Nemzetközi HighTech vásár Kínában magyar részvétellel
A dél-kínai ipari övezet növekvő jelentőségét mutatja, hogy a hivatalos megnyitón 16 ország szakminisztere vett részt. Magyarországot a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium és a Pekingi Magyar Nagykövetség vezető munkatársai képviselték - áll a közleményben.
A vásár ideje alatt a gazdasági tárca által támogatott HTEC program közreműködésével két üzleti szerződést írtak alá az Universal Grid Systems és az E-Group vezetői kínai partnereikkel. Az UGS egy új hazai fejlesztésű grid eljárás kínai piaci értékesítéséről állapodott meg, míg az E-Group által kifejlesztett információ védelmi software-t a 12 milliós Shenzhen város önkormányzata vette meg. Mindkét szerződés ünnepélyes aláírásán részt vett a város polgármestere és több vezetője.
Ugyancsak a kiállítás idején írta alá a Kínai Virtuális Egyetemek hálózatába való belépésről szóló nyilatkozatot a BME és a Miskolci Egyetem. A közlemény szerint a két magyar egyetem belépésével megnyíltak a kapuk a magyar kutatók előtt, hogy bekapcsolódhassanak a kínai egyetemek High Tech kutatásaiba, amelyre a kínai kormány 150 millió dollárnyi forrást biztosít a következő 3 évben. Az egyetemi együttműködés aláírási ünnepségén 40 kínai egyetem rektora vett részt. A magyar felet Zrinyi Miklós, a BME rektor-helyettese képviselte.
Kapcsolódó cikkek
- A kis- és középvállalatok versenyképességéért - workshop és kiállítás
- Webfejlesztői verseny Microsoft platformon
- Intel-technológiát oktatnak a BME-n
- Megnyílt Bukarestben a CERF
- Nemzetközi gépgyártás-technológiai és elektronikai szakkiállítás
- Svéd siker a 24 órás programozó-versenyen
- Innovációs Nap az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
- A World Wide Web konzorcium tagja lett a Műegyetem
- Innopark létesül Székesfehérváron
- Linux 48 - IBM Szoftver Programozói Bajnokság
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Ennoconn tovább bérli a Prologis Park Budapest-Sziget raktárát
Az Ennoconn és a Prologis megújították együttműködésüket, amelynek keretében az Ennoconn tovább bérli a Prologis Park Budapest-Sziget területén található, 40 000 négyzetméter alapterületű ipari raktárépületet, amelyből 10 000 négyzetméter gyártási területet foglal el. A megállapodásban az iO Partners ingatlanügynökség is részt vett. Az Ennoconn, amely a globális piacvezető szerepet tölti be az integrált felhőszolgáltatások, ipari IoT és beágyazott technológia területén, a Prologis egyedi bérleti konstrukcióját választotta, amely lehetővé teszi számára a hosszú távú tervezést fix üzemeltetési díjjal és előre kalkulálható költségekkel a bérleti szerződés teljes időtartamára.
A Schneider Electric és az ETAP új szintre emeli az MI-gyárak energiaigényének tervezését
A Schneider Electric és az ETAP közös munkája jelentős előrelépést hoz a mesterséges intelligencia (MI) által vezérelt gyárak energiaigényének tervezésében. Az NVIDIA Omniverse Blueprint platformra építve olyan digitális ikermegoldást fejlesztenek, amely képes összehangolni a mechanikai, termikus, hálózati és elektromos rendszerek adatait, így pontosabban modellezhető az MI-alapú gyárak működése.