Egy igazi magyar vezércsel: a multinacionális szoftvercég harcba száll a magyar tehetségekért
A nagykanizsai Sakk Klub közel egy évszázados hagyományát kívánja újraéleszteni a nemzetközi szoftver óriás, a finn TUXERA. A multinacionális szoftvercég névadó szponzorként száll partiba, hogy a minőségi sakkozás feltételeit javítsa, ezzel segítve lokálisan és országosan a tehetséggondozást, a nemzetközi körforgásban való részvételt és nem utolsó sorban a tehetségek felkutatását - a magyar agyat.
A most aláírt névadó szponzori szerződéssel a sakk klub és a finn cég határozott idejű, három évre szóló együttműködés alapjait fektette le. Az egyesület új neve: TUXERA-Aquaprofit Nagykanizsa Sakk Klub.
A nagykanizsai Sakk Klub számtalan hazai és nemzetközi megmérettetésben jeleskedett, a csapat és a játékosok mindig a legjobbak között voltak, 13-szoros magyar bajnoki címet értek el. Eredményeinek köszönhetően több magyar és külföldi élvonalbeli játékos igazolt története során rövidebb vagy akár hosszabb időszakokra is Kanizsára, a csapatot erősítette többek között az indiai világbajnok, Viswanathan Anand, az olimpiai bajnok Portisch Lajos és aktív korában a világ legjobb női játékosa Polgár Judit is.
Az 1200 évre visszatekintő táblajáték a megszállottak sportja. Sportértéke mellett azonban szórakozás és hobbi. A mai kor technológiai fejlettségének megfelelően online és offline formában egyaránt népszerű: klasszikus példája a gépek és az emberi agy harcának. A rendszeres sakkozás hozzájárul az agy működésének fenntartásához, fejlesztéséhez. A korai, gyerekkori kezdés páratlan lehetőséget biztosít a fiatal tehetségek fejlesztésében – miközben az időskori sakk hozzájárul a demencia megelőzéséhez és az egészséges agysejtek termeléséhez.
A finn TUXERA IT-tárolástechnológiai és hálózatátviteli vállalat 2021 óta van jelen a magyar piacon, IT befektetőként vásárolt fel magyar céget, és Tuxera Hungary Kft. néven kezdte meg működését. A TUXERA alapítója és elnöke Szakacsits Szabolcs kiemelten fontosnak tartja, hogy a magyar tehetségek és ezáltal a magyar kutatás-fejlesztés is kiérdemelje rangját és minél több elismerést kapjon nemzetközi színekben: „Magyar programozó matematikusként és fejlesztőmérnökként az elmúlt 3 évtizedben megtapasztaltam, hogy ott a helyünk a nemzetközi élmezőnyben. Szeretném, ha minél több magyar siker születne, amellyel hozzájárulhatunk egy fenntartható világhoz és ehhez a sakk magyar mesterei és az utánpótlás egy elengedhetetlen feltétele a jövőnknek. A nagykanizsai klub szponzorációjával egy régi álmom valósult meg, a szülővárosomban tudom újrakezdeni azt a munkát, amelyet nemzetközileg megalapoztam.”
Nádasi Tamás, az Aquaprofit Zrt. elnöke, a nagykanizsai Sakk Klub elnöke a 3 éves együttműködésben számtalan lehetőséget lát: „Talán véletlen egybeesés, de 2024-ben Magyarország rendezheti a nemzetközi sakkolimpiát, amely új színteret adhat a hazai utánpótlásnak, fiatal tehetségeknek. A TUXERA szponzorációja lehetővé teszi számunkra, hogy az elkövetkezendő években mind helyi, hazai és nemzetközi szinten is tovább fejlődjünk”.
Kapcsolódó cikkek
- Az oktatás nagyágyúival érkezik Polgár Judit Világsakkfesztiválja
- Magyarországon terjeszkedik a piacvezető, finn multinacionális IT-cég
- A jövő innovátorait hozza Budapestre az idei Világsakkfesztivál
- Kaszparov és Polgár Judit beszélgetésével jön az online térbe költöző Világsakkfesztivál
- Kockázatelemzőkkel és informatikusokkal sakkozott az olimpiai női sakkválogatott
- Látás- és hallássérültek sakkja a Világsakkfesztiválon
- Világsakkfesztivál - negyedszer
- Kínában is bevezetik Polgár Judit oktatási programját
- Világos és sötét - regény nemcsak sakkozóknak
- Először győzött le profi sógijátékost egy számítógép
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kiemelkedő újságírók és tartalomkészítők munkáját díjazta a Siemens
Az idei Siemens Media Award pályázatok középpontjában a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei álltak. A díjátadót 2025. március 25-én este tartották, ahol kiemelkedő technológiai újságírók és tartalomkészítők munkáját ismerték el.
Stratégiai megoldások és kihívások a KKV Summit 2025 konferencián
Május 7-én ismét megrendezésre kerül a magyar középvállalkozások egyik legfontosabb éves eseménye, a KKV Summit 2025 konferencia. A rendezvény a budapesti Mol Campusból kerül megrendezésre, ahol a hazai gazdaság vezető szereplői, sikeres vállalatvezetők és szakértők osztják meg tapasztalataikat a vállalkozásokat érintő legnagyobb kihívásokról és azok lehetséges megoldásairól.
Kibontó 2.0: Podcastok, vodcastok és a jövő kommunikációja a Yettelnél
A Kibontó új arculattal tér vissza: a Yettel népszerű videósorozata mostantól podcast formátumban is elérhető. A március 26-án induló első epizód már a mobilszolgáltató saját stúdiójában készült. A nézők és hallgatók betekintést nyerhetnek a technológiai trendekbe, üzleti megoldásokba, és megismerhetik a fejlesztések kulisszatitkait is.
Itt van Magyarország 50 legjobb munkáltatója
Magyarországon új digitális kiadvány jelenik meg, amely a munkaerőpiacra fókuszálva évente bemutatja az ország 50 legjobban értékelt vállalatát. A rangsor olyan cégeket sorol fel, amelyek munkakultúrájuk, juttatásaik és karrierlehetőségeik terén a legkiemelkedőbbek a dolgozók szerint.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.