Az SAP felhőalapú rendszerét választotta a Boxy Logisztikai Zrt.
A Boxy a régió legmodernebb, és legnagyobb (62 000 m2) telephelyén robotizált fulfillment szolgáltatásokkal és saját flottás, aznapi kiszállítással fogja kiszolgálni 2022 második felétől a magyar webáruházak és e-kereskedők teljes logisztikai folyamatait, aminek informatikai támogatásához az SAP legújabb felhőalapú szolgáltatáscsomagját vették igénybe. A megoldásnak köszönhetően a Boxy a hagyományos helyszíni telepítésű rendszerekhez képest sokkal gyorsabban és költséghatékonyabban tudta kialakítani saját, személyre szabott digitális folyamatait.
Az utóbbi majdnem két évben a pandémia miatt jelentősen emelkedett a webáruházak forgalma, a piaci szereplők várakozásai szerint a kényelmi és biztonsági szempontok miatt a következő években is tovább nő majd az internetes vásárlások népszerűsége. A vásárlók igényeit egyre több vállalkozás igyekszik kiszolgálni, emiatt a kisebb webshopoknak is jól jöhet egy olyan logisztikai partner, aki leveszi a vállukról a raktározás, csomagolás, vagy akár a szállítás terhét és segít előnyhöz jutni az egyre élénkebb versenyben.
A Boxy Logisztikai Zrt. éppen erre készül – a kis és közepes webáruházak és e-kereskedők életét szeretné megkönnyíteni professzionális fulfillment szolgáltatásával. Egy webáruház működtetése sok esetben igen összetett feladat, amelynek része például a raktározáson felül a leltározás, rendeléskezelés vagy adott esetben a visszáru kezelése is. A Boxy az árut a saját raktárából egészen a vevő ajtajáig segít eljuttatni – és teszi mindezt jóval gyorsabban, pontosabban és költséghatékonyabban, mint ahogy arra egy kis vagy közepes webáruház a saját forrásaival képes lenne. A szolgáltatást igénybe vevők így összpontosíthatnak a gyártásra, a kereskedésre, a vállalkozásuk növekedésére, miközben a Boxy felelős az operációért.
Üllőn már épül a cég raktára egy nagyjából akkora területen, mint a Nyugati pályaudvar. A tervezett 62 ezerből első lépésben 10 ezer négyzetméter készül majd el 2022 augusztusára. A későbbi teljes kapacitásával ez a létesítmény lesz a régió egyik legmodernebb és legnagyobb, minden igényt kielégítő telephelye. A robotizált raktár először a fővárost és az agglomerációt szolgálja majd ki, de a tervek szerint idővel az ország minden pontjára útnak indulhatnak innen a csomagok. A skálázható szolgáltatás révén ugyanúgy ki tudják majd szolgálni azt a webshopot, amelynek naponta egy-két rendelése van, mint azt, amelynek napi több ezer.
A sikerhez persze a jó elhelyezkedésű, automatizált raktár mellett kiváló informatikai háttérre is szükség van. „A szerteágazó és összetett feladatok miatt egy komplex informatikai beruházást kellett végrehajtanunk. Az új ügyfelekkel való együttműködés kiépítése során lényeges, hogy a webshopok szinkronizálni tudják törzsadataikat a Boxyval. Emellett elengedhetetlen a rendelés valós idejű követése a rendszerben, amiről az ügyfeleknek is információt kell adni. A raktárban az anyagirányítás, a szállításnál az útvonaltervezés, a diszpécserek, futárok adminisztrációja, majd a számlázás és az eredményszámítás is mind-mind komoly informatikai hátteret igényelnek” – mondta el a fejlesztés kapcsán Táncsics András, a Boxy Logisztikai Zrt. vezérigazgatója.
A Boxy számára kiemelt szempont volt a rendszerintegráció gyorsasága és a skálázhatóság, számos megoldást vizsgált meg a piacról, mielőtt kiválasztotta az SAP-t. A tervezéssel, telepítéssel és a szükséges tesztekkel együtt körülbelül három hónapot vett igénybe a fejlesztés.
„A Boxy összegyűjtött több mint 500 egyedi igényt az üzleti területekről, számba vette a lehetséges beszállítókat, ajánlatokat kért, majd ezeket kielemezte – így döntöttek végül az S4/HANA felhőalapú vállalatirányítási rendszerünk mellett. A beszerzéséhez ráadásul a Boxy – Magyarországon az elsők között – az alig több mint egy éve elindított „RISE with SAP” szolgáltatáscsomagot vette igénybe, amivel az S4/HANA telepítése nem igényel magas kezdeti beruházást a hardverinfrastruktúrába, hiszen szolgáltatásként, előfizetéses formában tudják igénybe venni, így az üzemeltetéshez sincs szükség költséges dedikált csapat felállítására” – tette hozzá Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Így vásároltunk idén az eMAG-on
- Valósággá vált az Ipar 4.0 a Boschnál Hatvanban
- Kínai újév, Covid és téli olimpia – mire számíthatnak az ellátási láncok az év elején?
- Sikeres közép-európai cipőkereskedő használja az Oracle Cloudot
- A vásárlások tizede már online történik
- Jön Magyarország legnagyobb e-kereskedelmi konferenciája
- Mi várható 2022-ben a logisztikában?
- Még nincs késő visszavinni a felesleges karácsonyi ajándékokat
- Jól vizsgázott az SAP raktárirányítási rendszere a Hungaropharmanál
- Már egymilliónál többen töltötték le az eMAG appját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.