadók az iPadben saját jövőjük, a nyomtatott sajtó sírásóját látják, ez az éltes korú sajtómágnás lelkesedni tud azért, hogy milyen új világot nyit meg az iPad az újságkészítésben, és csillogó szemmel beszél a kiadói tevékenység digitális reneszánszáról. Már csak azért is, mert Murdoch nem véletlenül fektetett az új napilapba 30 millió dollárt (ezt nagyon alacsony lapindítási költségnek minősítette), abban bízik, hogy ezt hamar megtérítik majd az előfizetik, akik egy hétre 99 centért, egy évre 1 cent híján 40 dollárért fizethetnek elő a Daily-re.
Az új napilap azért nem jelenik meg papíron, mert eleve arra épül, hogy a betördelt képek helyén akár galériák vagy mozgóképek is lehetnek; hogy egy-egy sporteredménytől csak egy kattintásra vannak a többi eredményt is felsoroló tabellák, hogy három dimenzióban szemlézhetjük az oldalakat és választhatjuk ki a minket legjobban érdeklő olvasmányt. Az újságba beintegrálták a Twittert, vagyis a tartalomra rögtön felhívhatjuk ismerőseink figyelmét, és más közösségi szolgáltatások is csak karnyújtásnyira vannak.
Új dimenziókat kap az időjárás-jelentéstől a moziműsorig minden, van esély arra, hogy a nyomtatott sajtónak nem maga az iPad és a tablet-PC-k, hanem a ma elindult, és nyilván a jövőben gombamód szaporodó eleve tabletre szerkesztett újságok lesznek a sírásói.
Az új napilap egyelőre csak az AppStore amerikai kioszkjából tölthető le, akiknek van amerikai-nak álcázott accountjuk, azokat az alábbi kép fogadja:
Kapcsolódó cikkek
- Y Magazin: iPad-férfimagazint indít a Sanoma
- IMAGES: iPad-fotóalkalmazás és album a Sanomától
- iPad 2 8GB – Pénztárcakímélő Apple tablet?
- Egy hét múlva debütál az iPad 3
- iPad 3 premier március első hetében?
- iPad kölcsönzés automatából – könyvtári szolgáltatás
- Nem népszerű Kínában a "Vörös Pad", a kommunista párt híveinek iPad-je
- Vezeték nélküli kivetítés az új Epson projektorral
- Családi társasjáték iPad készüléken
- Élő tudósítás bárhonnan
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Real Madrid az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós bevételt
A Deloitte Football Money League 2025-ös jelentése rávilágít arra, hogy a legnagyobb futballklubok a 2023/24-es szezonban jelentős bevételnövekedést értek el, és a Real Madrid lett az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós álomhatárt. A csapatok pénzügyi sikerét a pályán elért eredményeik, stadionfejlesztések és a jól megtervezett kereskedelmi stratégiák tették lehetővé. A Premier League csapatai továbbra is az élvonalban szerepelnek a bevételi rangsorban, míg a női futball is kiemelkedő növekedést mutat, jelezve a sportág egyre nagyobb népszerűségét és piaci értékét.
Hazai színpadon az IIOT – Nemzetközi informatikai diákolimpia Budapesten
2025. március 9-én került sor a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban a Kódkupa idei döntőjére, ahol Magyarország legtehetségesebb középiskolás programozói mérték össze tudásukat. A Kódkupa egyúttal válogatóversenyként is szolgál a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiára (IIOT), amely idén Magyarországon, 2025. május 30. és június 3. között kerül megrendezésre.
Megalakult a Kyndryl Institute
A mai gyorsan fejlődő digitális gazdaságban a vezetők egyre komplexebb kihívásokkal szembesülnek, miközben a technológia folyamatosan változik. A The Kyndryl Institute célja, hogy változatos nézőpontokkal és cselekvésre ösztönző meglátásokkal támogassa a felsővezetőket a legfontosabb aktuális kérdésekben, mint például a mesterséges intelligencia hatásai, szabályozások, kibervédelem, IT-modernizáció és más kulcsfontosságú témák. Az iparági vezetők, start-up közösségek, civil társadalom és akadémiai szakértők bevonásával a The Kyndryl Institute azon dolgozik, hogy segítse a stratégiai döntéshozatalt és ösztönözze az innovációt világszerte.
Kiskorú influencerek a közösségi médiában
A mai világ véleményformálói az influencerek, akik gyakran márkanagykövetekként működnek, és ismertségükre alapozva építenek pénzügyi modelleket. De miért bízzuk éppen az online média szereplőire, hogy eligazítsanak bennünket az élet különböző területein, legyen szó egészséges életmódról, gyereknevelésről vagy öltözködésről? Ezt a kérdést teszik fel az NMHH Podcast gyermekek online biztonságával foglalkozó nyolcadik adásában Aczél Petra kommunikációkutató, az NMHH Médiatudományi Intézetének kutatásvezetője és Guld Ádám médiakutató, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense.
A Széchenyi-egyetem megszerezte a legmagasabb szintű drónengedélyt
A győri Széchenyi István Egyetem könnyű pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó üzemeltetési tanúsítványt szerzett, így első felsőoktatási intézményként egész Európában megszerezte a 2021-ben bevezetett, az európai drónszabályozás alapján kiadható legmagasabb szintű engedélyt. A légiközlekedési hatóság az egyetem alkalmasságát értékelve megállapította, hogy az készen áll a biztonságos üzemeltetésre és rendelkezik a szükséges kompetenciákkal. Az engedély különleges jelentőséggel bír, mivel az EU-ban csupán mintegy 30 UAS-üzembentartó rendelkezik ilyen LUC (Light UAS Operator Certificate) tanúsítvánnyal a regisztrált 1,8 millió között.