A közép-európai tech szektor krémje a prágai CES-en
Jan Mládek, cseh kereskedelmi és ipari miniszter, illetve Kelly Adams-Smith az Egyesült Államok prágai nagykövetségének helyettes misszióvezetője is beszédet mond az október 20-i közép-európai CES rendezvényen, Prágában. A régiónkra fókuszáló technológiai konferencián és kiállításon több nemzetközi nagyvállalat és startup is részt vesz.
A legfrissebb technológiai trendek kerülnek terítékre a prágai CES Unveiled rendezvényen október 20-án. A Las Vegas-i CES-t szervező amerikai Fogyasztói Elektronikai Szövetség (Consumer Technology Association) kimondottan a közép-kelet európai régió tech vállalkozásai, döntéshozói, illetve szakújságírók részére szervezi meg a csehországi eseményt.
„Prága már évszázadok óta Közép-Európa technológiai fejlődésének egyik motorja” – fogalmazott Gary Shapiro, a Fogyasztói Elektronikai Szövetség elnök-vezérigazgatója. „Virágzó startup ökoszisztémájával a cseh főváros az innováció egyik fellegvára jelenleg. Kíváncsian várjuk, hogy a helyi kormányzati vezetők és diplomaták milyen víziót fogalmaznak meg a régió számára és milyen jövőbeli terveket ismertetnek” – folytatta.
A prágai CES Unveiled eseményhez kapcsolódó kiállításon többek között a következő techcégek mutatkoznak be:
- BigClown Labs
- CZ.NIC
- ESET Software
- Logitech
- Notia
- Prusa Research
- Takeplace
- Zoner Software
Az esemény hivatalos partnere a CzechInvest, a cseh Ipari és Kereskedelmi Minisztérium háttérintézménye, melynek feladata a cseh gazdaság versenyképességének növelése. A szervezet közreműködésének köszönhetően számos cseh startup is bemutatkozhat az eseményen.
„A startupok száma évről-évre nő Csehországban” - fogalmazott Karel Kučera, a CzechInvest vezérigazgatója. „A Cseh Köztársaság Közép-Európában a második legnagyobb startup ökoszisztémának ad otthont. A cseh korai fázisú vállalkozások nagy globális potenciállal rendelkeznek főként az infokommunikációs technológiák területén, amit az AVASR és az AVG vírusirtó szoftver gyártók nemrégiben megvalósult összeolvadása is bizonyít”- tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Rekordokat döntött a CES 2016
- Már nem csak Las Vegasban láthatjuk a legújabb technológiákat: Prágába jön a CES!
- Utópia Szintetizátor – Interaktív Kiállítás és Konferencia
- Jön a China Smart Expo 2016
- Ismét Szabad Szoftver Konferencia Budapesten
- Okos Jövő Fórum 2015 konferencia és szakkiállítás Győrben
- Modern térinformatika: agráriumtól a várostervezésig
- Díjazták az energiatudatosságot
- A köztársasági elnök fogadta Neumann János lányát
- A jövő múltja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.