Magyar diákok Európa élvonalában – nemzetközi siker Milánóban
Milánó adott otthont a Samsung „Megoldások a holnapért” első európai döntőjének, ahol a vállalat a jövőt alakító innovatív ötleteket kereste. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalokat technológiai alapú, kreatív megoldások kidolgozására ösztönözze, amelyek akár globális problémákra is választ adhatnak. A versenyen tíz európai döntős csapat képviseltette magát, közülük a zsűri öt nyertest választott ki.
A milánói eseményen tíz európai országból érkeztek fiatalok, akiket a korábbi évek legjobb pályázói közül válogatott ki a nemzetközi zsűri. Magyarországot a 2024-es hazai döntő dobogós csapata, az Én Hormonom képviselte, amely azóta is aktívan dolgozik a női hormonális egyensúly témáját feldolgozó projektjén. Céljuk az volt, hogy pótolják a női egészséghez kapcsolódó közegészségügyi oktatás hiányosságait, és mára egy saját mobilalkalmazás fejlesztésébe is belekezdtek. Az európai döntőn nemcsak projektjüket mutathatták be a nemzetközi közönségnek, hanem részt vehettek közös workshopokon és kulturális programokon is.
A döntősökhöz a Together for Tomorrow, Enabling People („Együtt a holnapért, lehetőség az embereknek”) kezdeményezés keretében a Samsung és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szakértői is csatlakoztak. A program célja, hogy a fiatalokat bevonva, a sport és a technológia segítségével pozitív változást érjen el a világban. Ez összhangban áll a Samsung és az Olimpiai Bizottság közös jövőképével: inspirálni a fiatalokat, hogy a sport összekötő erejével és innovatív technológiákkal hozzájáruljanak a fenntartható fejlődéshez.
A győztes csapatok és projektjeik
• Curastep – Raye és Sarah (Egyesült Királyság): Okos IoT biometrikus cipő, amely a lábproblémákkal küzdő cukorbetegek aktív életmódját támogatja.
• Liova – Evan és Simon (Franciaország): Ökodizájnnal készült, hordozható töltő használt eszközök alkatrészeiből.
• Én Hormonom – Petra és Zóra (Magyarország): Átfogó oktatási anyag a női hormonális egyensúlyról, amely pótolja a közegészségügyi ismeretek hiányosságait.
• SkillFIT – Alicia és Gabriel (Németország): AI alapú platform az esélyegyenlőség biztosítására az iskolai testnevelésben.
• VisionNex – Jakub és Jakub (Csehország): Megfizethető okosszemüveg, amely a látássérültek számára a környezet vizuális információit szöveges formában teszi hozzáférhetővé.
A döntőn a csapatokat Benjamin Braun, a Samsung európai marketingvezetője, Cristina Mangiarotti, a Samsung Olaszország CRM- és médiavezetője, valamint az IOC Fiatal Vezetők program résztvevői támogatták értékes tanácsokkal. A diákok prezentációs képességeiket fejlesztő workshopokon is részt vehettek.
Benjamin Braun így fogalmazott: „Nagyszerű volt látni a fiatal innovátorok tehetségét és kreativitását. A Megoldások a holnapért verseny bizonyítja, hogy a technológia képes pozitív változást hozni. Büszkék vagyunk, hogy támogathatjuk a diákok munkáját, amellyel egy jobb jövőt teremthetnek mindannyiunk számára.”
Simon Sung, a Samsung európai elnök-vezérigazgatója hozzátette: „Rendkívül büszke vagyok arra, hogy Európa ad otthont az első nemzetközi Megoldások a holnapért versenynek. Örömmel támogatjuk az Olympism365 elveit és ezeket a tehetséges fiatalokat, akikből a jövő vezetői válhatnak. A programot tovább szeretnénk bővíteni, hogy még több lehetőséget teremtsünk számukra.”
Ollie Dudfield, az Olimpiai Bizottság Olympism365 programjának társigazgatója így fogalmazott: „Az olimpiai eszme nem csak a versengésről szól, célunk egy jobb világ építése a sporton keresztül. Az Olympism365-höz hasonló kezdeményezések lehetővé teszik, hogy a fiatalok a sport és az innováció segítségével globális kihívásokat oldjanak meg.”
Győztesek között a magyar csapat
Az Én Hormonom csapat a 2024-es magyar kihíváson került a dobogósok közé, de projektjüket a verseny után is folytatták. 2025 áprilisában újra aktívan dolgoztak az ötletükön, és megalkották a Valery alkalmazást, amely a cikluskövetés mellett a hormonális működés megértését és a tudatos egészségkezelést is támogatja. Az app oktatóanyagokat kínál, és segíti a nyitottabb kommunikációt szülők, gyermekek és később partnerek között. Az európai döntőn ez a fejlesztés a csapat sikerét is meghozta.
„Azonnal arról álmodtunk, hogy bekerüljünk a legjobb öt csapat közé. Hihetetlen érzés látni, ahogy az ötleteink életre kelnek, és megosztani ezt a pillanatot mindenkivel, aki hitt bennünk.” – mondták Hargitai Petra és Cserni Zorka, a Valery létrehozói.
A „Megoldások a holnapért” programról
A kezdeményezés célja, hogy a fiatalokat innovatív, technológiai megoldások kidolgozására ösztönözze globális kihívásokra. Az európai döntő mérföldkő a program történetében, amely révén a Samsung támogatja a jövőt formáló fiatalokat. Az 5 győztes csapat lehetőséget kap, hogy 2026-ban a Samsung dél-koreai központját meglátogassa, további inspirációt gyűjtve projektjeik fejlesztéséhez. Magyarországon a program 6. évada indul, és a Samsung az EdisonKids-szel közösen november 27-ig várja a diákcsapatok jelentkezését.
English Summary
Samsung hosted the first European final of its “Solutions for Tomorrow” program in Milan, bringing together ten finalist teams from across Europe. The initiative encourages young innovators to develop technology-based solutions that can address global challenges. Hungary was represented by the Én Hormonom team, whose project focuses on female hormonal health and has evolved into the Valery app, offering educational content and cycle tracking. The five winning teams presented a range of creative solutions, from smart IoT shoes to AI-powered education platforms, with guidance from Samsung and International Olympic Committee experts. The program aims to inspire the next generation to drive positive change through technology and innovation.
Kapcsolódó cikkek
- A világ első virtuális olimpiai közvetítése a Samsunggal
- CES Innovációs Díj az LG-nek: elismerték a jövő tévéit és technológiáit
- Jövőt formáló találmányok: a Dyson-díj 2025-ös győztesei
- A jövő technológiái a Neumann Társaság és a SZTAKI konferenciáján
- Az otthon, ami vigyáz magára: a Samsung új biztonsági megoldásai
- Diákok, akik jobbá tehetik a világot: itt a Megoldások a holnapért 6. évada
- Technológia a jövőért: Európa legjobb ötletei Milánóban versenyeznek
- Diákötletek, amelyek jobbá tehetik a világot
- Öt éve formálja a világot a Megoldások a holnapért kihívás
- Ezek a diákok újragondolják a holnapot
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így vásárolnak a Telekom ügyfelei a kedvezményes akciók alatt
A Magyar Telekomnál a novemberi „cyber” akció során 24 százalékkal nőtt a mobiltelefonok értékesítése az átlagos havi eladásokhoz képest. A sztárkészülék az iPhone 17 Pro Max volt, 256 GB memóriával. Az ügyfelek továbbra is nagy arányban vásárolnak részletre, hűségidő vállalásával, hogy a lehető legmagasabb kedvezményeket tudják igénybe venni. Az akció ideje alatt az online vásárlások aránya az idei átlaghoz képest megduplázódott, a szolgáltatásokhoz kapcsolódó készüléktámogatáson felül elérhető extra kedvezmény pedig elérte a 44 ezer forintot.
Okoseszközök az ünnepi időszak
Ahogy közeledik az ünnepi időszak, egyre többen keresnek olyan megoldásokat, amelyek egyszerre praktikusak, élményt nyújtanak és értéket adnak a mindennapokhoz. A Huawei idei év végi ajánlatai arra fókuszálnak, hogyan támogathatják okoseszközeik a tudatosabb, egészségesebb és inspirálóbb életvitelt – legyen szó mozgásról, pihenésről, alkotásról vagy a szeretteinkkel megélt pillanatokról. Az ünnepi promóciók révén a technológia még könnyebben elérhetővé válik mindenki számára.
Az ünnepektől az olimpiáig: élmények a nappaliban
Az ünnepi készülődés időszaka sokak számára izgatott várakozással telik, amelyet gyakran kísér a főzés, a vendéglátás és az otthon meghitté tétele, hogy a vendégek valóban szép emlékekkel térhessenek haza.
Dupla jubileum az AMC-nél: 30 éves a Spektrum, 20 éves a Spektrum Home
Az AMC Networks International Central and Northern Europe idén különleges évfordulóhoz érkezett: két meghatározó csatornája is jubileumot ünnepel. A Spektrum, Magyarország első szórakoztató-ismeretterjesztő tematikus televíziója fennállásának 30. évét ünnepli, míg a Spektrum Home, az egyik legnépszerűbb hazai otthon- és kertcsatorna, 20 éves lett.
HONOR: 2026 új korszakot hoz az európai mobilpiacon
2026 jelentős előrelépést hoz az okostelefonok fejlődésében Európában. Ma már a felhasználók elvárásai túlmutatnak a puszta sebességen és strapabíróságon: egyre fontosabb a hatékony teljesítmény- és energiahasználat, a hosszú akkumulátor-üzemidő, a kiemelkedő kameraminőség, valamint az AI-alapú funkciók mindennapi használhatósága.
A HONOR Magic8 széria, amely várhatóan 2026 januárjában érkezik, kifejezetten ezekre az igényekre kínál megoldást.

