Megnyitotta első vidéki fejlesztőközpontját a BalaBit
Kutatás-fejlesztési központot hozott létre a BalaBit Veszprémben, ahol a Shell Control Box nevű tevékenység-monitorozó termékének speciális moduljait fejlesztik a jövőben.
Az egyedülálló hálózatbiztonsági megoldásairól ismert BalaBit IT Security 2011-ben a fejlesztési erőforrásainak jelentős mértékű bővítésébe kezdett. A vállat az év elején kitűzött 40 százalékos árbevétel- és létszámbővítési terveinek elérése érdekében július közepén megnyitotta első vidéki fejlesztőközpontját, melynek a BalaBit számára szimbolikus jelentőséggel bíró Veszprém ad otthont. A részben uniós K+F forrásból finanszírozott központban hat fő kezdi meg a munkát, akik a kiemelt jogosultságú felhasználók monitorozására szolgáló Shell Control Box termék audit player moduljának fejlesztésén dolgoznak majd. Az itt készülő új funkciók az egyszerűbb, gyorsabb keresést és riportolást, valamint a valós idejű riasztást teszik majd lehetővé a termék felhasználói számára. A veszprémi munkatársak számát év végéig tizenöt főre tervezi növelni a vállalat, a következő években pedig további bővítés várható.
„Az új fejlesztőközpont megnyitását az indokolja, hogy a 2006-ban megjelent Shell Control Box mára a vállalat legjövedelmezőbb termékévé vált, és rendkívül nagy nemzetközi kereslet mutatkozik a mai napig egyedülállónak mondható megoldás iránt. Az elmúlt évben 187 százalékkal nőtt a Shell Control Box értékesítéséből származó árbevétel, amivel már 38 százalékos részesedést tudhat magáénak a termék a vállalat teljes eredményéből.” - mondta el Györkő Zoltán, a BalaBit üzletfejlesztési igazgatója.
Az új iroda helyszíne nem meglepő, hiszen a BalaBit rendkívül erős veszprémi kötődéssel rendelkezik. A vállalatot tizenegy évvel ezelőtt gyakorlatilag a veszprémi egyetemen alapították meg, és anno itt, egy kollégiumi szobában született meg a BalaBit első termékének a syslog-ng naplófájlkezelő szoftvernek a nyílt forráskódú verziója is.
„A budapesti munkaerőpiac telítettsége volt az egyik legfőbb oka annak, hogy a fejlesztéseink egy részének vidékre költöztetése mellett döntöttünk. Egy olyan városban mint Veszprém, ahol a kifejezetten erős informatikai felsőoktatás kisebb munkaerő-piaci kereslettel párosul a fejlesztési projektjeink hatékonyabban valósíthatók meg, tovább javítva ezzel a vállalat versenyképességét. Nem titkolt célunk az sem, hogy szorosabbra fűzzük a kapcsolatunkat az egyetemmel, hiszen számos kutatási területen látunk komoly lehetőséget az együttműködésre.”- zárta mondandóját Györkő Zoltán.
A Shell Control Box-ról
A Shell Control Box (SCB) egy tevékenység-monitorozó berendezés, amely a távoli szerverek, virtuális asztalok és hálózati eszközök hozzáférését ellenőrzi, és a rendszerekhez csatlakozó felhasználók tevékenységét rögzíti. Egyedülálló technológiájával ügyfelei számára lehetővé teszi, hogy még a legmagasabb szintű IT biztonsági és megfelelőségi szabályozásoknak is megfeleljenek. Az SCB 2006-os megjelenésekor új termékkategóriát hozott létre a piacon, melynek továbbra is a BalaBit az úttörje és vezető fejlesztője.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeres a BalaBit nemzetközi stratégiája
- Közel 60 százalékkal nőtt a a BalaBit árbevétele tavaly
- Biztonsági szoftvertermékeket vásárol az SAP a SECUDE-tól
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
- Eredményes Noreg Margarétával
- Termékhamisítás elleni céget alapít a Nokia és az SAP
- Adatbiztonsági céget vásárol a HP
- Üzleti előnnyé tehető az IT-biztonság
- Zsarolja a finn kormányt a Nokia
- BalaBit: az idén 600 millió forint bevétel
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.