Márciustól ingyenes IT-képzés indul álláslehetőséggel
2022-ben a tavalyi piaci előrejelzések alapján várhatóan tovább növekszik majd a szakemberhiány a hazai informatikai szektorban, amely csak a felsőoktatásban és a felnőttképzésben működő oktatási intézmények, a munkaerőpiac és az állam hatékony együttműködése révén mérséklődhet hosszabb távon. Magyarország digitális versenyképességének növelésében a 2020 óta zajló, államilag támogatott informatikusképzés mellett egyre jelentősebb szerep jut a munkáltatók és az oktatási intézmények által közösen indított intenzív és gyakorlatorientált képzéseknek is.
A PROGmasters programozóiskola és IT képzési központ tavaly év végén hirdette meg a partnercégei által ösztöndíjas finanszírozási formában támogatott, ennek köszönhetően a résztvevők számára teljesen díjmentes alkalmazás-üzemeltető képzését, idén márciustól pedig egy, a diákok számára ugyancsak ingyenes, 8 hetes szoftvertesztelő tanfolyamot indít. Ennek résztvevői a PROGmasters partnercégeinél – többek között a Deutsche Telekom IT magyarországi leányvállalatánál – kezdhetik meg szoftvertesztelői karrierjüket.
Február 1-ig bárki jelentkezhet a 8 hetes, díjmentes szoftvertesztelő képzésre
A PROGmasters március elején 20 fő számára teljesen díjmentes manuális tesztelő képzést indít, amelynek költségét partnercégei – a résztvevők jövőbeli munkaadói – finanszírozzák. A 8 hétig tartó, nappali rendszerű képzésre a szabad helyek függvényében, de legkésőbb 2022. február 1-jéig bárki jelentkezhet.
A szoftvertesztelők feladata, hogy a programozók által elkészített alkalmazások, szoftverek hibátlan működéséről megbizonyosodjanak, illetve ellenőrizzék, hogy az elkészült program megfelel-e az ügyfél igényeinek. A szerepük ezért nélkülözhetetlen, hiszen például egy orvosi vagy egy repülőgép-karbantartási szoftver működését, vagy egy távközlési eszköz programját is a szoftvertesztelők ellenőrzik. Ennek köszönhetően ebben az informatikai munkakörben is kiemelkedőek a bérek: a senior tesztelők havi fizetése akár a bruttó 1 millió forintot is elérheti.
A képzés résztvevői a mentorok segítségével valós projekteken dolgozva megismerik többek között az operációs rendszerek felépítését és működését, elsajátítják a különböző tesztelési technológiákat és eszközöket, megtanulják a tesztelési dokumentációk elkészítését és alkalmazását, megismerkednek az adatbáziskezelés alapjaival, és bevezetést kapnak a tesztautomatizálási alapokba is.
Feltétel a legalább középszintű német nyelvtudás
A márciusban induló szoftvertesztelő képzés 10 legjobban teljesítő végzettjének május elejétől a legnagyobb hazai információs és kommunikációs technológiai (IKT) munkaadóként számon tartott, mintegy ötezer főt foglalkoztató Deutsche Telekom IT Solutions kínál majd állást, minimum bruttó 400 ezer forintos kezdő fizetéssel. A húszfős csoport másik fele pedig a PROGmasters összesen több mint 70 partnercégénél helyezkedhet el hasonló összegű kezdő fizetésért.
A sikeres felvételihez sem diplomára, sem a felhasználói szintű informatikai ismereteknél mélyebb előképzettségre nincs szükség, ugyanakkor elvárt a legalább középfokú, aktív német nyelvtudás. A jelentkezők közül a PROGmasters online kompetencia-tesztekkel, német szintfelmérővel, majd egy HR interjú és egy Assessment Center segítségével választja ki a képzés résztvevőit.
Kapcsolódó cikkek
- Karrierváltás: még lehet jelentkezni a PROGmasters 2 hónapos, ingyenes IT-képzésére
- Egyenes út az IT világába
- IT területen gyorsan kapnak magasabb pozíciót és fizetést a karrierváltók
- Ingyenes informatikai képzések várják az álláskeresőket
- Állásgaranciát vállal az online végzett kurzusra is a CODECOOL
- Eltűntek a belépési korlátok a programozóképzésből
- Átképzési ösztöndíj: akár ingyen is tanulhatunk programozónak
- Az elvárások hajtják, a munkaerőhiány fékezi a digitális transzformációt
- Újabb 7 millió eurós befektetést kap és tovább terjeszkedik a régióban a Codecool
- Ingyenes programozókurzust indít a Green Fox Academy
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.