Bitcoinnal is lehet fizetni a román mobilPay rendszerben
Mostantól virtuális devizával is lehet fizetni a román NETOPIA mobilPay fizetési rendszeréhez csatlakozott mintegy hatezer üzletben - számolt be a cointelegraph.com hírportál.
"A Bitcoinnak, de különösen annak a technológiának, amin alapul, fenomenális alkalmazási potenciálja van" - mondta Antonio Eram, a kártyás fizetések bonyolításával foglalkozó NETOPIA mobilPay alapítója, vezérigazgató. "(A technológia) általában is kulcsszerepet fog játszani a 'dolgok internete' következő fejlődési fázisában, és nem feltétlenül a fizetési rendszerekre korlátozott módon" - fogalmazott.
"Egy új, decentralizált ökoszisztéma születésének és egy közösség terjeszkedési törekvésének vagyunk a tanúi" - mutatott rá Cristian Cora, a BTCXChange ügyvezetője. "Az árfolyam szédületes ütemű emelkedése és a technológia gyors adoptálása biztató jel a jövőre nézve" - mondta.
Kapcsolódó cikkek
- Módosították MobilTárca alkalmazást
- Meghaladta az egymilliót Klaus Johannis kedvelőinek száma a Facebookon
- Mennyire használják az emberek az Apple Payt?
- Új számlafizető alkalmazással amerikai versenyen döntős a Cellum
- Biztonsági aggályok fogják vissza az online fizetési szolgáltatások használatát
- Simple-Samsung összefogás a mobiltelefonos fizetés elterjesztéséért
- Nagy az érdeklődés az Apple Pay iránt
- Nem törvényes fizetőeszköz Szerbiában a bitcoin
- A Cellum fejlesztette Thaiföld első többfunkciós mobiltárcáját
- 2020-ra Európában mindenhol lehet majd egyérintéssel és mobillal fizetni
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.