Napelemes nyomtatási rendszer létrehozásán dolgozik a Xerox
A Xerox kutatóvállalata, a PARC olyan új digitális nyomtatási folyamat kialakításával kísérletezik, amely koncentrált napenergiával működik. Ez a technológia jelentősen megnövelheti a napelemek hatékonyságát azáltal, hogy lencsék segítségével összegyűjti, és kis cellákra fókuszálja a napfényt.
A hagyományos szilikon rendszerek alternatíváját látja a PARC a koncentrált napelemes technológiában. A szakemberek most abban reménykednek, hogy az alkatrészek méretének kicsinyítésével és a lapos kivitellel, továbbá egy relatív olcsó előállítási folyamat kialakításával a technológia versenyképessé válik. Az új eljárás kidolgozása a PARC kutatóinak azon erőfeszítéseit támogatja, amelyek egy olyan nyomtató kialakítására irányulnak, ami félvezető chipeket, vagy más néven chipleteket tintaként képes nyomtatni.
Az utóbbi években a mérnököknek sikerült megtalálniuk annak a módját, hogyan csökkentsék milliméteres nagyságúra azon alkatrészek méretét, amelyek elengedhetetlenek a napfény koncentrálásához és fókuszálásához. A Sandia Nemzeti Laboratóriumban sikeresen hoztak létre olyan mikrocellákat, amelyek megtartva a panel lapos kialakítását, összekapcsolhatóak a fókuszáló elemekkel.
A PARC kutatói úgy látják, hogy ezzel a technológiával az elektromos eszközök egy új fajtája jön majd létre, amely különféle nyomtatott chipletekből áll és ez a technikai lehetővé fogja tenni azt, hogy pontosan úgy nyomtathassanak ki a jövőben elektromos, illetve optikai alkatrészekből álló nagyméretű rendszereket, ahogy a normál nyomtatók egy dokumentumot.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Egy gombnyomással fordítanak a Xerox új multifunkciós berendezései
- Űrtechnológiával vértezik fel a jövő mobiljait
- A Xerox segít megragadni a kulcsfontosságú piaci lehetőségeket az idei drupa kiállításon
- Greennovációs Díjat ért az E.ON Energiakonténere
- iPrint 2.0: egyszerű és papírtakarékos nyomtatás bármilyen mobileszközről
- Ismét a világ legetikusabb vállalatai közt a Xerox
- Új, szupergyors, 44” méretű nagyformátumú nyomtató a DRUPA kiállításon
- Új kihívások előtt a magyar dokumentumkezelési piac
- Új Xerox inkjet nyomdagépek az üzleti lehetőségek kiaknázására
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!