Sun-Oracle: együtt az alacsony költségű informatikai rendszerekért
20 éves stratégiai partneri kapcsolatuk bővítését jelentette be a Sun Microsystems és az Oracle, amelynek célja új, alacsony költségű informatikai struktúra létrehozása. A megállapodás alapján a Sun-termékekkel forgalmazott minden operációs rendszer, beleértve a SPARC Solarist, a Solaris for x86-ot és a Linux rendszereket, támogatni fogják az Oracle-termékeket. A Sun bejelentette továbbá, hogy kibővítette az x86 alapú, belépőszintű szervercsaládját a megfizethető, rackes kivitelű Sun Fire V60x és V65x rendszerek bemutatásával. Ezzel egy időben a Sun és a Red Hat átfogó partneri megállapodást kötött a Java és a Linux elérhetőségének kiterjesztésére.
A megállapodás szerint a Sun és az Oracle a következő pénzügyi évben egy globális konszolidációs programot kíván létrehozni, amelynek központjában vezető szerepre való törekvés áll, elsősorban a rendelkezésre állás, a kihasználtság és a felügyelhetőség terén. A két vállalat együtt fog dolgozni továbbá a Sun N1 architektúrájának és az Oracle adatbázis-kezelőjének integrációján, amely lehetővé teszi az Oracle erőforrásainak automatizált üzembe helyezését az N1-re felkészített adatközpontokban.
Az informatikai infrastruktúra költségeinek további csökkentését az Oracle Collaboration Suite és a Sun StarOffice szoftvereinek intergrálásával biztosítják, valamint közös, szabványos szerverfürtöket hoznak létre a jövőbeli adatközpontok építéséhez.
Ezen túlmenően a Sun és az Oracle össze fogja kapcsolni a Sun Developer Connection programját (http://www.sun.com/developers/) és az Oracle Technology Networköt (http://otn.oracle.com/), és együtt hoznak létre egy több mint 5 millió fejlesztőből álló közös fejlesztői közösséget, amelyben a tagok automatikusan hozzáférhetnek mindkét vállalat fejlesztői programjaihoz és hozzájuk kapcsolódó erőforrásokhoz.
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Az SAP a Joule felturbózásával magasabb sebességre kapcsolja a vállalati AI-forradalmat
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Sürgető helyzet: Gazdasági hátrányt okozhat a digitális készségek hiánya
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági hátrányt okozhat a lemaradás.