Cisco - a kkv szektorban kevéssé elterjedt az informatika
Az új piacok megtalálása és az új termékek fejlesztése a cégek 49 százaléka számára fontos, finanszírozási problémákat 55 százalékuk jelzett. A működéshez nélkülözetlen technológiák közt a cégek 93 százaléka jelölte meg az internetet, 90 százalékuk a biztonságos hálózatokat, 61 százalékuk távoli elérésű hálózatokat, míg 87 százalékuk az adattárolást és adatmentést.
A közép-kelet-európai országokat összevetve, a kutatás szerint a magyar cégek számára jelenti a legnagyobb problémát a költségek nagysága.
Vass Gábor elmondta: a Coleman Parkes következtetéseit megerősítette a Cisco és a Bell Research magyarországi fókuszcsoportos kutatása is. Igaz, ezt utóbbi szerint nagyon lényeges hátráltató tényező az is, hogy az alkalmazottak ellenállnak a változásokkal szemben, s a munkavállalóknak alacsony szintűek az IT-ismeretei.
Ezt felismerve a mintegy 30 ezer kis- és közepes magyar cég finanszírozási igényeinek kielégítésére a Cisco Capital és a HVB Leasing közösen kínál megoldást: így például tartós bérletet a legújabb technológia alkalmazásához, technológiai migrációs lízinget a technológiai fejlődéssel való lépéstartáshoz, technológiai szolgáltatás lízinget az eszközök beszerzéséhez és karbantartásához, valamint pénzügyi lízinget, amelynek végén automatikusan a lízingbevevő tulajdonába kerül át az eszköz.
Az eseményen elhangzott: az IDC 2006 májusi adatai szerint Magyarország teljes IT költése 2007-ben várhatóan 2.678 millió dollár lesz, s ez az összeg 2010-re elérheti a 3.300 millió dollárt. A 2004-2006-os időszakban a Nemzeti Fejlesztési Tervben megítélt fejlesztési beruházásokból az informatikai célú beruházások aránya 8 százalék körül mozgott, elérve a 89 milliárd forintot.
A marketing igazgató elmondta: a 10-250 főt foglalkoztató kis- és középvállalati szektorra napjainkban úgy tekintenek, mint a gazdasági fejlődés fő mozgatórugójára. Hozzátette: mindez nem véletlen, hiszen a KSH adatai szerint Magyarországon ezek a vállalatok termelik a bruttó hazai termék (GDP) 53 százalékát, illetve ezek foglalkozatják az alkalmazottak 70 százalékát.
A Cisco szerint, ha a kis- és középvállalatok a bevételeikből középtávon arányosan ugyanannyit költenek informatikára, mint a nagyvállalatok, akkor ugyanolyan versenyképesség növelő tényező birtokába juthatnak, mint nagyobb társaik. Ehhez azonban az is szükséges, hogy a kkv-szektor az informatikai beruházásokat stratégiai kérdésként kezelje.
Kapcsolódó cikkek
- Processzorok több ezer maggal
- Egy hónap alatt 5 millió új GSM-előfizető Indiában
- Az IT kiadások mind nagyobb részét költjük energiára és hűtésre
- Az információs technológia szerepe a környezetvédelemben
- 122 millió európai az interneten
- Informatikai összefogás Észak-Magyarországon
- Sun: Környezettudatos-e a hazai informatika?
- Növekvő net-populáció egész Európában
- A britek neteznek a legtöbbet
- IT-piac: A szolgáltatási szektor a legerősebb
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI forradalma és a hardverek új szerepe
A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.