Piacot épít a magyar infokommunikációs szektor Moszkvában
Az IHM lehetőséget kíván teremteni az ágazat magyar gazdasági szereplőinek külpiaci pozícióik erősítésére és új üzleti lehetőségek megteremtésére. Ennek érdekében a minisztérium támogatásával a Graphisoft Rt., a Kürt Rt., a Megatrend 2000 Rt., a Synergon Informatika Rt., a Tigra Kft., a VisData Kft. és a Vírusbuster Kft. közös standon képviseli a magyar infokommunikációs ágazatot a Magyarország az EU-ban – Oroszország hagyományos partnere című nemzeti kiállításon, Moszkvában. A vállalati szintű kapcsolatok élénkítése érdekében az IHM — az orosz társminisztérium és az orosz szakmai szövetség együttműködésével — Magyar-orosz ICT Fórumot is szervez a kiállításon, amelyen előadást tart Dr. Csepeli György, az IHM politikai államtitkára is.
Kapcsolódó cikkek
- 122 millió európai az interneten
- Növekvő net-populáció egész Európában
- EU, Lisszabon és a nemzeti akcióprogram
- Az európai uniós háztartások felében van internet
- Európa visszanyerte első helyét a befektetések terén
- Magyar vélemény szerint az elektronikus kapcsolattartás védelmére kell koncentrálni az EU-ban
- Az EU biztos szerint több technológiai beruházásra van szükség
- Kóka: infokommunikációval a versenyképesség fokozásáért
- Digitális verseny Kelet-Európában - Magyarország a harmadik
- India egyik befektetési célpontja Kelet-Európa
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Uwaizy forradalmi, AI-alapú nyelvtanulási alkalmazást indít el
2024 októberében hivatalosan is elindult az Uwaizy – egy úttörő nyelvtanulási alkalmazás, amely egyedülállóan személyre szabott AI-alapú tanulási élményt kínál. Ami igazán megkülönbözteti az Uwaizy-t a többi nyelvtanuló alkalmazástól, az az, hogy az Uwaizy középpontjában egy mesterséges intelligencia által vezérelt képesség áll, amely képes megismerni minden felhasználót; meghatározza személyiségét, szándékát és személyes kontextusát, hogy olyan szinten tudjon kapcsolatba lépni Önnel, mint más platformokon.
Komoly átrendeződés alatt a gyógyszeripar és az egészségügyi ágazat
A gyógyszeripari és az ún. medtech, azaz orvostechnológiai szektor globális szinten nemcsak az inflációval, az emelkedő kamatlábakkal és a lassabb gazdasági növekedéssel küzdött tavaly, de alaposan átszabják az ágazatot az olyan forradalmi technológiák, mint a generatív mesterséges intelligencia, a geopolitikai környezet és a szabályozási változások – derül ki a Deloitte gyógyszeripar és egészségügyi szektor kilátásaival foglalkozó globális kitekintéséből.