Az utasok több mint fele online veszi meg a nemzetközi vonatjegyét
A nemzetközi utazások iránti kereslet továbbra is erősödik, különösen az online értékesítési csatornákon. Az év első hét hónapjában több mint 780 ezer nemzetközi utazó választotta a MÁV-START szolgáltatásait, ami azt jelzi, hogy a vasúti közlekedés változatlanul népszerű a nemzetközi utasok körében. A vonatjegy csupán pár kattintással megvásárolható online, utasaink 60 százaléka már ezt választja.
Az online jegyvásárlás idén is növekvő trendet mutat: 2024 első hét hónapjában az utasok 59,1 százaléka választotta az online csatornákat, ami enyhe emelkedést jelent a 2023-as évhez képest (57,8%). Ez azt is jelenti, hogy ezek az értékesítési csatornák egyre inkább előtérbe kerülnek a nemzetközi jegyértékesítésben, míg a hagyományos pénztári vásárlások aránya enyhén csökkent, közel 41 százalékra.
Legnépszerűbb nemzetközi desztinációk
Aki szívesen elkerülné a nyári tömeget, annak jó lehetőség a last minute akció Horvátországba, melynek keretében az Adria InterCityre augusztus 25-én és 27-én az oda útra, szeptember 1-jére és 4-ére pedig a visszaútra kedvezményesen, az átlagár akár 60 százalékáért lehet vonatjegyet váltani.
A nemzetközi forgalomban továbbra is Bécs a legkedveltebb úti cél, ahol 2024 első hét hónapjában több mint 220 ezer utas fordult meg vonattal. Ezt követi Pozsony és München, amelyek szintén népszerűek a Magyarországról indulók körében. Bécsbe óránként, Pozsonyba és Münchenbe pedig két óránként közlekednek közvetlen járatok Budapestről. Bécsbe tavaly 420 ezren utaztak, ebből 285 ezren már az egyszerű, online úton vásárolták meg a jegyüket.
A 31. Magyar Innovációs Nagydíjon informatikai innovációs díjjal jutalmazott „START Europa” ajánlatok továbbra is vonzóak az utazásukat tervezők számára, különösen Ausztria felé, ahová már akár 13 eurótól lehet utazni, 2023-ban több mint fél millióan választották ezt a jegytípust. Németország, Szlovákia és Csehország esetében szintén százezres nagyságrendben vásárolták meg ezt a díjterméket. Ugyanakkor kiemelendő, hogy Ukrajna és Lengyelország irányába jelentős növekedés tapasztalható a nemzetközi jegyvásárlások terén.
A START Europa jegyekkel 15 országba utazhat szinte minden magyar és külföldi állomás között – és azokról vissza. Ez a lehetőség az egész családnak megéri, mivel a legtöbb országba a START Europa jegyet vásárló felnőttekkel utazó gyerekeknek 2. osztályon 5 €-ért, 1. osztályon pedig 10 €-ért lehet jegyet venni. A START Europa jegyek vonathoz kötöttek és nem visszaválthatók, Szlovákiába 6, Szlovéniába 12, Csehországba 16, Lengyelországba 22, míg Németországba 27 eurótól lehet megváltani.
Utazási ajánlatokhoz érdemes felkeresni a MÁV-VOLÁN-csoport honlapját, a mavcsoport.hu oldalt, jegyvásárláshoz pedig a jegy.mav.hu-t vagy a MÁV alkalmazást ajánlja a vasúttársaság.
Kapcsolódó cikkek
- Mit tehet a vasút a fenntarthatóbb turizmusért?
- Az okosjegy, a prémiumszolgáltatás és az online jegyváltás népszerűsége is nőtt tavaly
- A vasútállomások kijelzőin szereplő adatok már elérhetőek az okostelefonokban is
- Informatikai Innovációs Díjban részesült a MÁV-START és a MÁV Szolgáltató Központ
- Forgalomba állt az Alstom ETCS 2-es szintű vonatbefolyásoló rendszerével felszerelt villamos motorvonat
- Félárú utazási kedvezmény a HVG Állásbörzére érkezőknek
- Már minden elővárosi vonalon üzemelnek az új jegykiadó automaták
- Már 37 automata teszi gyorsabbá és kényelmesebbé a jegyvásárlást a Balaton partján
- Már közel 400 automata az utasok szolgálatában
- A MÁV-START automatáiból már BKK bérletek és időszakos jegyek is kaphatók
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mától Magyarországon is Ayvens néven működik a legnagyobb hazai flottakezelő
Ayvens márkanév alatt folytatja tevékenységét hazánk legnagyobb flottakezelője és mobilitási szolgáltatója, az ALD Automotive | LeasePlan. Az új márka létrejöttének előzménye, hogy 2023 májusában a Societe Generale csoporthoz tartozó ALD Automotive felvásárolta a LeasePlant, az integráció egyik fontos lépéseként pedig immáron Magyarországon is Ayvens néven folytatja működését a vállalat. Az Ayvens világszerte 42 országban 3,4 milliós flottát üzemeltet, melyből több mint 550 000 elektromos meghajtású. Magyarországon az Ayvens közel 3000 ügyfele részére nyújt mobilitási megoldásokat, és összesen mintegy 33000 járműből álló flottát kezel.
Együttműködési megállapodást jelentett be a SentinelOne és a Lenovo
Többéves együttműködést jelentett be a SentinelOne és a Lenovo, amely keretében Lenovo felhasználók millióinak teszik elérhetővé világszerte a mesterséges intelligencia által vezérelt végpont alapú biztonságot. A Lenovo a SentinelOne iparágvezető Singularity Platformját és generatív AI funkcióit (Purple AI) építi be új PC-ibe, valamint olyan frissítéseket kínál a felhasználóknak, amivel bővíthetik a ThinkShield biztonsági portfólióját és autonóm módon védhetik meg az eszközöket a modern támadásoktól.
Magyar biotech startup került be az AWS globális AI programjába
Az Amazon Web Services (AWS) bejelentette, hogy a mesterséges intelligenciával rákellenes megoldásokat kutató biotech céget, a Turbine-t, egyetlen magyarként beválasztották az AWS Global Generative AI Accelerator 10 hetes programjába, amelybe globálisan mindössze 80 vállalkozás került be idén.