Akkutűz Mac-ekben is
Kiss Ádám Zoltán, 2006. augusztus 30. 09:38
A Japán kormány egyik szervének hivatalos közleménye szerint az Apple egyik noteszgépében az elmúlt hetek szaporodó akkutüzeihez hasonló jelenség fordult elő.
A Japán szervek szerint legalább egy bizonyítható esetben a Mac noteszgép akkuja túlmelegedett, és az eszköz lángra lobbantotta a gépet. Az eddig semmilyen módon nem megszellőztetett eset vizsgálata most zárult le. Az ügy még áprilisban kezdődött, amikor egy felhasználó ilyen tűzeset miatt kisebb égési sérülést is szenvedett. A hivatalból indított vizsgálat kimutatta az akku hibáját, ám egyben az is kiderült, hogy az Apple nem saját elemeket használt. Az eredményeket akkor hozták nyilvánosságra, miután az Apple 1,8 millió noteszgép visszahívását rendelte el. A Japánban történt esetben is Sony akku volt a tettes, az elhíresült lítium tároló. Ez az egység nagyon hasonló a Dell gépeiben veszélyesnek minősített 4,1 millió akkuhoz. A japán szakértők szerint az Apple visszahívási programja 171 millió dollárba kerül, a Dell 257 millió dollárt lesz kénytelen a cserére áldozni.
Kapcsolódó cikkek
- 50%-kal hosszabb üzemidő újfajta kijelzőtechnológiával
- Az Apple frissíti MacBook Pro modelljeit
- Dell Santa Rosa ultra-hordozható noteszgép
- Alacsony energiafelvételű Sony Vaio TZ noteszgépek
- Mától kaphatók a Dell Linux PC-k
- Az Apple frissíti népszerű MacBook modelljeit
- Mac táblagép koncepciómodell
- Hibás MacBook akkuk, Apple javítás
- Továbbgyűrűzik a visszahívási hullám: Acer noteszgépek
- 25 Mac OS X-hibát javít az Apple frissítőcsomag
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Amikor az üzleti kapcsolatépítés kockázattá válik – a LinkedIn is a kiberbűnözők célpontjába került
A szakmai kapcsolatépítés egyik legfontosabb online terepe, a LinkedIn ma már több mint egymilliárd felhasználót köt össze világszerte. A platform azonban nemcsak a HR-esek, fejvadászok, üzletfejlesztők és munkavállalók számára értékes adatbázis, hanem a kibertámadók számára is. Az ESET kiberbiztonsági szakértői szerint a LinkedIn-en elérhető információk – beosztások, szervezeti struktúrák, aktuális projektek, üzleti kapcsolatok, álláskeresési szándék – komoly segítséget jelenthetnek célzott adathalász és üzleti csalási kampányok előkészítésében.
2026. március 16. 11:44
Cikkgyűjtő
További fontos híreink
A Telekomé Magyarország leggyorsabb és legjobb vezetékes hálózata az Ookla szerint
2026. március 10. 14:55

