Újabb 180 általános iskolában lesz elérhető az élményszerű tanulás
A Delta Systems Kft. szállítja azt a 600 darab 3D nyomtatót és induló nyomtató anyagkészletet, amelyet hátrányos helyzetű térségek 180 általános iskolája kap a Klebelsberg Központ által indított nyílt uniós közbeszerzési eljárásban. A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett Delta Technologies 100%-os leányvállalata által megvalósuló nettó 346 millió forintos beruházás az Okostanterem 2 folytatásaként köznevelési intézményekben teremti meg a diákok élményszerű oktatásának lehetőségét modern eszközökkel, támogatva a műszaki érdeklődésüket.
Általános tévhit, hogy a digitalizáció és a virtualizáció kiszorítja a fizikai munkát, illetve a fizikai megmunkálást a gazdaságból. A STEM rövidítéssel szokás utalni arra az oktatási megközelítésre, amiben a tudomány, a technológia, a mérnöki ismeretek és a matematika metszetében található készségek elsajátítására koncentrálnak. Az újabb ipari forradalomban továbbra is nagy jelentősége van a termelés fizikai paramétereit ismerő, ugyanakkor annak digitális irányítására képes munkaköröknek.
Az okostantermeknek és az idegen szóval „makerspace”-eknek hívott iskolai műhelyeknek nagy jelentősége van abban, hogy erre a területre is jusson figyelem, és felkeltse a diákok érdeklődését a modern ipar iránt.
Az okostantermekben elhelyezett 3D nyomtatókkal egy modern, a mai kor igényeire aktívan reagáló környezet kialakításával az élményalapú, közös munkára épülő oktatás valósulhat meg. A projekt segítségével olyan környezetet alakítanak ki a hátrányos helyzetű általános iskolákban, amely kellő motivációt adhat a diákok számára a digitális oktatásban való részvételre. A 3D nyomtatók és a pedagógusok segítségével a diákok nem csak élményszerű oktatásban részesülhetnek, hanem az eszközök segítségével valós, az életben is használható tapasztalatokra tehetnek szert, komplex gyártási folyamatokat is meg tudnak valósítani játékos formában. Az új módszerek és felszerelések segítenek abban, hogy a legfiatalabb korosztályok is magabiztosan kezeljék a modern eszközöket, melyek már most is a mindennapok részét képzik. A 3D nyomtatók lehetővé teszik például egyedi szemléltetőeszközök, oktatási segédeszközök gyártását, a tanulók saját maguk tervezhetnek eszközöket, játékokat, megvalósíthatják saját innovatív ötleteiket is.
A mostani fejlesztés azért is jelentős, hiszen állami és különböző alapítványi programokkal eddig mindössze az intézmények 10%-ában volt elérhető a 3D nyomtató valamilyen formában; a tanórákba beépítve eseti jelleggel vagy szakkörökön.
A Delta korábban egyetemek és középfokú oktatási intézmények számára valósított meg hasonló fejlesztési projekteket, szállított technológiai megoldásokat. A mostani pályázat az eddigi legnagyobb 3D nyomtató és induló nyomdai anyagkészlet beszerzés a köznevelési intézményekben, mellyel a cég a további fejlesztésekben is jelentős partnerré válhat.
A nemzetközi tapasztalatok azt mutatják, hogy az ipari létesítmények közelében található intézmények sikeresebben tudják felhasználni az eszközök adta lehetőségeket, bevonva a tapasztalt mérnököket a folyamatokba. A technológia elterjedése érdekében ezért nem csak a pedagógusok szakmai felkészítése fontos, hanem lehetőséget kell biztosítani számukra a tapasztalataik egymás közötti megosztására, az adaptációs készségek fejlesztésére, valamint az eszközök folyamatos karbantartására, fejlesztésére is.
Kapcsolódó cikkek
- A Delta Technologies részvényei bekerültek a BUX indexbe
- Korszerű technológiai adomány a jövő digitális egyetemének
- Milliárdos eredmény és ambiciózus jövőkép a Deltától
- Rangos díjat kapott a Delta Systems
- 600 milliós száloptikai fejlesztés az oktatási intézmények számára
- NATO beszállítóvá vált a Delta Systems
- 5 milliárddal nagyobb árbevételt vár 2021-22-es üzleti évére a Delta Technologies Nyrt.
- Közel két és fél milliárdért kaphatnak új laptopokat az általános iskolások és tanáraik
- 200 milliárd forintos kiberbiztonsági projekt tagja lett a Delta Systems
- Közzétette féléves pénzügyi jelentését a Delta Technologies
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.