Az Airbus 766 kereskedelmi repülőgépet adott át 2024-ben

forrás: Prím Online, 2025. január 12. 10:26

Az Airbus 766 kereskedelmi repülőgépet szállított le 2024-ben 86 megrendelőnek világszerte. Az üzletág az elmúlt évben lemondások nélkül számolva 878 új repülőgép gyártására szerződött, ennek eredményeként 2024 december 31-én az Airbus rendelésállománya 8658 példányon állt. 

Christian Scherer, az Airbus kereskedelmi repülőgépekért felelős vezetője elmondta: „2024-ben is tartós kereslet mutatkozott az új repülőgépek iránt, amelynek köszönhetően megerősítettük vezető pozíciónkat a keskenytörzsű repülőgépek piacán. A legfontosabb ügyfelekkel kulcsfontosságú döntéseket hoztunk és a szélestörzsű gépek rendelésállománya is jelentős mértékben bővült. 

 

 

A gépátadások terén folyamatosak voltak a leszállítások és több ügyfelünkkel is fontos mérföldkövet értünk el: forgalomba állt a világ első Airbus A321XLR-je, több légitársaság pedig első Airbus A330neóját, Airbus A350-esét ünnepelte.

 

A komplex, gyorsan változó üzemelési környezetre tekintettel sikeres évnek tartjuk 2024-et, eredményeinket hatalmas csapatmunkával értük el, ezért öszönetünket fejezzük ki az Airbus dolgozóinak. Emellett köszönet illeti ügyfeleinket is, akik továbbra is bíznak bennünk”.

 

Az Airbus 2024-es teljes éves pénzügyi eredményeit 2025. február 20-án hozza nyilvánosságra.

 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Samsung tovább mélyíti elkötelezettségét az óceánok védelmében

A Samsung tovább erősíti elkötelezettségét az óceánok védelme iránt, és a jövőben olyan partnerekkel dolgozik együtt, akik szintén elhivatottak a természet megóvása mellett. A vállalat már eddig is hozzájárult a műanyaghulladék problémájának enyhítéséhez azáltal, hogy újrahasznosított halászhálókból készítette el a Galaxy eszközeihez szükséges alapanyagokat. 

2025. február 6. 17:43

Újabb elismerés a Schneider Electricnek a Világgazdasági Fórumtól

Sokszínűségi, Egyenlőségi és Befogadási Példaképnek nyilvánította a Világgazdasági Fórum a Schneider Electric és a Plan International közös programját, amely a nők gazdasági és társadalmi fejlődését támogatja a Száhel-övezetben. A kezdeményezés célja, hogy a megfelelő ismeretek átadásával, az iskolák fejlesztésével és a vállalkozói kedv erősítésével segítse a női vállalkozók szerepvállalását a folyamatosan növekvő megújulóenergia-ágazatban. 

2025. február 6. 16:08

Űrtechnológiát hoz a hálószobákba a tollszakma hazai képviselője

Mi köze a NASA technológiájának az ágyneműkhöz? Hány éves párnákon alszanak a luxusszállodák vendégei? És miért vásárolnak a kínaiak óriási takarókat, míg az európaiak inkább külön takaródznak? A főként nemzetközi piacra termelő, teljesen magyar tulajdonú Naturtex Kft. ügyvezetője, Gellért Balázs beszélt az alváskultúra világszintű különbségeiről, a fenntartható tollfeldolgozásról, valamint arról, hogyan változtatja meg az iparágat az automatizáció és a mesterséges intelligencia.

2025. február 6. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Milyen nagy lesz a közelgő havazás? Előrejelzés a mesterséges intelligencia segítségével

2025. február 1. 13:44

Veszélyes hirdetések rejtőzhetnek a keresési eredményekben: hogyan ismerjük fel ezeket?

2025. január 30. 14:34

Magyarországra is megérkezett a világ első kereskedelmi forgalomban kapható humanoid robotja

2025. január 28. 12:57

Rekordárbevételt ért el az LG 2024-ben

2025. január 23. 19:26