Az ABB a Microsofttal közösen piacra dobja a Genix Copilotot
A Microsofttal való hosszú távú együttműködésére építve az ABB piacra dobta az ABB Ability Genix Copilot-ot, a generatív MI-megoldását, amely hatalmas mennyiségű adat kontextusba helyezésével és intuitív módon felhasználható, döntéstámogató adatelemzési eredményekkel segíti az energetikát, a közműszolgáltatókat és más iparágakat a hatékonyság, a termelékenység és a fenntarthatóság javításában.
• Az ABB Ability Genix Copilot a generatív mesterséges intelligencia (MI) integrálásával fokozza az ipari tevékenységek termelékenységét, hatékonyságát és fenntarthatóságát, így segítve a kritikus eszközök jobb teljesítményét.
• A megoldás több forrásból származó valós idejű adatokat dolgoz fel, azonnali figyelmeztetéseket, előrejelzéseket és fejlesztési javaslatokat kínál az intuitív felhasználói felületen keresztül.
• A Microsofttal való folyamatos együttműködés keretében és az Azure OpenAI Service kínálta lehetőségek kihasználása révén az ABB több, a Genix Copilotra épülő megoldást is kifejlesztett, amelyek már a korai bevezetési szakaszban vannak.
A Genix Copilot nagy nyelvi modelleket – például a GPT-4-et – használ, amelyeket ipari felhasználásra adaptáltak. A hagyományos természetes nyelvi feldolgozástól eltérően, amely elsősorban szöveggel dolgozik, a Genix Copilot a termelési környezetből származó valós adatokat használ, és olyan adatelemzési eredményeket, meglátásokat nyújt, amelyek azonnal felhasználhatók az ipari tevékenységek javítására.
Az ABB becslése szerint a Genix Copilot képességeinek ipari digitális megoldásaiba való beágyazásával az ügyfelei jelentős költségmegtakarítást érhetnek el az üzemeltetés és a karbantartás terén, növelhetik a termelés hatékonyságát, és javíthatják a fenntarthatósági mutatókat, például optimalizálhatják az energiafelhasználást és csökkenthetik károsanyag-kibocsátást.
„Az ABB-nél a digitalizáció és a mesterséges intelligencia alkalmazása kulcsfontoságú szerepet játszik azon törekvésünk sikerében, hogy nagyobb értéket nyújtsunk ügyfeleinknek, ezért a K+F területén dolgozó munkatársaink jelentős része a digitális megoldások, a mesterséges intelligencia és a szoftverek fejlesztésével foglalkozik. Az ABB-nek és a Microsoftnak a generatív MI terén folytatott együttműködése fontos lépés az innováció előmozdításában és az ipar jövőjének alakításában, míg az ügyfeleinket abban segíti, hogy túlszárnyalják eddigi teljesítményüket, tevékenységükben hatékonyabbak és környezetbarátabbak legyenek” – mondta Peter Terwiesch, az ABB Folyamat automatizálás üzletágának vezetője.
„A Genix Copilot segítségével új korszakot nyitunk a felhasználói élmény, az együttműködés és a valós idejű adatelemzés átfogó üzleti felhasználása terén. Azzal, hogy a Genix Copilot képességeit beágyazzuk a Genix megoldásainkba, lehetővé tesszük ügyfeleink számára, hogy gyorsabb, adatelemzési eredményekre alapozott döntéseket hozzanak, amelyek segítik őket a termelékenység, a hatékonyság és a fenntarthatóság javításában.”
„Az ABB-vel folytatott együttműködésnek köszönhetően valóban kitoljuk a generatív mesterséges intelligencia ipari alkalmazásának határait. A Genix Copilotban megvan a lehetőség az ipari tevékenységek átalakításra, olyan praktikus, könnyen használható eszközt kínál az ügyfeleknek, amely növeli a hatékonyságot, a termelékenységet és a fenntarthatóságot” – mondta Sonja Meindl, a Microsoft Svájc kereskedelmi igazgatója.
A Genix Copilot architektúráját úgy tervezték, hogy több forrásból származó adat kezelésével és feldolgozásával, átfogó betekintést nyújtson, természetes nyelvi támogatással (NLP) – beleértve az üzemi tevékenységeket, az operátorok beszélgetéseit, a vállalati rendszereket, a strukturálatlan adatokat és a metaadatokat.
Az intuitív párbeszédes felület lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy lekérdezzék a különböző működési paramétereket, például az eszközök/berendezések állapotát, teljesítményét, a hibaelemzési eredményeket és más információkat, és az ilyen lekérdezésekre világos, tömör válaszokat kapjanak. Egy karbantartási vezető például kérheti az üzem napi eseményeinek összefoglalóját, beleértve a figyelmet érdemlő kritikus eszközökre vonatkozó elemzett adatokat is, továbbá az esetleges hibák kiváltó okának elemzését és a munkamegrendelések státuszát.
A Genix Copilot szerepköralapú felhasználói élményt nyújt, és valós idejű, elemzett, döntéstámogató adatokat biztosít az ipari szervezet különböző szintjei számára – a felsővezetőktől a teljesítménymutatókat elemző szakembereknek át a berendezések meghibásodását elhárító mérnökökig. Az adatok védelmére nagy hangsúlyt fektetve a megoldás lehetővé teszi a kezelői ismeretek összegyűjtését és megkönnyíti a szerepkörök közötti közös döntéshozatalt.
Három felhasználási eset, amely már a korai alkalmazás szakaszában van:
• A Genix Asset Performance Management Copilot intuitív felhasználói környezetet biztosít az eszközigényes iparágak karbantartó csapatai számára, valós idejű betekintést biztosít természetes nyelven, összefoglalja a legfontosabb eseményeket, valamint kontextuális elemzést és felhasználható ajánlásokat nyújt. A prediktív karbantartási információkkal segít javítani az eszközök teljesítményét és minimalizálni az állásidőt.
• A Genix My Measurement Assistant Copilot egyszerűsíti az ipari eszközök hibaelhárítási és karbantartási munkálatait azáltal, hogy a mesterséges intelligencia segítségével gyorsan hozzáfér a releváns dokumentációhoz, hibakódokhoz és a pótalkatrészekre vonatkozó adatokhoz.
• A Genix Sustainability Insights Copilot támogatja az ipart a fenntarthatósági erőfeszítések nyomon követésében és erősítésében azáltal, hogy az energiafogyasztásra és a kibocsátás-szabályozásra vonatkozó, döntéstámogató, elemzett adatokat nyújt.
Illusztrációk: ABB
Kapcsolódó cikkek
- Magyar alkotók nemzetközi sikere az AI rövidfilmek világában
- A Samsung forradalmasítja a hűtést
- Karácsonyi klasszikusok új köntösben
- Karácsony a virtuális térben
- Ezt várjuk a mesterséges intelligenciától: hatékonyabbak leszünk és többet szórakozunk
- Egy forradalmi lépés az AI világában
- Mélyreható AI fejlesztéseket mutatott be az AWS
- Az ön cégénél ki felel a mesterséges intelligencia alkalmazásáért?
- Az AI sem tudja, mégis kitalálhatja, hol nyugszik Attila király
- Egyszerre terjed majd az AI és az emberközpontúság a munkahelyeken
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A mesterséges intelligencia korában a mérnöki tudás nagyobb biztonságot ad a munkaerőpiacon
A példátlan ütemű technológiai fejlődés és a mesterséges intelligencia korában a jövőbiztos tudás iránti igény felértékelődik. A munkaerőpiaci jelentések szerint a technológiai szektorban az AI specialisták mellett azok a szakemberek a legkeresettebbek, akik mérnöki tudással is rendelkeznek. A széleskörű, szoftveres és hardveres tudást ötvöző mérnökinformatikus képzések ezért kiemelten fontosak. Hazánkban a fiataloknak ezen a területen kivételes lehetőségeik vannak, ugyanis olyan intézményt is választhatnak, ahol többek között nyelvtechnológiára specializálódhatnak, és később akár az első magyar nyelvi modell fejlesztésébe is bekapcsolódhatnak.
Három éves nagyszabású terv mentén alakul GenAI-alapú vállalattá a Konecta
Az ügyfélélmény és a digitális szolgáltatások terén globálisan elismert Konecta a hét elején bemutatta a Katalyst 2028 névre keresztelt három éves átalakítási tervét, amely az új vezérigazgató, Nourdine Bihmane irányítása alatt fog megvalósulni.
Újratervezésben élik mindennapjaikat a vezérigazgatók
A világ vezérigazgatóinak közel 60%-a arra számít a következő 12 hónapban, hogy a globális gazdasági növekedés felgyorsul, 42% pedig a dolgozói létszám 5%-os növekedésével is kalkulál – áll a PwC 28. Globális Vezérigazgatói Felmérésében, melynek eredményeit tegnap hozták nyilvánosságra a davosi Világgazdasági Fórumon.
Drónszolgáltatásokat nyújtó vállalkozással erősítette meg kapcsolatát a Széchenyi-egyetem
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó január 15-én. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.
Demokratizálódik a programmatic piac Magyarországon
Kezdetben a globális óriások játékszere volt, mára egyre szélesebb körben válnak elérhetővé a programmatic hirdetési megoldások. A technológia jelentős versenyelőnyt kínál a gyorsan változó piaci környezetben, ugyanakkor az egyik legtöbb tévhittel és félreértéssel övezett hirdetési megoldás. Az újonnan indult Programmatic Blog célja, hogy közérthető és hiteles szakmai tartalmakkal segítsen megérteni és kiaknázni az automatizált hirdetéseket.