Új telematikai megoldásokkal nyit az autóipar felé a Huawei
Adatátviteli és vezérlési eszközökkel és alkalmazásokkal nyit a járműipar felé a Huawei. A cég a barcelonai Mobile World Congress (MWC) szakmai seregszemlén mutatta be harmadik és negyedik (LTE) generációs mobil távközlési technológiát alkalmazó kommunikációs moduljait, amelyek megbízható vezeték nélküli adatátvitelt képesek nyújtani járművekben időjárási körülményektől, terepviszonyoktól és az energiaellátástól független módon.
"A Huawei is belép az intelligens közlekedés korszakába új termékeivel, amelyek integrálják a vezeték nélküli kommunikációt a járművek elektronikai rendszerével. Telematikai megoldásainkat úgy alakítottuk ki, hogy elérhetővé tegyék az autók és egyéb közlekedési eszközök számára a folyamatos adatkapcsolatot, így a felhasználók teljes mértékben élvezhetik az ICT szolgáltatások által nyújtott előnyöket" - mondta Kevin Liu, a Huawei fogyasztói üzletág mobil szélessávú divíziójának alelnöke.
A MU609T és a ME909T készülékek a Huawei első, járművek számára készült 3G és LTE kommunikációs moduljai. Mindkét eszköz pin-to-pin kompatibilis, és megfelel az autóiparban elvárt követelményeknek a működési környezet hőmérséklete és az energiafogyasztás tekintetében is. Az MU609T akár 14,4 Mbit/s adatátviteli sebességet támogat a HSPA+ hálózatban, az ME909T pedig 100 Mbit/s sebességet LTE hálózatban. Mindkét modulban megtalálható az előre telepített GPS és eCall funkció, a távoli szoftverfrissítési lehetőség (firmware over the air - FOTA) pedig lehetővé teszi a későbbiekben új technológiák integrálását a már meglévő modulokba. Az MU609T és ME909T előnyeit a világ vezető autógyártói is felismerték, így ezek a készülékek már megjelennek a hamarosan forgalomba kerülő járműmodellek kommunikációs rendszerében.
A DA6810 3G WiFi Box gyakorlatilag bárhol képes nagysebességű internetkapcsolatot biztosítani vezeték nélküli hotspotok létrehozása révén. Az ilyen eszközzel felszerelt járművek interaktívvá válnak, és nagysebességű internetet, valamint audiovizuális szórakoztatási élményt nyújtanak vezetőik számára.
A DA3100 egy fedélzeti diagnosztikai (on-board diagnistics - OBD) adatküldő rendszer, amely a biztosítótársaságok és flottaüzemeltető vállalatok számára hozzáférést biztosít olyan információkhoz, mint például a jármű fizikai állapota, helyzete és tulajdonosának vezetési szokásai. Ez a beépített rendszer 3G hálózaton keresztül valós idejű adatokat küld a harmadik fél által üzemeltetett telematikai szolgáltató-platformokra, valamint lehetővé teszi a fényszórók és az ablakok távoli vezérlését okostelefon-alkalmazásokon keresztül. A készülék egyszerűen telepíthető, földrajzi régiótól és járműtípustól független, az installálást követően pedig azonnal aktiválható.
Kapcsolódó cikkek
- A Huawei a CES 2013 rendezvényen mutatta be legújabb szélessávú mobileszközét
- "Önmagukat vezető" teherautókat fejlesztettek ki Japánban
- Növelte eladásait és tovább erősíti márkanevét a Huawei
- A világ leggyorsabb 4G LTE okostelefonja a Huawei-től
- A Huawei üdvözli az EU kiberbiztonsági irányelveit
- Cisco: A mobil adatforgalom 2012 és 2017 között 13-szorosára nő
- A Samsung tarolt, a Huawei a harmadik helyre tört fel az okostelefon-piacon
- Opel Dakar Team: informatika a sivatagban
- A jobb autóvezetést segítő okostelefon-alkalmazást dobtak piacra
- A Huawei a 2013-as CES-en mutatta be legújabb zászlóshajóit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.