Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.
A közelmúltban megkötött klíma-egyezmények rávilágítottak az elektromos hálózatok korszerűsítésének sürgősségére, ami kulcsfontosságú a fosszilis tüzelőanyagok fokozatos kivonásához és a megújuló forrásból származó energia növekvő mértékű alkalmazásához. Mivel az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, jelentős változtatásokra és komoly innovációra van szükség annak biztosításához, hogy az energiarendszerek képesek legyenek az új technológiák integrálására és a jövőbeli igények hatékony kielégítésére. A digitális megoldásokkal ellátott hálózatokra való áttérés megkönnyíti a megújuló forrásból származó energia fokozott használatát, miközben lehetővé teszi az energiaszektor szereplői számára, hogy nagyobb hatékonysággal és megbízhatósággal kezeljék a felmerülő energiaigényeket.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az Enlit Europe 2024-en mutatta be legújabb innovációit, amelyek támogatják a hálózatüzemeltetőket és az energiaágazatban tevékenykedő egyéb vállalatokat az új kihívásokhoz történő alkalmazkodásban. Az energiaszektorra nehezedő növekvő nyomásra reagálva a vállalat végponttól végpontig tartó intelligens megoldásokat kínál az egész energialáncban.
A Schneider Electric által az Enlit Europe 2024-en bejelentett újdonságok közé tartozik az E4S hardverplatformra virtualizált PowerLogic T300 RTU, ami egyszerűsíti az alállomások tervezését és javítja az üzemeltetési képességeket. Az EcoStruxure ADMS-sel és DERMS-sel integrált új digitális hálózati fenntarthatósági szolgáltatás, a „Net Zero Dashboard” kulcsfontosságú a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében meghozott intézkedések és az eredményeket mutató KPI-ok nyomon követéséhez. A megoldás támogatja a közműszolgáltatókat a kibocsátásuk számszerűsítésében és átfogó információkat nyújt számukra a fenntarthatósági stratégiájuk megvalósításához. Az EcoStruxure DERMS segíti az üzemeltetőket a hálózatra kapcsolódó, egyre nagyobb számú megújuló energiatermelő rendszer kezelésében.
A Schneider Electric AiDash platformja műholdas és mesterséges intelligencia technológiát használva nyújt valós idejű áttekintést és elemzést a felhasználók számára. Ezáltal segíti a közműszolgáltatókat a szélsőséges időjárási körülményekre való felkészülésben, és erősítik a hálózatok ellenállóképességét. Az Enlit-en először bemutatott Schneider Electric Active középfeszültségű berendezések az EcoCare tagsággal, egy új generációs szervizszolgáltatással kombinálva szilárd alapot jelentenek a csúcsteljesítményhez és a meghosszabbított élettartamhoz.
A Schneider Electric az Enlit Europe-on bejelentette, hogy az olasz elosztórendszer-üzemeltető, az Unareti a társaság EcoStruxure „Advanced Distribution Management System” (ADMS) platformját használva optimalizálja a költségeket és javítja a szolgáltatás minőségét Milánóban és Bresciában. Az egységes platform valós idejű irányítást, a kritikus eszközök felügyeletét, elemzést és adatvezérelt döntéshozatalt biztosít. A projektnek köszönhetően az Unareti jelentősen növelni tudta meglévő infrastruktúrájának hatékonyságát az ADMS és a PowerLogic T300 virtualizációs képességeinek integrációját kihasználva.
A Schneider Electric előfizetéses csomagokat vezet be az elosztórendszer-üzemeltetők számára, hogy támogassa digitalizációs törekvéseiket. Az új konstrukció révén az általuk használt megoldások minden egyes frissítésekor hozzáférést kapnak az ügyfelek a legújabb funkciókhoz.
„Az energetikai átmenet összetettségének kezelésében arra összpontosítunk, hogy olyan átfogó, végponttól végpontig terjedő megoldásokat kínáljunk, amelyek felgyorsítják a fejlődést a villamosenergia-értéklánc minden érdekeltje számára. Az intelligens hálózatok és az innovatív digitális technológiák integrációja elengedhetetlen a fenntartható jövő eléréséhez. Az Enlit Europe 2024-en ismét hangsúlyoztuk elkötelezettségünket ezen változások mellett, és arra kértük az energiaszektor meghatározó szereplőit, hogy dolgozzanak együtt velünk egy rugalmas, ellenálló, a hatékonyságot maximalizáló és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiákat alkalmazó hálózat kiépítése érdekében. A jövő hálózataiba való befektetéssel a megújuló energiában rejlő teljes potenciált felszabadítjuk, és tisztább, megbízhatóbb energiarendszert hozunk létre” – mondta el Frederic Godemel, a Schneider Electric „Power Systems and Services” részlegéért felelős ügyvivő alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Már 600 millió tonna CO2-kibocsátást sikerült elkerülni a Schneider Electric megoldásaival
- Idén is meghirdette fenntarthatósági versenyét a Schneider Electric
- A Schneider Electric a világ legfenntarthatóbb vállalata a TIME szerint
- Továbbra is a Schneider Electric a párizsi maraton névadó szponzora
- Száműzik az SF6 gázt a villamossági berendezésekből is az Európai Unióban
- Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.