A legnagyobb hazai és nemzetközi gazdasági szereplők előtt mutatkozhatnak be a legjobbak
2012 október 4-én és 5-én rendezi meg hazánk a Budapest Conference on Cyberspace-t, az év egyik legkiemeltebb szakmai és diplomáciai eseményét, amelyre mintegy 600 nemzetközi kormányzati, vállalati, tudományos és civil résztvevőt várnak. A rendezvény házigazdája Martonyi János külügyminiszter, a megnyitót Orbán Viktor miniszterelnök fogja tartani. A Mobilitás és Multimédia Klaszter (MMK) a Magyar Külügyminisztérium felkérésére meghirdette a "Keressük Magyarország kiber-innovátorait!" elnevezésű pályázatát, amelynek 20 nyertese ezen az eseményen állíthat ki októberben. A kiállítás célja, hogy a konferencia magyar és nemzetközi IT gurukból, szakpolitikusokból és befektetőkből álló több száz fős közönsége megismerje a leginnovatívabb hazai digitális fejlesztéseket.
A konferenciával egybekötött kiűállításra a szervezők olyan cégek és egyének nevezését várják szeptember 5-ig, akik nemzetközi szintű, infokommunikációs technológiára épülő hitech megoldásokat kínálnak a kibertér legégetőbb kihívásaira. Fontos, hogy a résztvevők olyan projektekkel nevezzenek, amelyek amelyek kész prototípus állapotban vannak és látványosan bemutathatók.
"A Konferencia kiemelten fontos részének tartom az MMKlaszter által szervezett innovációs kiállítást, amelynek 20 kiállítóját a most induló pályázaton jelentkezők közül választja majd ki a független szakmai zsűri. A kiírás szerint előnyben részesülnek majd a konferencia tematikájához illeszkedő pályaművek, így érdemes a kibertér biztonságát, szabadságát, illetve a gazdasági-társadalmi jólét növelésében, így például az egészségügyben játszott szerepét erősítő megoldásokra összpontosítani" - mondta Sztáray Péter külügyi helyettes államtitkár, a konferencia miniszteri biztosa.
A hivatalos versenyfelhívás az MMKlaszter vagy a Külügyminisztérium honlapján olvasható el, a nevezési űrlap ugyanezen oldalakról tölthető le. További információ: Kiss Gabriella (30/8661923, kiss.gabriella@mmklaszter.com)
Kapcsolódó cikkek
- IVSZ MENTA konferencia: Kitekintés a változó világunkra
- Keresik Magyarország legjobb digitális fejlesztőit!
- Fotópályázat az olvasásról humorosan
- Jövő-Kép címmel hirdet fenntarthatósági fotópályázatot a Telekom
- Budapest stand a Szigeten
- Augusztus 10-ig lehet pályázni a Telekom fenntarthatósági sajtódíjára
- Szenzorok a testen – lezárult a 2009-ben indított All-Fitt projekt
- Budapesten az EuroNanoForum konferencia, indul a Nanocsodák kiállítás
- Uniós Techshow a Millenáris Parkban: új Neumannok kerestetnek
- A török miniszterelnök nyitja meg - Angela Merkel társaságában - február 28-án a CeBIT-et
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.
Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom
A Yettel összesített adatok alapján folyamatosan vizsgálja a hálózatán zajló forgalom típusát és intenzitását mind a belföldön, mind a külföldön mobilt használó ügyfelek esetében. Most a szabadságokkal teli nyári időszakot elemezte a vállalat, érdekes megállapításokat nyerve az adatokból.
Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion
Magyarország egyik vezető fintech vállalata, a Barion, jelentős frissítéseket vezetett be fizetési rendszerében, amelyek még jobb vásárlói és felhasználói élményt biztosítanak. A jelenleg 17 000 e-kereskedelmi partnert és 500 000 felhasználót kiszolgáló, adatvezérelt online fizetési megoldásokat nyújtó magyar cég modern és letisztult designnal, új biztonsági funkciókkal és egyszerűsített navigációval teszi még könnyebbé a fizetési folyamatot a vásárlók számára.
Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0
2024. szeptember 1-étől minden Magyarországon működő kereskedelmi banknak, amely rendelkezik mobilbanki alkalmazással, elérhetővé kell tennie az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0 által előírt tranzakciós lehetőségeket. A tesztidőszak infrastruktúráját egyetlen hazai cég tudja biztosítani, amely elkötelezett abban, hogy az elsők között általa megálmodott grandiózus projektet hosszútávon a köz szolgálatába állítsa.