Linux: Új biztonsági tanúsítványokkal a kormányzatok felé
Bár a legtöbb informatikai szakember már elismerte, hogy a Linux más operációs rendszerekhez képest kiemelkedő biztonságot nyújt, szükség van a minősítési folyamatra ahhoz, hogy a kormányzatok és kormányzati hivatalok bevezethessék a Linux megoldásokat. Az új, magasabb szintű biztonsági tanúsítványok utat nyitnak az Egyesült Államok és a világ többi kormányzata felé, így segítik a Linux egyre gyorsabb elterjedését.
Az IBM és a Novell azt is bejelentette, hogy az IBM eServer családján futó SUSE LINUX Enterprise Server 9 Common Operating Environment megfelelőségi tanúsítványt szerzett. Ez a megfelelőségi tanúsítvány – melyet az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma megkövetel – a kereskedelmi úton hozzáférhető informatikai termékek funkcionalitását és együttműködését hitelesíti, és lehetővé teszi, hogy a Linuxot parancs és vezérlés (command-and-control) alapú, a kormányzat legérzékenyebb és legfontosabb alkalmazásait futtató rendszerekben alkalmazzák.
A Common Criteria tanúsítványt az informatikai szakemberek és kormányzati hivatalok ISO szabványként (ISO/IEC 15408) ismerik el, melyet a szövetségi kormány és más szervezetek a műszaki termékek biztonságának és megbízhatóságának kiértékelésére használnak. A tanúsítvány egy szükséges és szabványos módszert biztosít a biztonsági követelmények megfogalmazására, és szigorú követelményeket határoz meg a termékek kiértékelésére.
Kapcsolódó cikkek
- Best of Interop díjat nyert a Novell ZENworks Linux Management
- A Capgemini is támogatja a Novell SUSE Linux megoldásait
- SAP-Novell: Közös Linux-támogatás
- Novell-SAP LinuxLab közös fejlesztés
- Intelligens, automatizált nagyvállalati Linux-felügyelet
- Új SUSE Linux Enterprise Thin Client megoldás
- A Novell bemutatta legújabb nyílt vállalati megoldásait a BrainShare 2007 konferencián
- Novell Open Workgroup Suite: további előnyöket kínál az ügyfeleknek
- A HSBC bank is kihasználja a Novell-Microsoft megállapodás előnyeit
- Virtualizáció SUSE Linuxon SAP alkalmazásokhoz
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Trump intézkedései, melyek megrengették az infokommunikációs szektort
Donald Trump másoodik elnöki ciklusa alatt máris számos döntés született, amelyek közvetlenül vagy közvetve befolyásolták az infokommunikációs szektort. Ezek az intézkedések nemcsak az Egyesült Államokban, hanem globálisan is éreztették hatásukat, különösen az Európai Unióban, amelynek alkalmazkodnia kellett az új amerikai megközelítésekhez a digitális szabályozás terén.
Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.
Elon Musk e-mailes ultimátuma: káosz és ellenállás a szövetségi hivatalokban
Elon Musk, az amerikai kormányzati hatékonyság javításáért felelős vezető, e-mailben szólította fel a szövetségi alkalmazottakat heti teljesítményük igazolására, azzal a fenyegetéssel, hogy a válaszadás elmulasztása felmondásnak minősül. Az utasítás zűrzavart és ellenállást váltott ki a kormányzati szervekben.
CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja
K&H: A vállalkozások közel kétharmada tervez fejlesztést
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozás többsége, 61 százalék tervez valamilyen beruházást a következő egy év során – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Beruházási szándék szempontjából a top helyen egyértelműen az IT fejlesztések állnak, de közel minden ötödik kkv gondolkodik gépek, illetve gépjárművek beszerzésében is. Az eredményekből az is kiderül, hogy az informatikai fejlesztések nem a munkaerő kiváltása miatt várhatók, hanem éppen azoknál a cégeknél jellemző a technológiai szintlépés, ahol előre láthatóan nem csökken a dolgozók létszáma.