HTCC - 83 százalékkal nagyobb bevétel
A dán TDC-hez tartozó HTCC csoport alapvetően Magyarországon működik, vállalatai a Hungarotel Rt., a PanTel Távközlési Kft., illetve a Mol távközlési szolgáltatásait végző PanTel TechnoCom Kft. A PanTelen keresztül tulajdonában van egy-egy román, szlovén,
szlovák, osztrák szerb és bolgár távközlési szolgáltatásokat értékesítő cég is. A román 90 százalékban, a többi száz százalékban tulajdona a HTCC-nek. Az amerikai tőzsdén bejegyzett HTCC 63 százalékban a dán TDC tulajdonban van, a fennmaradó rész kisbefektetőké.
Az eseményen bejelentették: a PanTel az idén megkezdi a lakossági távközlési szolgáltatást oly módon, hogy a Hungaroteltől 55 ezer lakossági, a Hívogató szolgáltatást igénybe vevő ügyfél átkerül a PanTelhez. A csoport azért ezt a megoldást választotta, mert a PanTel márkanév ismertebb a piacon. Ezen túlmenően kedvezőbb díjakat és új csomagokat is kínál a HTCC csoport a lakossági, illetve üzleti ügyfeleknek. A csoport célja az, hogy a T-márkák, illetve a Magyar Telekom csoport első számú versenytárásává váljon, s elérje a 20 százalékos piaci részesedést. A HTCC részesedése jelenleg 10 százalék.
Vágány Tamás, kereskedelmi- és marketing vezérigazgató-helyettes közölte: a PanTel az idén bevezeti a kábeltelefon-, illetve az IPTV-szolgáltatást. Az előbbi szolgáltatás nem a végfelhasználóknak, hanem a kábeltévés szolgáltatóknak szól, amelyek így hangszolgáltatást is tudnak nyújtani a televíziós csomagok mellé.
A 2006 végéig bevezetendő IPTV azt teszi lehetővé, hogy a végfelhasználók az internet, a telefon és a televíziós szolgáltatást egy csomagban vásárolhassák meg. A csomag egyik előnye, hogy a nézők 24 órán belül bármikor megnézhetnek egy műsort, akár megszakításokkal is.
Kérdésekre válaszolva az elnök-vezérigazgató elmondta: mivel a HTCC tőzsdei cég, konkrétan nem számolhat be arról, hogy részt kívánnak-e venni a magyar távközlési piac további konszolidációjában. Ha lesz ilyen hír, azt elsőként a tőzsdén jelentik be.
Vágány Tamás szintén kérdésekre válaszolva közölte: a Hungaroteltől azon 55 ezer előfizetőt veszi át a PanTel, akik nem a koncessziós területen fizetnek elő a szolgáltatásra. A koncessziós területen jelenleg 160 ezer ügyfele van a társaságnak.
Kapcsolódó cikkek
- Zebra mobilnyomtatók Magyarországon
- Microsoft-LG szabadalom-engedélyezési megállapodás
- Új vezetők irányítják a magyar Avnetet
- Lehetőség vagy kényszer? - Interjú Szűcs Zoltánnal, az AAM vezérigazgatójával
- "Investor in People" díj újra a Pannonnak
- Magyar Telekom - újabb hatékonyságjavítási lépések lesznek
- Az olasz Telsey távközlési cég magyarországi képviseletet nyit
- Az Onlinemarketing.hu Kft. Etarget Partner lett
- EDS: változás a kommunikációban
- HP virtualizáció: új szoftver és partnerprogram
Mit nézünk ma? Így választ mozit a magyar néző
A hazai közönség leginkább vígjátékot vagy akciófilmet választ a moziban, és bár az elnyert díjak nem befolyásolják a film kiválasztását, a rendező személye fontos tényező – derül ki az Etele Plaza és az ETELE Cinema közös online kutatásából. A magyar mozirajongók döntő többsége a film műfaja, a főszereplők és a mozielőzetesek alapján választja ki, hogy melyik alkotásra vált jegyet, miközben a kérdés, hogy hazai vagy külföldi filmre essen a választás, megosztja őket.
Pécsett folytatódott a HR Fest: A régió munkaerőpiaci kihívásai és lehetőségei
Március 20-án Pécsett folytatódott a HR Fest, az ország egyik legnépszerűbb HR rendezvénysorozata, amely ezúttal a dél-dunántúli régió munkaerőpiaci kihívásaira összpontosított. Az egész napos eseményen neves szakértők osztották meg tudásukat, miközben a helyi gazdasági szereplők a fiatal munkaerő megtartása és a beruházások ösztönzése érdekében folytattak eszmecserét. A rendezvényen szó esett a British American Tobacco pécsi beruházásáról, valamint a helyi kis- és középvállalkozások növekedési lehetőségeiről is.
Úttörő WiFi 7 technológia az Óbudai Egyetemen
Magyarországon az Óbudai Egyetem az első felsőoktatási intézmény, amely a WiFi 7 szabványnak megfelelő, legmodernebb vezeték nélküli hálózatot alakított ki. A Huawei kampusz megoldásának bevezetésével az egyetem egy jövőálló, 10 Gbps sebességű hálózatot hozott létre, amely a jobb hálózati élmény, valamint a hatékonyabb oktatás, kutatás és adminisztráció érdekében működik. Az állandó innováció és átalakítás eredményeként az Óbudai Egyetem úttörő szereplővé vált, új mércét állítva a hálózatfejlesztés terén az európai egyetemek között. A fejlett hálózati technológiák és a magas színvonalú digitális oktatási környezet alkotják az egyetem sikerének alapját.
Az Amazon Web Services bemutatta az Ocelot kvantumchipet
Az Amazon Web Services (AWS) mérnökei új szemléletmódot alkalmaztak a kvantumchipek építésében. Ahelyett, hogy csupán a kvantumbitek (qubitek) számát növelték volna, főként a zajok hatékonyabb csökkentésére helyezték a hangsúlyt. Ennek eredményeként létrehozták az Ocelot kvantumchip prototípusát, amely előrejelzéseik szerint akár öt évvel is közelebb hozhatja a kvantumszámítógépek széles körű elérhetőségét.
Humanoid robotok, Nobel-díj és MI-orvosok: Mi vár ránk a következő évtizedekben?
Ha valakinek rendelkezésére áll 12–14 millió forint, januártól Magyarországon is megvásárolhat egy humanoid robotot. De mit gondolnak a magyarok a technológiai újítások, különösen a mesterséges intelligencia (MI) kapcsán? Elképzelhető-e, hogy a jövőben egy robot nyeri az aranyérmet valamelyik olimpiai sportágban? Vagy akár egy MI nyeri el a Nobel-díjat? Hajlandóak lennének-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel konzultálni? A legfrissebb nemzetközi kutatás eredményeit most megosztjuk.