Online képzési programot indít a NIH
Az Európai Unió Horizon2020 keretprogramjában való sikeres szereplés elősegítésére online képzési programot indít a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) februárban a hazai kis- és középvállalkozások részére - jelentette be Korányi László, a hivatal elnökhelyettese.
Az A jövő innovációs bajnokai címmel induló online képzés három modult tartalmaz: az egyik általános áttekintés nyújt az Európai Unió 2014-2020 között 80 milliárd euró forrást tartalmazó keretprogramjáról, a második részben jogi és pénzügyi tanácsokat adnak, a tananyag harmadik fázisában a pályázatok kitöltését mutatják be, illetve gyakorlati tapasztalatokat tesznek közzé sikeres pályázatokról - ismertette Csuzdi Szonja, a NIH főosztályvezető-helyettese a tananyag elemeit.
A főosztályvezető-helyettes felhívta rá a figyelmet, hogy az Európai Unió a Horizon2020 programban új szemléletként bevezette az kkv-k fejlesztését célzó egyéni pályázati lehetőséget a javarészt nemzetközi konzorciumi részvétel mellett.
A magyar kkv-k eddig eredményesen szerepeltek a tavaly megnyílt Horizon2020 kkv-fejlesztési pályázaton, de mivel folyamatos a beadási lehetőség, és a keret nincs tagországra lebontva, a hivatal az online képzéssel is segíti az érdeklődőket a pályázaton való indulásban, a sikeres szereplésben - mondta Csuzdi Szonja.
Kapcsolódó cikkek
- Online oktatást indít a LeasePlan a biztonságosabb vezetésért
- Két tannyelvű iskoláknak hirdetett pályázatot az Epson
- Európai infokommunikációs ötletverseny indult
- A Telekom az idén is meghirdeti nemzetközi innovációs pályázatát
- Pályázatot hirdet a Műszaki Egyetem űrtechnológiai fejlesztési ötletekre
- Innovatív és kreatív hallgatókat díjaznak a Műegyetemen
- Innovációs szövetség: egyetértés a technológiai start-up pályázatról
- Az innovációs szövetség a technológiai start-up pályázat átírását javasolja
- Számítógépre pályázhatnak a rászoruló gyerekek
- Távirányítású kerekesszék és gyerek biciklifék a SUU sztárjai
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.