Pár tipp, hogy milyen domain nevet válasszon weboldalához
Amennyiben saját weboldalt szeretne, szüksége lesz hozzá egy domain névre is. Hogyan induljon el? Milyen nevet válasszon? Adunk néhány tanácsot!
Az internet elterjedésének köszönhetően manapság már szinte minden vállalkozás számára elengedhetetlen az online jelenlét. Legtöbb esetben egy közösségi média profil sem elegendő, saját weboldalra van szükség. Ahhoz viszont, hogy céges honlapot indítsunk, az ötleten és elhatározáson túl nélkülözhetetlen a domain név, majd egy webtárhely, mindezek után kezdhetjük el felépíteni saját weboldalunkat annak érdekében, hogy minél több látogatót, majd vásárlót realizáljunk.
A domain tulajdonképpen egy-egy IP cím szöveges megfelelője, ez azonosítja honlapunkat. Ennek hírét fogjuk terjeszteni online és offline egyaránt, ha látogatókat akarunk szerezni, az érdeklődők pedig ezt fogják beírni a keresőbe, amennyiben ránk akarnak találni. Tehát egyáltalán nem mindegy, milyen neveken gondolkodunk.
Mit vegyünk figyelembe domain név választásnál?
- A domain legyen megjegyezhető!
Talán ez a legfontosabb, hiszen a promóciós alkalmazást is megkönnyíti, valamint a látogatók is kevésbé valószínű, hogy elfelejtik, félreértik, vagy elgépelik. A megjegyezhetőséghez egyrészt hozzájárul, ha a domainünk viszonylag rövid, másrészt jó, ha nem tartalmaz speciális karaktereket (számokat, kötőjelet, stb.).
- Keltse fel a figyelmet!
Ha a választott domain név figyelemfelkeltő, egyszerűbb dolgunk lesz a promóciós alkalmazás során, hiszen nem csupán könnyebben megjegyzik a potenciális ügyfelek, hanem ki is tudunk vele tűnni a versenytársak közül. Nyugodtan legyünk kreatívak!
- A jó domain keresőbarát
Azt sem árt figyelembe venni, hogy melyek azok a kulcsszavak, amelyekre nagy valószínűséggel keresnek az érdeklődőink, és ezeket alkalmazzuk a domain névben is. Nem titkolt célunk a weboldalunkkal, hogy minél előrébb helyezkedjünk el a keresőkben, ezáltal nagyobb forgalom érkezzen a honlapunkra. A kulcsszavas domain keresőbarát, és többek között a már említett megjegyezhetőséget is segíti.
- Válasszunk megfelelő végződést!
A magyar honlaptulajdonosok általában előnyben részesítik a .hu végződést, de célcsoporttól és tevékenységi körtől függően érdemes lehet a domain nevet .com, .net, .eu vagy egyéb végződéssel regisztrálni. Manapság már több száz lehetőség közül választhatunk. Sőt az is megfontolandó, hogy több különböző végződéssel is beregisztráljuk a választott domain nevet.
- Legyen elérhető!
A fenti szempontokat figyelembe véve, valószínűleg megfogalmazódott bennünk pár lehetséges domain név variáció. Itt az ideje választani egy megbízható szolgáltatót, és leellenőrizni, hogy az általunk választott domain név elérhető-e, azaz nincs-e még regisztrálva más által. Ilyenkor többek között arra is fény derülhet, ha a konkurencia a terveinkhez hasonló domaint használ, így még idejében tudunk változtatni, ha szükséges.
Egy hosszabb-rövidebb ötletelési folyamat és pár domain keresés után biztosan megtaláljuk azt a nevet, amelyik még nem foglalt és a céljainknak is tökéletesen megfelel.
Forrás: Rackhost Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Indul Magyarország első nincsnet-felmérése
- Marketing régen és ma
- Megújul a Lila Füge
- Magyarországon is új honlappal jelent meg a Vredestein
- Ki nyeri a mobil gyorsasági versenyt?
- Hogyan legyünk biztonságban a közösségi oldalakon?
- Díjmentesen készíti el kisvállalkozások weboldalát a Telekom
- Digitalizáció a szállodaiparban
- 1-2 évük van a termék összehasonlító oldalaknak rendszerük átvilágítására
- Nem figyelnek eléggé honlapjukra a kisvállalkozások
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.