Elektronikus fuvarlevél a NetLock-tól
A NetLock Kft., az elektronikusan hitelesített üzleti megoldások vezető fejlesztője, szolgáltatója és integrátora egyedülálló fejlesztést indított el eFuvarlevél néven. Az elektronikus papír technológiát alkalmazó, tanúsítvány alapú megoldás célja, hogy egyszerű, hiteles és költséghatékony alternatívát nyújtson az áruszállítás hagyományos adminisztrációjára. Az új technológia egyúttal erősítheti az elektronikus számlázás elterjedését az árufuvarozás területén, melyre eddig a papírra nyomtatott fuvarlevelek szükségessége miatt nem volt lehetőség. Az eFuvarlevél fejlesztését a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Programja támogatja.
Az eFuvarlevél egy speciális, védett eBook segítségével ki tudja majd váltani a papíralapú fuvarleveleket. A rendszer garantálni fogja az adatok hiteles és biztonságos tárolását mind a készüléken, mind pedig a háttérrendszerekben, továbbá biztosítani fogja a hosszú távú hiteles archiválást is. Az eFuvarlevél elektronikus aláírással és időbélyeggel is rendelkezni fog, így jogilag teljes értékű szerződésnek tekinthető.
„Az eFuvarlevél a magyar és a nemzetközi piac számára egyaránt hiánypótló újítás lesz. Magyarországon jelenleg olyan megoldások érhetőek csak el, amelyekkel a fuvarlevél szolgáltatást jellemzően nagyon magas költségű B2B kapcsolatokon keresztül tudják a partnerek igénybe venni” – mondta Rózsahegyi Zsolt, a NetLock Kft. ügyvezetője. „Hiszünk abban, hogy az egyre kedvezőbb áron beszerezhető tableteken és eBook olvasókon is kezelhető eFuvarlevél megnyitja az utat az elektronikus számlázás és hitelesítés előtt az árufuvarozás területén.”
A tabletek és eBook olvasók lehetővé teszik majd további alkalmazások – például különböző formátumú elektronikus dokumentumok, térképek vagy helyzetfüggő információk – integrálását is. Az elektronikus eszközök ezen felül gyorsítani fogják a fuvaroztató és a fuvarozó közötti információáramlást, így a küldeménnyel kapcsolatos változásokról az érintettek azonnal értesülhetnek. A szolgáltatás részeként a jogosult szervezetek számára webes felületen, illetve webszolgáltatáson keresztül is elérhetőek lesznek a fuvarlevél adatai. Utóbbi NFC (Near Field Communication) technológiával is olvasható lesz, hogy az ellenőrzés során a megfelelő eszközzel a teljes digitális tartalom automatikusan kinyerhető legyen. A megoldás kidolgozása során a fejlesztők arra is ügyelnek, hogy a logisztikai folyamatokba is tökéletesen illeszkedjen.
Az eFuvarlevél megoldás kifejlesztését a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Gazdaságfejlesztési Operatív Programja támogatja. A projekt során a NetLock Kft. a debreceni székhelyű Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszterrel működik együtt.
Kapcsolódó cikkek
- Elektronikus aláírás szolgáltatót vásárolt az Adobe
- Minősített archiválási szolgáltatás a NetLocktól
- Online híd a tag- és közgyűlésekhez: eGyűlés
- EU-s felmérés az elektronikus hitelesítésről és hitelességről
- Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai
- A Kereskedelmi és Iparkamaráknál is elérhetők az elektronikus ügyintézéshez szükséges eszközök
- Vállalati közgyűlés elektronikus úton
- Már a fizetési meghagyások is elektronikus úton járnak
- D-Link és Netlock a Magyar Telekomnál
- E-számlakibocsátás és másodbizonylat megőrzés Microsoft Dynamics NAV-val
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.