Nem kell Google+ profilt létrehozni az új Gmail-fiókhoz
A Gmail felhasználók a jövőben maguk dönthetik el, szeretnének-e a Google+ közösségnek is tagjai lenni. Az eddig automatikus csatlakozás ugyanis most választható opcióvá vált.
2012-től kezdve, ha valaki Gmail-fiókot hozott létre, automatikusan megjelent a Google+-on is, vagyis felhasználó lett a Google közösségi oldalán. A vállalat azonban most enyhített ezen a szabályon, így már a felhasználók maguk dönthetik el, szeretnének-e létrehozni Google+ profilt avagy sem.
A Google szóvivője elmondta, hogy a frissítést szeptember elején hajtották végre. Ez azt jelenti, hogy a felhasználók a regisztráció alatt és után is létrehozhatják Google+ profiljukat, de úgy is dönthetnek, hogy nem csatlakoznak a közösséghez.
A Google ráébredt arra, hogy a szolgáltatás erőltetésével nem az oldal sikerét növeli, hanem éppen ellenkezőjét éri el. Hiába vannak jelen ugyanis a felhasználók, ha az aktivitásuk szinte nulla. Így ezzel a mostani lépéssel igyekeznek ezen változtatni, és elérni, hogy a Google+ ne csak kényszer legyen, hanem a felhasználók a valódi előnyöket lássák benne.
Forrás: Androidcentral.com; Nyitókép: TheNextWeb.com
Kapcsolódó cikkek
- Ellenőrizze, hogy e-mail címe szerepel-e az ötmillió feltört Gmail-fiók között!
- Már nem latin karakterekkel is hozhatunk létre Gmail-fiókot
- A Gmaillel bukott le egy szexuális zaklató
- Jobb Drive integrációval bővült a Gmail iOS appja
- Már 71 nyelven érhető el a Gmail
- Több mint 1 milliárd alkalommal telepítették a Gmail Android verzióját
- Internetkapcsolat nélkül is használhatók a Google Now kártyák
- A Google+ feje, Vic Gundotra elhagyja a vállalatot
- 10 éves a Gmail
- Titkosítja leveleinket a Gmail
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.