Robotokat is épít az OMODA és JAECOO autók gyártója, a Chery Group
A vevők tájékoztatását végző asszisztens egy autószalonban, vagy éppen az idős és magányos emberek otthoni egészségügyi felügyeletét ellátó segítő – számos területen lehet alkalmazni Mornine-t, a Chery Group és az AIMOGA közös fejlesztésű humanoid robotját. A Chery idei innovációs konferenciáján megmutatta, hogy a robotok már most is milyen sokoldalúan támogathatják az embereket és a vállalkozásokat.
Az OMODA és JAECOO autók gyártójának stratégiai elképzelése szerint a robotok nem pusztán „eszközök”, hanem hidak, amelyek összekötik a családtagok különböző igényeit. Az olyan robotok, mint az októberben a kínai Wuhu-ban megrendezett CHERY Global Innovation Conference-en bemutatott Mornine és Argos segítőként, szórakoztató társként, oktatóként és egészségügyi menedzsment segédeszközként is szolgálhatnak az otthonokban, emellett pedig a vállalkozások is hasznukat vehetik.
Az OMODA&JAECOO humanoid robotja, Mornine és a második generációs robotkutya, Argos bemutatkozását egyaránt széles körű kutatási és tesztelési tevékenység előzte meg. A kulcsfontosságú komponenseik, például a működésüket biztosító hardver elemek, érzékelők és vezérlők stabil és megbízható teljesítményt nyújtanak. Emellett a nyelvi modellek és a vezérlő algoritmusok fejlődése jelentősen növelte intelligenciájukat.
A fejlett interakciós képességekkel felvértezett Mornine humanoid robot egyaránt megállja a helyét az otthonokban és a munkahelyeken is. Intelligens értékesítési asszisztensként dolgozhat például egy autókereskedésben, kezelve az ügyfélfogadást, megtartva a termékbemutatókat, gondoskodva a vevők kényelméről, így javítva a vásárlási élményt és csökkentve a kereskedők munkaerőköltségeit. Sőt, Mornine alkalmazási területei túlmutatnak ezen, a robot számos kereskedelmi rendszerben használható.
Otthoni környezetben a Mornine nem csak az OMODA&JAECOO járművekkel való távvezérlés és a jármű állapotának nyomon követése érdekében képes interakcióba lépni, hanem segít a háztartási munkákban, szórakoztat, és személyre szabott szolgáltatásokat kínál, például szállítást, egészségügyi felügyeletet, egészségmenedzsmentet. Emellett az idős, magányos családtagok számára társaságot is jelenthet a korszerű humanoid robot.
A Chery és az AIMOGA másik közös fejlesztése, Argos a robotkutya már most alkalmas arra, hogy a gyermekek és tizenévesek kedvelt társává váljon. A különleges „társ” aktívan támogathatja a fiatalok szórakoztatását és fejlődését. Sőt, Argos klasszikus „házőrzőként” is megállja a helyét, hiszen intelligens felügyeleti funkciója valós időben képes képeket továbbítani a felhasználó mobiltelefonjára amikor nincs otthon, hogy ezzel is növelve biztonságérzetét.
Az október 18-ától egy héten át a kínai Wuhu-ban megrendezett 2024-es CHERY Global Innovation Conference mottója a „Technology Empowers the Future” volt. A rendezvényen több ezer vendég vett részt a kormányzati szervek, felsőoktatási intézmények, tudományos kutatóintézetek, ipari szakértők és globális partnerek részéről, és természetesen jelen voltak a Chery Group vezetői is. Az eseményen a robotok mellett bemutatkozott többek között a vállalat új akkumulátortechnológiája is, amelynek segítségével akár egy feltöltéssel megtehetik az elektromos autók a Budapest-Róma utat.
Kapcsolódó cikkek
- Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
- Turbó fokozatra kapcsolt az innovációban az OMODA gyártója, a Chery Group
- Valódi robotkutya a Neumann Társaság és a HUN-REN SZTAKI konferenciáján
- Már nálunk is kapható az OMODA 5
- A FirstPak az ABB-vel együttműködésben javítja fenntarthatóságát
- Csillagos ötös a biztonságra – így készült a magyarországi bemutatkozásra az OMODA 5
- Az ABB és a Texas Children’s gyermekkórház áttörést jelentő automatizálási megoldást fejlesztett ki
- Elit klubba került a hamarosan hozzánk is érkező OMODA autók gyártója, a Chery Group
- Öt tipp, hogy az autós nyaralás ne váljon rémálommá
- Így használják az autójukat a magyarok
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Precízebb diagnosztika, biztonságos önvezető járművek
Minden eddiginél gyorsabb és pontosabb méréseket végző szenzorok tesztelésében vesznek részt a Debreceni Egyetem szakemberei. A CERN-nel való együttműködés keretében olyan speciális detektorok összeállítása a cél, melyekkel az orvosi képalkotás, a gyógyítás, valamint a távvezérlés is sokkal precízebben végezhető a jövőben. A kutatást a HU-rizont program támogatja.
Megnyílnak az XR végtelen lehetőségei a Galaxy AI-jal!
A Samsung és a Google együttműködése új korszakot nyit a kibővített valóság (XR) világában. A „Project Moohan” kódnevű Android XR-headset* természetes, multimodális interakciókat és személyre szabott AI-asszisztens élményt kínál. A fejlesztés célja, hogy átlépje a fizikai határokat, és páratlan lehetőségeket biztosítson a felhasználóknak, hogy újszerűen ismerjék meg a világot és annak történéseit.
Budapesten tanítják vezetni a jövő autóit a Bosch mérnökei
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központjában számtalan jövőbemutató autóipari fejlesztés zajlik, melyek a vezetés biztonságát és kényelmét szolgálják. Az egyik leghasznosabb extrát jelentik a parkolást segítő rendszerek, a Bosch szakemberei pedig már olyan járműveket fejlesztenek Budapesten, amelyek emberi beavatkozás nélkül képesek parkolni. Ehhez minden részletre kiterjedő tesztelésre, az autók szigorú „oktatására” van szükség. A jövő autóinak titkait tárja fel a Bosch Magyarország Podcast aktuális adása, melyben a parkolási megoldások fejlesztésének legaktuálisabb és legizgalmasabb kérdései kerülnek reflektorfénybe.
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.