Egyre többen érik el a világhálót a Szupergyors Internet Programnak köszönhetően
A Szupergyors Internet Program (SZIP) keretében Rózsaszentmártonban megvalósult nagy sávszélességű hálózatfejlesztéssel a település valamennyi lakója számára elérhetővé vált az internet-szolgáltatás. A közel 55 millió forint összértékű beruházást Heves megyében elsőként adták át 2018. július 25-én, a hatvani járásban 430 millió forintból valósulnak meg további fejlesztések.
A komplex kormányzati program révén az uniós határidő előtt két évvel, 2018 végére minden magyar háztartásban elérhetővé válik a legalább 30 Mb/s sebességű internet-hozzáférés. A kormányzat és a piaci szereplők közös munkájának eredményeként a SZIP által kitűzött cél teljesítése a tervezett ütemben halad. Országszerte 56 milliárd forint uniós támogatással közel 150 milliárd forint értékű beruházás valósul meg pályázati és önerős forrásból.
„A rózsaszentmártoni fejlesztéseknek köszönhetően mára az összesen 899, ebből 479 új háztartási, vállalkozási és közintézményi végponton keresztül minden helyi lakos számára elérhető a magas minőségű, akár 2Gb/s sávszélességű internet-hálózat, ami az eredeti célok többszöröse. A beruházás hatására a településen már most kétszer annyian használhatják a világhálót, mint a SZIP indítása előtt” – mondta Kara Ákos. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára hozzátette: „a Szupergyors Internet Programban eddig országosan 536 településen összesen 515 ezer új végpont kiépítése történt meg a program kezdete óta.”
„Magyarországon mindenkit egyforma lehetőségek illetnek meg, nagyon fontos, hogy az országnak kreatív, gondolkodó, felelős társadalma legyen – mondta Szabó Zsolt, a település országgyűlési képviselője. Hozzátette: A fejlesztéseknek köszönhetően a világ már Rózsaszentmártonban is megérkezett az otthonokba.” A hatvani járásban is folytatódó további fejlesztések nyomán közel 18 ezer végponton keresztül használhatják majd a helyiek a világhálót.
A hálózatot a Magyar Telekom Nyrt. építette ki korszerű optikai technológiával, a lakosság számára így már a kedvezményes árú Digitális Jólét alapcsomag is elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- A Magyar Telekom 2017-ben is folytatta intenzív hálózatfejlesztését
- Több ezer felhasználó a Szupergyors Internet Program új, nagysebességű hálózatán
- Deutsch: Magyarországon a legalacsonyabb az internetezés adója
- Digitális adócsökkentés
- Megállíthatatlan hálózatok: gigabites sebességek jönnek a vezetékes és a mobil technológiában egyaránt
- Berlinben működésbe lépett Európa első 5G hálózata
- Megkezdődött a Digitális Jólét Alapcsomag értékesítése a UPC-nél
- Közel 230 ezer háztartásban már elérhető a szupergyors internet
- Két év alatt egymillió további háztartásba jutott el a Telekom szélessávú hálózata
- Közös fellépés a kibertámadások ellen
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
10 Gbps sebesség az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Új raktárnyitásával a Prologis átlépte az 5 millió m²-t a közép-európai piacon
A Prologis, a logisztikai ingatlanok globális piacvezetője, közép-európai portfóliójában meghaladta az 5 millió m²-nyi modern raktárterületet. A lengyelországi Prologis Park Ruda Śląskában található új, 37 000 m²-es raktár megnyitásával a vállalat sikeresen átlépte ezt a határt a régiós portfóliójában.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.