Az informatikai fejlesztéseket kiemelten támogatja a jövő évi költségvetés
Kifejtette, "ha olcsóbb közigazgatást akarunk, olcsóbb kormányzatot és önkormányzatokat kisebb létszámmal, akkor korszerűsíteni kell az ügyintézést". A polgármester megjegyezte: amikor önkormányzati szintről követelik az olcsóbb államot, akkor egy idő után "magunkba is kell fordulni", mert az olcsóbb önkormányzattal is jár.
Az általa vezetett testület munkájáról Ipkovich György elmondta, a bizottság segít abban, hogy a települések a bővülő uniós pályázatokon sikeresen szerepeljenek. Mint mondta: az új közigazgatási törvény számol az elektronikus ügyintézés lehetőségével, s a jogszabály megvalósításának technikai feltételeit kell megteremteni.
Márton Zoltán, Kecskemét szabad demokrata alpolgármestere az MTI-nek elmondta, hogy a városban egyéves előkészítő munka után heteken belül indul a 625 millió forint értékű informatikai beruházás, melyet húsz hónap alatt kell befejezni. "Ennek eredményeként e-közigazgatás valósul meg, mely révén egyszerűbbé és gyorsabbá válik a kapcsolattartás a kis- és középvállalkozásokkal és a lakossággal" - közölte. Márton Zoltán szerint a vállalkozásokkal történő kommunikáció szinte azonnal elindulhat, mert döntő többségük már most rendelkezik internet-hozzáféréssel.
Kapcsolódó cikkek
- EU, Lisszabon és a nemzeti akcióprogram
- Információs technológiában csak a középmezőnyben vagyunk az EU új tagjai között
- A politikusok még nem ébredtek rá az internet jelentőségére
- Sokan ismerik, kevesen használják az e-szolgáltatásokat
- Kóka: az informatika terjedése gyors megtérülést hozhat
- Kóka: infokommunikációval a versenyképesség fokozásáért
- Megnyílt a T-ház: Egy virtuális család intelligens otthona
- Kovács Kálmán a digitális műsorszórásra történő áttérésről szóló törvényjavaslatról
- Kovács Kálmán: a hatékony állam alapja az elektronikus ügyintézés
- Hírközlési Piaci Információs Rendszer
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Media össztűz: ma este kezdődik a 2025-ös szingapúri választási kampány
Április 25-én, pénteken este Szingapúrban kezdetét veszi a parlamenti választásokhoz kapcsolódó hivatalos politikai kampány, amelyet országos televíziós és rádiós csatornákon sugároznak. Az Infocomm Media Development Authority (IMDA) bejelentése szerint a kampányüzeneteket nyolc politikai párt és koalíció juttathatja el a választókhoz, kihasználva az ország fejlett infokommunikációs infrastruktúráját.
Öt évig a Themze fenekén volt egy iPad Mini, ami most döntő bizonyíték egy büntetőügyben
A londoni Metropolitan Rendőrség 2024 novemberében egy iPad Minit talált a Temze folyóban, nem messze az O2 Arénától. A készülék több mint öt évig hevert a víz alatt, mégis sikerült adatokat kinyerni belőle, amelyek kulcsfontosságúak voltak egy bűnügyi hálózat felgöngyölítésében.
Trump intézkedései, melyek megrengették az infokommunikációs szektort
Donald Trump másoodik elnöki ciklusa alatt máris számos döntés született, amelyek közvetlenül vagy közvetve befolyásolták az infokommunikációs szektort. Ezek az intézkedések nemcsak az Egyesült Államokban, hanem globálisan is éreztették hatásukat, különösen az Európai Unióban, amelynek alkalmazkodnia kellett az új amerikai megközelítésekhez a digitális szabályozás terén.
Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.
Elon Musk e-mailes ultimátuma: káosz és ellenállás a szövetségi hivatalokban
Elon Musk, az amerikai kormányzati hatékonyság javításáért felelős vezető, e-mailben szólította fel a szövetségi alkalmazottakat heti teljesítményük igazolására, azzal a fenyegetéssel, hogy a válaszadás elmulasztása felmondásnak minősül. Az utasítás zűrzavart és ellenállást váltott ki a kormányzati szervekben.