Át kell vizsgálni az amerikai kongresszus számítógépes hálózatát
A G DATA szakértője szerint a Capitolium elleni támadás során akár megfertőződhetett az Egyesült Államok Kongresszusának számítógépes hálózata is.
Az elmúlt napokban több olyan kép került fel a közösségi oldalakra, amelyeken amerikai kongresszusi képviselők lezáratlan számítógépei szerepelnek. Egy fotón még a képviselőház elnökének, Nancy Pelosinak a gépe is látszik, a megnyitott levelezéssel és az éppen felugró szövetségi figyelmeztetéssel együtt.
Annak ellenére, hogy valószínűtlen, hogy ezeken a gépeken titkosított dokumentumokat tárolnak, az információk még így is rendkívül értékesek a politikai ellenfelek és a más országok titkosszolgálatai számára. Nem kizárható az sem, hogy a Capitolium épületébe betörők tömegébe beszivárgott olyan ellenséges ügynök, aki a nyitott számítógépekre kártékony kódot próbált meg felmásolni.
A G DATA szakértője, Hauke Gierow arra hívja fel a figyelmet, hogy a tudatos számítógép-használatnak ki kell terjednie a kritikus, stresszes szituációkra. A munkavállalóknak ugyanazt a rutint kell követniük egy ilyen helyzetben, mint általánosságban: le kell zárniuk az operációs rendszert akkor is, ha csak egy gyors kávéra ugranak ki az irodájukból. Fontos emellett, hogy a rendszergazdák beállítsák a használaton kívüli gépek automatikus lezárását. A szakértő hangsúlyozza, hogy a választási rendszer tisztasága, a politikai rendszerbe vetett bizalom akkor őrizhető meg, ha az informatikai rendszerek biztonsága is garantált.
Kapcsolódó cikkek
- Bárki válhat SIM-csere átverés áldozatává!
- Átverés lehet a netes könnyű munka
- Nem könnyű felismerni a zaklatás jeleit a gyerekeken
- Az ESET előrejelzése szerint 2021-ben tovább nő a zsarolóvírusok száma
- „Cyber resilience” – átfogó recept a kiberfenyegetések ellen
- Jövőre agresszívabb és okosabb kibertámadások várnak ránk
- A történelem legnagyobb digitalizációs boomja zajlik napjainkban
- A csalók kreativitása határtalan
- 2020 novemberének legveszélyesebb kártékony programjai
- Így hatott a világjárvány a szoftverfejlesztésre és a biztonságra