Viselkedéselemző megoldást hoz forgalomba a BalaBit
A felhasználói viselkedések valós idejű elemzésével hárítja el a kívülről és belülről érkező informatikai támadásokat a sikeres magyar fejlesztővállalat következő nagy dobásának ígérkező Blindspotter.
Az informatikai biztonsági termékek fejlesztésére specializálódott BalaBit július közepén hozza forgalomba a Blindspotter névre keresztelt új generációs monitoring eszközét, ami a felhasználói viselkedések valós idejű elemzése révén teszi lehetővé az informatikai támadások gyors felismerését és megelőzését. A termék fejlesztéséről először tavaly szeptemberben egy monacói biztonságtechnikai konferencián számolt be a vállalat. Az azóta eltelt kilenc hónap alatt készült el a termék első forgalomba hozható verziója, mely július második felétől már az ügyfelek számára is elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- Három tehetséges startup kerülhet közelebb a világhírnévhez
- Közel 2 milliárd forintos tőkeemelés a BalaBitnél
- Közösségi képzés szoftverfejlesztőknek
- Megmérettetik magukat a legjobb magyar hackerek
- Háromszáz millió forint összköltségű K+F projektet indított a BalaBit
- A BalaBit kapta a Nemzetgazdasági Minisztérium Ipari Innovációs Díját
- Új generációs tevékenység-felügyeleti eszköz a BalaBit-tól
- Open Academy: Ingyenes képzés informatikusoknak novemberben
- Új vezetővel és ambiciózus tervekkel készül a BalaBit a következő évekre
- Új verziójú tevékenység-monitorozó eszköz a BalaBit-tól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.