Digitalizációs részleg alakult hazánk piacvezető könyvelő vállalatánál
Külön digitalizációs szervezeti egységet hoztak létre a Process Solutionsnél (PS), hazánk egyik vezető számviteli, adózási és bérszámfejtési szolgáltatásokat nyújtó vállalatánál.
Az automatizált könyvelési folyamatok, döntéstámogató rendszerek és egyéb informatikai fejlesztések nem csupán megkönnyítik a mindennapi munkát, de egy teljesen új irányt mutatnak a könyvelés és bérszámfejtés szakterületein belül.
Az accounting és a payroll hiába szerepel napjaink legkeresettebb szakmái között, a sztereotípiák sokszor időigényes, ismétlődő, manuális feladatokkal azonosítják a számvitellel foglalkozó szakterületeket. A digitális transzformáció felvirágzásának köszönhetően azonban számos folyamatot már most egyre modernebb technológiákkal helyettesíthetnek, így a jövőben a szakemberek még inkább a kihívásokra és értékteremtésre tudnak koncentrálni. A PS-nél ezt az irányt hivatottak képviselni az új digitalizációs részleg létrehozásával.
A szervezeti egység élére Sólyom Attilát nevezték ki, aki mostantól digitális transzformációs igazgatóként egy 15 fős csapat irányításáért felel. Sólyom Attila öt éve folyamatfejlesztési szakemberként csatlakozott a Process Solutionshoz, azonban a digitális fejlesztéseket mindig is igazi szenvedéllyel figyelte, elemezte és alkalmazta. A bérszámfejtés és a könyvelés világa sosem állt távol tőle, tudása kiterjed az adatfeldolgozás, projekttervezés és szoftverfejlesztés területeire is. A PS előtt olyan cégeknél dolgozott hasonló pozíciókban, mint a Vodafone vagy az IBM Hungary.
Sólyom Attila, a Process Solutions digitális transzformációs igazgatója
„A Process Solutions eddig is foglalkozott K+F tevékenységekkel, azonban a digitalizációs egység megalakulásával határozottan megnyílt a lehetőségek tárháza. Olyan fejlesztésekre tudunk most időt és erőforrást fordítani, amelyekről eddig csak elméleti síkon beszélhettünk” – monda el Sólyom Attila. „Célunk, hogy az innovatív megoldások megkönnyítsék a kollégák mindennapjait, hiszen az ismétlődő számviteli eljárások automatizálásával felszabadult időt hasznos és értékteremtő tevékenységekre szeretnénk inkább fordítani” – tette hozzá.
Habár napjainkban a cégek többségét foglalkoztatja a digitalizáció kérdése, külön szervezeti egységet még kevesen hoztak létre, pedig nemzetközi kutatásokból is kiderült, hogy a vállalatok számára ez kiemelt fontosságú kihívás. Az úgynevezett folyamatos könyvelés (continuous accounting) a számvitel olyan megközelítése, amely digitális technológiákat használ a számviteli információk láthatóságának, valós idejű hozzáférésének és költséghatékonyságának javítására.* A PS-nél az elsők között hivatottak képviselni ezt az irányt.
_______________
*Forrás: MindK
Kapcsolódó cikkek
- 760 milliárd forintos keret a hazai digitalizációs fejlesztésekre
- Véleménykutatás készült az elektronikus fizetési és digitalizációs trendek témájában
- Siemens-technológiával digitalizál magyar gyárában a Poppe + Potthoff
- Ipar 4.0: az energiaválságra is enyhülést hozhat a rohamosan fejlődő ipari digitalizáció
- Megújult weboldallal segíti a szakemberek munkáját a Wienerberger
- Kiterjesztett valósággal segíti az építészeket a Wienerberger
- A német orvosok már applikációkat is felírhatnak a betegeiknek
- A távmunkában dolgozók elkötelezettebbek a munkahelyük mellett
- Kapcsolatépítő rendezvénysorozatot indított a PlanRadar
- Virtuális PLC-vel teszi rugalmassá az automatizálást a Siemens
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.