Vezetőképző szakember a NetAcademiánál
A szakember korábban a Graphisoftnál tesztlaborvezetőként, illetve a VirusBusternél terméktámogatási csoportvezetőként dolgozott, majd a TriOS Hungarynál a műszaki igazgatói posztot töltötte be.
Novák Zsolt az ELTE TFK-n szerzett matematika, fizika és számítástechnika szakon tanári képesítést, majd az ELTE TTK-n végezte el a fizika kiegészítő szakot. Az elmúlt kilenc évben több mint húsz tanfolyamon vett részt, és ennek megfelelően számos egyéb – például Szoftverfejlesztési Minőségbiztosítási Auditor és Informatikai Biztonságirányítási Auditor (ISO 17799) – képesítéssel is rendelkezik. Tagja az ISACA (Információrendszer Ellenőrök Egyesülete) magyarországi szervezetének, valamint a Magyar Biztonsági Vezetők Egyesületének. Legtöbb szabadidejét három gyermekével tölti, emellett pedig a vitorlázás szerelmese.
Kapcsolódó cikkek
- A NetAcademiával képezteti leendő tanácsadóit a Microsoft
- Informatikai Ki-kicsoda
- Üzleti intelligenciáért felelős oktató a NetAcademiánál
- NetAcademia Ösztöndíj informatika szakos hallgatóknak
- Közös nevezőn üzlet és informatika
- Barangolás az adatbázisok világában: SQL-túra a NetAcademiától
- Szabad a pálya: Megérkeztek az első HEFOP támogatások
- Hogyan alakul az informatikában dolgozó szakemberek fizetése?
- Nyitott könyv a rejtélyekről
- Fájltelepítés fejfájás nélkül
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A dentsu bemutatta a 2025-ös év 10 fő médiatrendjét
A dentsu globális kreatív-, marketing- és médiaügynökségi hálózat idén 15. alkalommal tette közzé immár hagyományosnak számító elemzését a következő évre várható médiatrendekről. A „The Year of Impact” címet viselő kiadvány, amelynek összeállításában a dentsu médiaügynökségeinek, a Carat, a dentsuX, illetve az iProspect cégek szakemberei vettek részt a világ minden tájáról, tíz fő médiaipari tendenciát azonosít be, amelyek négy átfogó témakör köré csoportosíthatók: (1) a generatív mesterséges intelligencia (AI) valós hatóerővé vált, (2) a történetek egyre kiterjedtebb stratégiai szerepet kapnak, (3) felértékelődik a minőség, illetve (4) a technológia és az alkalmazási szokások eltérően oszlanak meg a különböző régiókban.
Zsákutcába kerülhet az AI a Corvinus kutatása szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
Járműveink, városaink és közlekedési rendszereink fenntarthatósága olyan integrált megközelítést kíván, amelyben az ipar, a természet- és társadalomtudományok, valamint a művészetek képviselői egymással összefogva keresik a válaszokat a jövő kihívásaira. Ez a gondolat hívta életre a Kognitív Mobilitás 2024 konferenciát, amelyet október 7–8-án tartották a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon, a magyarországi Bosch csoport szakmai védnöksége mellett.
A HMS Networks felvásárolja a PEAK-System Technik vállalkozást
A HMS Networks AB (publ) („HMS”), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100%-ának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari kommunikációs technológiák szakértőjének is számít, mint a CAN és a LIN.