Mind a négy magyar csapattag ezüstérmet szerzett a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
Az idei Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI) a világ 87 országának 343, középiskolás diákja mérte össze a tudását. 2020-ban a négy fős magyar csapat minden tagja ezüstérmet szerzett.
Idén szeptember 13. és 23. között került sor a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiára (IOI), amely eredetileg Szingapúrban zajlott volna, a koronavírus-helyzet kedvezőtlen alakulása miatt azonban teljes egészében az interneten kellett lebonyolítani.
Bár így a világ legjobb programozási képességekkel rendelkező diákolimpikonjai nem találkozhattak személyesen, a magasszintű programozási és matematikai ismereteket igénylő feladatok megoldása által jelentett kihívás valamelyest kárpótolhatta őket.
Az IOI 2020-on a magyar csapat mind a négy tagja ezüstérmet szerzett:
- Gyimesi Péter, Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium
- Tóth Balázs, Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium
- Nagy Nándor, Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium
- Noszály Áron, Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium
A magyar IOI-csapat számára a helyszínt és a szükséges informatikai infrastruktúrát az ELTE Informatikai Kara biztosította, a versenyzőket az ELTE IK és a Neumann Társaság munkatársai készítették fel a versenyre.
A megszerzett érmek alapján az IOI 2020-on kiemelkedően szerepeltek az Egyesült Államok, Kína, Oroszország, Dél-Korea, Japán, Irán és Kanada csapatai.
“Az, hogy az idei IOI-n négy ezüstérmet is szereztünk, remekül szemlélteti a Neumann Társaság több évtizedes tehetséggondozó programjának sikerességét, hiszen a nagy versenyeinken (Logo, Nemes Tihamér, OKTV versenyek) kitűnt diákok sok-sok gyakorlással, online versenyen való részvétellel készültek fel, s szerepeltek sikeresen. Néhány hete az általunk rendezett Közép-Európai Informatikai Diákolimpián három érmet szereztek a magyar diákok, és a 15 év alattiak számára rendezett eJOI-ról is hoztunk egy bronzérmet” - mondta el az idei eredmények kapcsán Erdősné dr. Németh Ágnes, a Neumann Társaság alelnöke.
Az idei sikerek biztos alapot jelentenek ahhoz, hogy Magyarország 2023-ban, tehát Neumann János születésének százhuszadik évfordulójának évében Szegeden, a hazai informatika fontos bölcsőjében megrendezhesse az IOI-t.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Nyolc ország személyesen, hat ország online vesz részt a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián
- Magyar oktatórobottal gyakoroltak a gyerekek Szegeden
- Újdonságok a szegedi informatikatörténeti kiállításon
- Elérhető a magyar nyelvű MI és robotikai képzés
- Hogyan lehetne hatékonyabban elterjeszteni a digitális írástudást az EU-ban?
- Ingyenessé tették az ELTE-n a nyári informatikai alkotótáborokat
- ECDL-bizonyítványt ad a Neumann Társaság a jeles informatikaérettségiért
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Online is le lehet tenni az ECDL-vizsgát a koronavírus-járvány alatt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A HONOR Magic V3 és V2 a tökéletes randipartnerek
Akár a hideg hónapokra keresünk társat, akár készülünk a tavaszi randilendületre, a HONOR Magic V3 és a most akciós HONOR Magic V2 egyaránt hű társak lesznek akár a románc előre lendítésében is. Egy jól összerakott Tinder vagy egyéb profil kulcsfontosságú, és ebben remek partner a két készülék.
Országos CNC-programozói versenyen lett bronzérmes a Széchenyi-egyetem csapata
Először indult az országos Bánki-HAAS CNC-programozói versenyen a győri Széchenyi István Egyetem csapata, amelynek tagjai végül nagy versenyben bronzérmet szereztek. A gépészmérnök-hallgatókból álló SZECAM elnevezésű gárda a jövőben akár nemzetközi megmérettetéseken is képviselné az intézményt.
A kecskeméti Mercedes-Benz Gyár a legvonzóbb munkahely 2024-ben
Mind az autóipari gyártó, mind az összesített kategóriában a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár nyerte el a PwC 2024 Legvonzóbb Munkahelye Díjat.
Két új ZTE mobil érkezett a magyar piacra
A ZTE két, 2024-ben debütáló modellje, a nubia Flip 5G és a nubia Music nemrég megérkezett a magyar piacra is. A ZTE első összehajtható okostelefonja, a nubia Flip 5G, és a zenére hangsúlyt fektető nubia Music már elérhető a magyar vásárlók számára.
A TikTok és a YouTube a tinédzserek első számú mobilos platformja
Mintegy négy órát töltenek telefonjuk képernyője előtt egy átlagos napon a 16–35 évesek, ennek csaknem felét közösségi médiumok alkalmazásai teszik ki – egyebek mellett ez derült ki az NMHH friss kutatásából. A fiatal felnőttek digitáliseszköz-használati szokásait vizsgáló reprezentatív tanulmány a megszokott online kérdőíves felmérés mellett szoftveres adatgyűjtéssel, objektív készülékhasználati adatok elemzésével is dolgozott a minél megbízhatóbb eredmények érdekében.