A Mercedes-Benz kecskeméti gyára elnyerte a CSR Hungary Díj fenntarthatósági elismerését
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. Magyarország második legnagyobb járműgyártója és Bács-Kiskun megye egyik legjelentősebb munkaadója környezetvédelmi innovációiért és eredményeiért vállalati fenntarthatósági díjat nyert.
A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. – a vállalatcsoport irányelveihez igazodva –elkötelezett a fenntartható fejlődés, azon belül a klíma- és környezetvédelem iránt. 2022 óta a világ minden Mercedes-Benz gyárához hasonlóan a magyar üzem is mérleg szerint karbonsemlegesen termel*, és kizárólag megújuló forrásból származó villamosenergiát használ. A kecskeméti gyár célja, hogy ne csak helyi szinten, hanem azon túlmutatóan is folyamatosan fejlessze a folyamatait az erőforrás-felhasználás és a környezeti kibocsátások csökkentése, valamint a hulladékgazdálkodás optimalizálása érdekében.
A kecskeméti üzem 11 éve rendelkezik tanúsított EMAS-rendszerrel**, tisztában van ennek fontosságával és aktív szerepet vállal a környezetvédelemben, a környezetvédelmi programjaiért és sikeres innovációiért pedig idén elismerésben is részesült: a „Legjobb környezeti felelősségvállalásért” kategóriában vehette át a „CSR Hungary Díj – A Magyar Üzleti Felelősség Díja” kitüntetést.
„A fenntarthatóság nem csupán felelősség, hanem közös út, amelynek célja az erőforrások megőrzése, az innováció ösztönzése és a hosszú távú változás megteremtése. A környezettudatosság a kezdetektől fogva vállalati stratégiánk fontos része és gyárunk teljes működését meghatározza. Büszkék vagyunk a CSR Hungary Díj 2024 kitüntetésre, ez is megerősíti elkötelezettségünket a még környezetbarátabb autóipari termelés mellett itt Magyarországon. Örülünk az elismerésnek – ez egyben jó visszajelzés a telephely és az egész csapata számára” – mondta el Jens Bühler gyárigazgató, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. igazgatója.
Útban a karbonsemleges járműgyártás felé
A kecskeméti üzem 2012-es indulása óta a cégcsoport „Ambition 2039” stratégiai céljaival összhangban a zöld termelésre helyezi a hangsúlyt. Ez a stratégiai program a 2039-ig elérendő eredményeket határozza meg a kiemelt öt területen, az éghajlatvédelem, a hulladékgazdálkodás, a vízfogyasztás, a biológiai sokféleség és a fosszilis tüzelőanyagok felhasználása terén.
A fenntarthatóság különös figyelmet kapott a jelenlegi gyárbővítés tervezése és kivitelezése során is. A fejlesztés a legmagasabb műszaki előírásoknak megfelelően és a legújabb technológiák alkalmazásával valósul meg, a környezettudatosságra, a fenntartható fejlődésre és a környezet védelmére fókuszálva. Az új gyártósorok kizárólag zöld árammal működnek, a 2023 óta bevezetett energiahatékonysági intézkedésekkel pedig mintegy 5 GWh energiamegtakarítás értek el.
____________________
*A mérleg szerinti CO2-semlegesség azt jelenti, hogy az energiafelhasználással járó járulékos CO2 kibocsátásunkat zöld energiabeszerzések révén, származási garanciákkal ellensúlyozzuk.
**Az Európai Parlament és Tanács 1221/2009/EK rendeletében szabályozott EMAS Környezetvédelmi vezetési rendszere.
Kapcsolódó cikkek
- Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric
- A Xiaomi bemutatta az alapvető kulcstechnológiákon alapuló fenntartható fejlődési stratégiáját
- Mobilitás és környezet: a jövőbe mutató járműiparról tartott konferenciát a Széchenyi-egyetem
- Az ABB felmérése szerint a legtöbb európai vállalat le akar válni a fosszilis tüzelőanyagokról
- Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
- Fenntartható járműipar és közlekedés: nemzetközi mérnöki konferenciát rendezett a Széchenyi-egyetem
- Kiderült, mi alapján választanak villanymotort a vállalatok
- Közösen tehetjük versenyképesebbé és fenntarthatóbbá Európát
- Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával