Nokia-Microsoft paktum: az elemzők nem hisznek abban, hogy ez elég lesz
A még mindig vezető készülékgyártónak számító, ám pozícióit folyamatosan vesztő Nokia, és a mobil világban egyelőre kevés sikert felmutató Microsoft szövetséget hozott létre, hogy kombinálva a Nokia piacát a Microsoft szoftvertudásával alternatívát tudjanak felmutatni az ezen a területen megállíthatatlannak tűnő Apple és Google okos-telefonokkal szemben.
A Nokia ma hivatalosan is bejelentette, hogy a Microsoft Windows Phone szoftverére vált, és ezt tekinti a jövőben gyártott okos-telefonjai számára a szoftverbázisnak. A Nokia beszáll a Windows Phone továbbfejlesztésébe is, különösen azokon a területeken, ahol a Nokia világelső, ezek közé tartozik például a képalkotás. Ezen túlmenően a Nokia kereséséi szolgáltatásaiba integrálja a Bing-et, a Microsoft integrálja a Bingbe és egyéb szolgáltatásaiba a Nokia térképeit, a két cég szorosan együttműködik a fejlesztésben, az operátori szolgáltatásokban és a marketingben, a Nokia tartalom és alkalmazás boltja beépül a Microsoft Marketplace-be.
A Nokia új vezérigazgatója, Stephen Elop, szerint "ma, a fejlesztők, szolgáltatók és a fogyasztók lenyűgöző mobil termékekre vágynak, a készülék önmagában kevés, a szoftver, az alkalmazások és a szolgáltatások együttese kell, hogy nyújtsa az elvárt élményt"!
Ezzel együtt, félő, hogy a piac ennél többet várt a Nokiától, amelynek 2008-ban még 41 százalékos piaci részesedése a legutóbbi időszakban 31 százalékra olvadt. Nehéz új irányokat kijelölni, de a lakossági szférában az iPhone és az Android, a vállati szférában pedig a Blackberry, egyre inkább veszi el a levegőt a Nokia elől, és egyelőre a Windows Phone sem tudott helyet találni a feltörekvők között. Az elemzők csalódottságának kézzelfogható jele, hogy Helsinkiben a reggeli kereskedésben 9 százalékkal estek a Nokia részvények.
(Friisítés délután 17 órakor: a Nokia részvények árfolyamának esése tovább tartott, elérte a 14 százalékot...)
Kapcsolódó cikkek
- Piros és zöld színekben is elérhető lesz a Nokia Lumia 800
- Nokia 803: a multimédiás szörnyeteg
- Nokia - NGM: közös munkacsoport a dolgozók munkahelyhez juttatására
- A Nokia Komáromban 2.300 főt bocsát el
- 1,4GHz-es processzorral érkezhet az utolsó Symbian-os mobil – Nokia 801
- A T-Mobile-nál mától kapható a Nokia Lumia 800 és Lumia 710
- Nokia Lumia 800 és Lumia 710 a Telenor kínálatában
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- Lelepleződött a Nokia Lumia 900
- A Nokia megválna okostelefon divíziójától?
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A jövő megoldásai ma születnek – kreatív fiatalok a mentális jóllétért
Áprilisban a stressztudatosság hónapjába léptünk – ez remek alkalmat kínál arra, hogy jobban odafigyeljünk mentális egészségünkre. A stressz hatásai és annak kezelési lehetőségei idén központi szerepet kaptak a Samsung és az EdisonKids által szervezett Megoldások a holnapért kihívás keretében.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
Digitális böjt: Hogyan találhatunk csendet a képernyők világában?
A húsvéti böjt hagyományosan a befelé fordulás, a lemondás és az önvizsgálat időszaka. Az étkezési korlátozások mellett egyre többen érzik úgy, hogy a mentális tisztulásra is szükségük van – például digitális értelemben is.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.