Svájci űrtechnológiás cég is az SAP S/4HANA nyílt felhős technológiáját választotta
A bolygónkat fenyegető aszteroidák elleni védelemre specializálódó svájci Beyond Gravity az SAP S/4HANA Public Cloud bevezetésével erősítette meg működését és profitorientált divízióit.
Noha a katasztrofális becsapódások ritkák voltak a Föld történetében, az aszteroidák fenyegetése nagyon is valós. A NASA és európai megfelelője, az ESA ezért elindított egy missziót, hogy tesztelje, képes lenne-e eltéríteni egy felénk tartó aszteroidát célzott találattal. A kísérlethez kiválasztott Didymos/Dimorphos kettős aszteroidát egy becsapódó műhold segítségével kissé eltérítik pályájáról. 2024 októberében a Hera szonda indul útnak, hogy aztán 2026 októberétől részletesen vizsgálja a becsapódás hatásait.
Többek közt ilyen horderejű feladatokkal foglalkozik a svájci székhelyű űripari vállalat, a Beyond Gravity, mely az egyik beszállítója a projektnek, és csúcstechnológiával szereli fel a Hera szondát. A Beyond Gravity 2022 májusa óta működik jelenlegi nevén, de gyökerei a svájci RUAG Space-ig nyúlnak vissza, amely a RUAG International svájci technológiai csoport űrrészlege. Az űrspecialista számos műholdkomponenst gyárt, indítórakétákat, műhold kilövő modulokat készít, de érdekelt egy kisebb üzleti területen is, a chip-litográfiában, ami a nyomtatott áramkörök folyamatos miniatürizálása miatt ígéretes terület. A Tracxn piaci adatplatform szerint a Beyond Gravity portfóliója a világ harmadik helyén áll a 21 versenytárs közül.
Ahhoz, hogy a folyamatos növekedés során hatékony és rugalmas cég maradhasson a Beyond Gravity, 2022. októberben elindítottak egy EZYone digitalizációs és szervezeti transzformációs projektet. Az EZYone projekt célja, hogy „egyszerűbbé” tegye a működésüket. A Beyond Gravity különböző cégekből és helyszínekből nőtt ki, ezért jelenleg különböző IT rendszerekkel működnek, amelyek nincsenek összekapcsolva. A Beyond Gravity üzleti egységei mind átfogó, megalapozott szakértelemmel rendelkeznek, IT oldalon azonban a cég története komplex, nem hatékony és nem gazdaságos folyamatokhoz vezetett a különféle öröklött rendszerek, köztük hét különböző ERP rendszer keveréke miatt.
Az EZYone projekt indulásakor először meghatározták, hogy milyen legyen az új IT infrastruktúra alapvető architektúrája. Lefektettek néhány alapelvet, melyhez végig tartották magukat: egyetlen integrált rendszert kívántak minden üzleti egység számára, elsődlegesen felhő alapon, csakis standard dobozos megoldásokkal, minimális fejlesztéssel, 2024 elejéig éles indulással.
Összességében ezek a kritériumok vezettek oda, hogy az ERP területén végül az SAP S/4HANA Cloud, public kiadása mellett döntöttek. Az agilis start-up és a globális piacvezető szemszögéből is a felhő bizonyult a legjobb megoldásnak, és ehhez egy olyan szolgáltatót választottak, mint az SAP, amely rendelkezik az infrastruktúrával és a munkaerővel, hogy megbízhatóan és biztonságosan üzemeltesse a rendszereket. Ez tehermentesíti az IT személyzetet, és lehetővé teszi számukra, hogy értékteremtő feladatokra koncentráljanak.
Végül sikerült az összes folyamat 92 százalékát lefedni a standard megoldásokkal. Valójában a pénzügyi területen egyetlen eltérést sem találtak, ami ne lenne lefedhető az SAP kínálta folyamatmintákkal. A jövőben a vezetők néhány kattintással valós időben kaphatnak áttekintést minden projektről, függetlenül az országtól vagy a valutától. A belső csoportos folyamatok hatékonyabban működhetnek, például a teljesen automatizált rendelésfeladás és visszaigazolás, vagy az összes szállított áru nyomon követése révén. „Az, hogy a cloud alapú SAP S/4HANA bevezetését lépte meg egy cégcsoport egy ennyire speciális területen, mint az űripar, rácáfol minden olyan kétségre, ami még felbukkan a legmodernebb ERP-nk kapcsán. Ha nekik eléggé biztonságos, eléggé gyors, eléggé áttekinthető, és a standard modulok is elég jól kiszolgálják speciális tevékenységük folyamatainak menedzselését, akkor vélhetőleg a legtöbb cég is meg tudja találni számítását az SAP S/4HANA megoldásunkkal” – véli Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezetője.
Az EZYone révén a Beyond Gravity egy „digital-first” vállalattá válik, amely mesterséges intelligenciát (AI), gépi tanulást, kiterjesztett valóságot (AR) és számos más új technológiát használ. Az első lépés egy közös digitális mag kiépítése, amely lehetővé teszi az óriási értékteremtést és új módszerek felfedezését az ügyfelek kiszolgálására. Ebben a folyamatban az SAP S/4HANA bevezetése óriási terhet vesz le a hatékonyságjavulási célú projekt résztvevőiről.
Kapcsolódó cikkek
- Az IFA-n mutatja be hajlítható telefonját a HONOR
- Hosszútávú megújulási stratégiája részeként a Corvinus az SAP rendszereire is támaszkodik
- Az európaiak negyede nem kedveli a saját esküvői fotóit
- A hőségnek nemcsak mi, hanem okostelefonunk is az áldozata lehet
- Nyári fotózási tippek a HONOR-tól
- A HONOR 200 Pro és a mesteri fotózás: fejlődés a Studio Harcourt hagyatékával
- E-sport csapat működését gyorsítja fel az SAP Business AI
- A HONOR 200 Pro és a HONOR 200 DXOMARK ezüst címkét értek el csúcsminőségű kamerateljesítményükkel
- A K&H már lépett: új rendszert használ Magyarország egyik vezető bankja
- Kínában már meg is jelent az Európába is érkező, hajlítható HONOR Magic V3
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.