Az elektronikus aláírás ügyében PM állás foglalásra vár az APEH
Ugyanakkor az elektronikus aláírásról szóló törvény és a törvényhez kapcsolódó rendeletek olyan feltételekhez kötik az elektronikusan aláírt dokumentumok készítését, amelyek közül még nem mindegyik biztosított - tette hozzá az elnök-helyettes. A jogszabályok szerint az elektronikus okirathoz minősített kártyára, minősített kártyaolvasó szoftverre, illetve minősített aláíróprogramra is szükség van a minősített hitelesítőn kívül. Jelenleg minősített kártya már létezik - mondta az elnök-helyettes, de kártyaolvasó szoftver még nincs, illetve a minősített aláíró program is csak várhatóan másfél hónap múlva lesz.
Futó Iván azt is hozzátette, hogy az adóhivatal szerint az elektronikus adóbevallások széleskörű elterjesztéséhez túl drága megoldás a chip-kártya. Ez ugyanis a lakosság számára túl költségessé teszi ezt a megoldást, így nem is fogja használni azt. Az adóhivatal így inkább a home-bankingnél elterjedt pin-kódos, és jelszavas megoldást javasolná az elektronikus bevallásoknál.
Becslések szerint egy adózónak a chip-kártya és olvasójának beszerzése 13 ezer forintba kerül, míg a kötelező tanúsítványért havonta 4 ezer forint körüli összeget kell fizetni. Használatának persze feltétele, hogy az érintett már rendelkezzen személyi számítógéppel és internetkapcsolattal.
Kapcsolódó cikkek
- Hiteles elektronikus cégeljárás a NetLock-kal
- Elektronikus ügyintézés már a szakképzés területén is
- Új hitelesítési csomag a NetLocktól
- Kulcs a PDF formátumban előállított állományok hitelesítéséhez
- Megújult az adóhatóság internetes oldala
- Változások az internetes adózásban
- Készen állnak a közjegyzők az e-dokumentumok fogadására
- A NetLock Kft. Tanúsítványok már Linux környezetben is
- Jogbiztonságot veszélyeztető technológiai visszalépéstől tart a MELASZ
- Iparági elismerés a NetLock elektronikus aláírási alkalmazásának
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
BleachBit 4.6.2
A BleachBit a számítógép használata közben létrejövő ideiglenes fájlok kitakarítására szolgáló alkalmazás, segítségével könnyedén szabadíthatunk fel üres területet a merevlemezünkön.
Együttműködési képességgel turbózza fel Joule nevű irodai asszisztensét az SAP
Az SAP rendszerei immár a globális kereskedelem 87%-áért felelnek, így a TechEd 2024 konferencián bemutatott innovációk, különösen a generatív AI-t használó Joule asszisztens újításai valódi áttörést hozhatnak az üzleti élet mindennapi gyakorlatában.
Bulk Rename Utility 4.0.0.2
Az ingyenesen használható programmal különböző fájlok és mappák tömeges átnevezését tudjuk nagyon gyorsan megoldani, ráadásul mindezt rendkívül rugalmas kritériumok alapján tehetjük meg.