Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat barcelonai Sant Boi de Llobregatban található gyára és nagyméretű logisztikai központja az egyik elsődleges európai helyszíne a cég EcoStruxure Modular Datacenter portfóliója tervezésének, gyártásának és integrációjának. A cég azért döntött a létesítmény jelentős, 5 ezer négyzetméteres bővítéséről, mert számottevő mértékben megnőtt az igény az előregyártott, nagy számítási terhelés kiszolgálására alkalmas adatközpont-megoldások iránt. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt. A nagy számítási kapacitás iránti igény szoros összefüggésben van a mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazásával, ami a PwC előrejelzése szerint 2030-ra 15,7 billió dollárral járulhat hozzá a globális GDP-hez.
A Schneider Electric beruházása révén megduplázza a végponttól végpontig tartó gyártási, integrációs és tesztelési képességeit mind az all-in-one moduláris adatközpontok, mind az előregyártott energiamodulok esetében. Ez magában foglalja az olyan kulcsfontosságú áramellátási komponenseket, mint a háromfázisú szünetmentes tápegységek, kis- és középfeszültségű berendezések, megszakítók és kapcsolóberendezések.
„Az előregyártott moduláris adatközpontok jelentik az egyik leghatékonyabb és leginkább fenntartható módszert arra, hogy gyorsan és skálázhatóan tervezzünk, és valósítsunk meg nagy teljesítményű adatközpontokat, emellett pedig a kevesebb pazarlást, az optimalizált termelést és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését is biztosítják. A barcelonai végponttól végpontig tartó gyártási kapacitásunk növelésével megerősítjük ellátási láncunk képességeit a példátlan növekedés idején, és biztosítjuk, hogy az európai ügyfelek gyors, kiszámítható és kiváló minőségű adatközpont-megoldásokhoz jussanak, amelyeket akár 24 hét alatt megtervezhetünk és üzembe helyezhetünk” – jelentette ki Marc Garner, a Schneider Electric európai, „Secure Power & Data Center Business” üzletágának európai tevékenységért felelős alelnöke.
Globális ellátási lánc az MI és a növekvő számítási kapacitás igények kiszolgálására
A Schneider Electric a közelmúltban jelentette be, hogy több évre szóló, 3 milliárd dolláros (2,76 milliárd euró) megállapodást kötött a Compass Datacentersszel a két cég ellátási láncának integrálása, valamint az előregyártott moduláris adatközpont-megoldások gyors és költséghatékony, skálázható gyártása érdekében. Ez az egyedülálló, 5 éves megállapodás a mesterséges intelligencia iránti növekvő keresletre adott közvetlen válaszként lehetővé tette a Schneider Electric és a Compass Datacenters számára, hogy nagymértékben skálázható, moduláris adatközpontokat szállítsanak, amelyek egyszerűsített kialakítást, ésszerűsített gyártást kínálnak, és könnyen telepíthetők.
A Schneider Electric Sant Boi-i gyárába történő beruházása teljes mértékben támogatja ezt a stratégiát, és az európai ügyfelek számára lehetővé teszi az adatközpontok működésének skálázását a Tier 1 és Tier 2 adatközpontok piacain, valamint a legjobb gyártási és tesztelési képességek kihasználásával felgyorsítja a telepítési időt. A Sant Boi-i gyár olyan, nagymértékben optimalizált gyártási környezetet biztosít, amely lehetővé teszi, hogy szabványosított vagy akár testre szabható, nagy számítási terhelést igénylő adatközpont-klasztereket alakítsanak ki, melyek lehetnek akár előre gyártott tápegységek, vagy a tápellátást, a hűtést és az IT-infrastruktúrát egyesítő fejlett, szállításra kész megoldások.
Kapcsolódó cikkek
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
- Körforgásos gazdaság az adatközpontokban is
- Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja
- Úttörő megoldást vetett be a Schneider Electric és az Aeven
- Az adatközpontok új korszakát hozza el a STACK és a Schneider Electric együttműködése
- Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric
- Jelentősen növelhetik energiahatékonyságukat az adatközpontok
- Munkaerőhiány fenyeget az adatközpontokban – ez lehet a megoldás
- Új adatközponti megoldás a piacon
- Így lehetnek versenyképesek az adatközpontok
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.
Okos klímatechnológia a jövő otthonaiban
A Samsung részt vesz az ISH 2025 rendezvényen, amely március 17. és 21. között zajlik Frankfurtban, és amely a világ vezető szaniter-, fűtési és légkondicionáló (HVAC) ipari szakkiállítása. A vállalat innovatív megoldásokat mutat be, amelyek célja a kényelmet és az összekapcsolhatóságot javítani lakossági és kereskedelmi környezetekben.
A Wolt és a Yettel együttműködése: Mobiltelefonok és tartozékok egy kattintásra
A Yettel új értékesítési csatornát nyitott: elsőként a hazai mobilszolgáltatók közül a Wolt alkalmazásán keresztül is rendelhetők feltöltőkártyás mobiltelefonok, SIM-kártyák és különféle tartozékok a Yettel üzletekből.