Mikroadatközpont expressz gyorsasággal
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértője bemutatja az egymáshoz kapcsolódó termékekből álló Micro Data Center (DC) Xpress termékcsaládot, amellyel gyorsabban, könnyebben és költséghatékonyabban építhetők ki mikroadatközpontok az Edge és IoT számítástechnikai területeken.
A termékcsalád különleges kialakítása lehetővé teszi az ügyfelek, partnerek vagy rendszerintegrátorok számára az informatikai berendezések előtelepítését még a kiszállítás előtt. Az adatközpont teljes fizikai infrastruktúrája és a felügyeleti szoftver is egyetlen különálló és biztonságos házban kapott helyet.
„Digitálisan összekapcsolt világunkban a vállalatok és a fogyasztók egyaránt nehezen viselik, ha egy szolgáltatás akadozva működik. Az Edge számítástechnikai megoldások képesek orvosolni a valós idejű adatátviteli problémákat annak köszönhetően, hogy közelebb hozzák a felhasználókhoz vagy adatforrásokhoz a nagy sávszélességet igénylő tartalmakat és késleltetésre érzékeny alkalmazásokat, ami megbízhatóbb kapcsolatokat biztosít” – mondta el Chris Hanley, a Schneider Electric adatközpontrendszerekért felelős részlegének alelnöke.
Megbízható, integrált és célirányos megoldás
A rendszer lehetővé teszi, hogy még a központban tesztelhessék és feltölthessék adatokkal, mielőtt a regionális vagy lokális peremhelyszínre szállítanák. Ez jelentősen csökkenti az esetleges kockázatok számát és az üzembehelyezési időt. A Micro DC Xpress ideális olyan Edge és IoT alkalmazási területeken, ahol a kiépítési idő, a megbízhatóság és a biztonság kulcsfontosságú. A megoldás a konvergens és hiperkonvergens technológia területének piacvezető informatikai szolgáltatóinak tanúsítványaival rendelkezik. Garanciát jelent a minőségre, hogy a 24U-s, 42U-s és az egyedileg testreszabható Micro DC Xpress konfigurációk is a Schneider Electric gyáraiban készülnek és ott is tesztelik ezeket. A teljes, használatra kész rendszer a piacon egyedülálló módon akár 2–3 héten belül is leszállítható, ráadásul a megszokottnál jóval egyszerűbben és költséghatékonyabban telepíthető.
A Micro DC Xpress a Schneider Electric saját adatközponti infrastruktúramenedzsment (Data Center Infrastructure Management, DCIM) szoftvercsomagját, a StruxureWare for Data Centers-t használja, és az EcoStruxure integrált architektúraplatformra épül. Ennek köszönhetően integrálható a felhasználók nagyobb informatikai eszközfelügyeleti rendszerével vagy egy távfelügyeleti szolgáltató RMM (távmenedzsment) megoldásával. Egy felhő infrastruktúrán keresztül zajló távmenedzsment biztosíthatja a folyamatos kapacsolatot és maximalizálja a rendelkezésre állást. Az új adatközponti platform fizikai védelmi megoldások, például kulcskártyák használatát is lehetővé teszi, ami megakadályozza az illetéktelen hozzáférést, és gondoskodik az eszközök biztonságáról.
A Micro DC Xpress 2017 áprilisa óta érhető el Észak-Amerikában, az Egyesült Királyságban és Franciaországban, Európa további országaiban pedig az év folyamán válik elérhetővé.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- A Schneider Electric Magyarország egyik legkiválóbb munkahelye
- Egy architektúrában minden az ipari létesítmények hatékony menedzseléséhez
- Az Oracle új adatközpont-régiót jelent be az EU-országok kiszolgálására
- Készülj fel a jövőre, csomagolj konténerbe!
- Schneider Electric-HPE mikroadatközponti együttműködés
- Hetedjére is a világ legetikusabb vállalatai között a Schneider Electric
- 5 tipp a hatékony otthoni elektromosautó-töltéshez
- Gigaberuházást nyert a Schneider Electric a Samsung SDI új gyáregységével
- Intelligens vezérlés az üzemekben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.