Gyorsítsuk az innovációt az ITU Telecom World 2015 konferencián
Október 12. és 15. között rendezik meg hazánkban, Budapesten az ITU Telecom World konferenciát, melynek fókuszában idén a KKV-k szerepvállalása és az új innovációk állnak.
A technológia és az innováció mindig is kéz a kézben járt egymással, de talán soha nem volt még ennyire szoros a kapcsolat, mint napjainkban, amikor mindenki összekapcsolódik mindenkivel és létre tud hozni bármit. A hatékony innováció már nem a nagyvállalatok és nagy nemzetek kiváltsága többé. Az elmúlt évtized legradikálisabb újdonságai a hagyományos piacok határairól kerültek ki: többek között a hatalmas népszerűségnek örvendő kenyai M pesa mobilfizetési megoldás, amely már az egész afrikai kontinensen elérhető és a világ számos pontja számára szolgál esettanulmányként.
Ezek a folyamatosan születő technológiai megoldások újradefiniálják az iparágat – elegendő csak az 5G sztenderdekre épülő jövőbeli mobilkommunikációs technológia kialakítását vagy az IoT és a felhő-megoldások folyamatos fejlődését említeni.
A neuro-, bio- és nanotechnológia, a robotika vagy a 3D/4D nyomtatás már nem csak jövőbeli elképzelések, hanem itt és most zajló jelenségek. Emellett a folyamatosan felhalmozódó hatalmas adattömeg - a Big Data – új üzleti modelleket és megoldásokat hív életre az adatelemzés, az adatok kereskedelmi felhasználása és az adatvédelem területén.
Az innováció és az általa előidézett változás hatása tehát rendkívül nagy hatást gyakorol a társadalmi és üzleti életre egyaránt. Szektorokon átívelő partnerségek és újdonsült együttműködési formák nyújtanak lehetőséget az innováció továbbításának. Többek között ezekről a hatásokról és kooperációkról lesz szó az ITU Telecom World 2015 fórumbeszélgetésein.
A KKV szektor is egyre nagyobb szeletet ragad magához az innovációs ökoszisztémában. Egyes országokban a GDP közel 60%-át teszik ki azok a helyi vállalkozások által elindított innovációs folyamatok, amelyek fenntartható módon képesek növelni a gazdasági értéket. Emellett az innováció táptalajául szolgáló tudásalapú gazdaság számos új munkahelyet rejt magában, amely szintén hatalmas segítséget ígér az innováció-alapú nemzetek számára.
Az október 12-15. között Budapesten megrendezendő ITU Telecom World 2015 konferencia is a KKV-k szerepvállalására helyezi a hangsúlyt, amely vállalkozások számára egy olyan platformot kíván nyújtani, ahol meg tudják osztani egymással újító megközelítéseiket és létre tudnak hozni egy globális együttműködést. Az új technológiák adoptálása és az új tendenciák adaptálása, így az ICT iparág sikere is ezeknek a kis-és középvállalkozásoknak a kezében van.
A “Gyorsítsuk fel az innovációt” fórumbeszélgetés három fő témát érint az innováció társadalomra gyakorolt hatását kiemelve. A digitális átalakulás, a digitális lehetőségekhez való hozzáférés kiszélesítése és a hálózatosodott jövőbe fektetett bizalom növelése szerepel a főbb pontok között.
További információk az ITU Telecom World 2015 oldalán!
Kapcsolódó cikkek
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Nyolcmilliárd forint támogatás innovációs célra
- A radikális változás már úton van, de vajon ki ül a volánnál?
- Másfélezer magyar innovációs projekt nyert uniós támogatást
- Solid 2015 harmadik nap – miért fontos, hogy a kormány átlátszó, digitális, naprakész legyen?
- Solid 2015 második nap – a mesterkurzusok után következik az "igazi" konferencia
- Amitől versenyképes lesz egy szilícium völgyi startup a világpiacon
- Keddig tart a kezdeményes regisztráció az idei Hacktivityre
- Megnyílt az első európai MakerBot Innovációs Központ
- Konferencia a reklámpiacot átrendező törvényváltozásokról
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.
Belföldön az elmúlt 2 évben megduplázódott a nyári adatforgalom
A Yettel összesített adatok alapján folyamatosan vizsgálja a hálózatán zajló forgalom típusát és intenzitását mind a belföldön, mind a külföldön mobilt használó ügyfelek esetében. Most a szabadságokkal teli nyári időszakot elemezte a vállalat, érdekes megállapításokat nyerve az adatokból.
Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion
Magyarország egyik vezető fintech vállalata, a Barion, jelentős frissítéseket vezetett be fizetési rendszerében, amelyek még jobb vásárlói és felhasználói élményt biztosítanak. A jelenleg 17 000 e-kereskedelmi partnert és 500 000 felhasználót kiszolgáló, adatvezérelt online fizetési megoldásokat nyújtó magyar cég modern és letisztult designnal, új biztonsági funkciókkal és egyszerűsített navigációval teszi még könnyebbé a fizetési folyamatot a vásárlók számára.
Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0
2024. szeptember 1-étől minden Magyarországon működő kereskedelmi banknak, amely rendelkezik mobilbanki alkalmazással, elérhetővé kell tennie az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0 által előírt tranzakciós lehetőségeket. A tesztidőszak infrastruktúráját egyetlen hazai cég tudja biztosítani, amely elkötelezett abban, hogy az elsők között általa megálmodott grandiózus projektet hosszútávon a köz szolgálatába állítsa.