Hazai színpadon az IIOT – Nemzetközi informatikai diákolimpia Budapesten
2025. március 9-én került sor a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban a Kódkupa idei döntőjére, ahol Magyarország legtehetségesebb középiskolás programozói mérték össze tudásukat. A Kódkupa egyúttal válogatóversenyként is szolgál a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiára (IIOT), amely idén Magyarországon, 2025. május 30. és június 3. között kerül megrendezésre.
A 7-12. évfolyamosok számára szervezett Kódkupa csapatversenyére online selejtezők alapján összesen tizenegy csapat kapott meghívást. A legjobb csapatok nemzetközi megmérettetésen képviselhetik Magyarországot.
Idén Magyarország nyerte el az IIOT csapatolimpia rendezési jogát, így a világ fiatal programozói 2025. május 30. és június 3. között a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban mérhetik össze tudásukat. Az eseményt közösen szervezi a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium, az Algo Pro Club és a Neumann Társaság. A versenyen Magyarország mellett Bulgária, Egyiptom, Olaszország, Románia, Szíria és az Egyesült Államok csapatai is részt vesznek.
A házigazda ország előjogainak köszönhetően idén öt magyar csapat is részt vehet az IIOT-n, így összesen húsz fiatal magyar programozó mérheti össze tudását a nemzetközi mezőnyben.
A szervezők jelenleg is keresik azokat a támogatókat, akik hozzájárulnának az esemény sikeres lebonyolításához. Az eredmények és további információk elérhetők a Kódkupa hivatalos oldalán.
English Summary
A szervezők jelenleg is keresik azokat a támogatókat, akik hozzájárulnának az esemény sikeres lebonyolításához. Az eredmények és további információk elérhetők a Kódkupa hivatalos oldalán.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Díjazták az ELTE-n folyó tehetséggondozói munkát
- Idén is várja a jelentkezőket az Informatikai Programtermék Verseny
- A 66 éves magyar számítástechnika előtt tiszteleg a Neumann Társaság konferenciája
- Négy magyar ezüstérem a bukaresti nemzetközi programozási versenyen
- Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód
- Új elnökkel és részben új elnökségi tagokkal folytatja működését a Neumann Társaság
- Valódi robotkutya a Neumann Társaság és a HUN-REN SZTAKI konferenciáján
- Összetett harmadik helyezés az első Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián
- Történelmi magyar siker a Közép-Európai Informatikai Diákolimpián
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.